MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 8 sierpnia
im. Cypriana, Dominika

Magiczna moc Sobótki w sobotę

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 13 czerwca 2018, 16:04
Aktualizacja: 16:07
Autor: Przystań Twórcza
Fot. Organizator
Finał projektu „Młodzi Duchem w Akcji” – Apetyt na życie już 16 czerwca od godz. 13.30 do 15.00 w Parku Zdrojowym, o godz. 15.00 przejście do Parku Norweskiego (puszczanie wianków na stawie) do godz. 16.00. Wstęp wolny.

Tańce w kręgu dla wszystkich, warsztaty robienia wianków z krepiny (włoskiej bibuły) oraz z polnych kwiatów, czarodziejskie malowanie kwiatu paproci, wróżby, czytanie poezji świętojańskiej oraz wernisaż wystawy fotograficznej - to właśnie „Magiczna moc Sobótki”. Zapraszamy na otwartą imprezę taneczną w Parku Zdrojowym i Norweskim, będącą finałem międzypokoleniowego projektu „Młodzi Duchem w Akcji” – Apetyt na życie.

Dzieci w wieku 6-14 wraz z seniorami (50+) z Klubu Seniora przygotowywali Tańce w Kręgu z całego świata, by zaprosić do wspólnego tańca małych i dużych jeleniogórzan oraz turystów. Zaplanowali tańce przeplatane wróżbami i czytaniem fragmentów „Pieśni świętojańskiej o Sobótce” Jana Kochanowskiego. Na stoiskach artystycznych będzie można wykonać wianki oraz namalować „zielaki”, czyli kompozycje ziół. Tańce poprowadzi wspaniała artystka Agata Szmigrodzka, wróżyć z ziół będzie niezwykła cieplicka malarka, poetka Maria Maczkowska, warsztaty wyplatania wianków z polnych kwiatów poprowadzą również seniorzy z Klubu Seniora „Młodzi Duchem”. Na koniec odbędzie się puszczanie wianków na wodzie w Parku Norweskim.

Projekt „Młodzi Duchem w Akcji” – Apetyt na życie jest finansowany ze środków konkursu „Seniorzy w akcji” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę” oraz dofinansowany przez Miasto Jelenia Góra.

Impreza realizowana jest przez Przystań Twórczą - Cieplickie Centrum Kultury w Jeleniej Górze wraz z Klubem Seniora „Młodzi Duchem”. Więcej informacji można uzyskać w Przystani Twórczej pod nr tel. 75 – 71 – 22 – 892.

Ogłoszenia

Czytaj również

Czytelniczka: drogo i brudno na basenie

Mieszkańcy liczą na miejskich strażników

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Dikanda 14-06-2018 21:47
Dziękuję organizatorom za tyle radości i szczęścia,oczywiście będę tańczyła i śpiewała w sobotę.Smutno mi,że będzie przerwa wakacyjna,ale wszyscy potrzebujemy odpoczynku.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dachowanie w Radomierzu

Most w Pilchowicach pod ochroną!

E. Jaworowicz ponownie w Uzdrowisku Cieplice

Przestępcza fortuna w rękach policjantów

Spotkanie ws. fotowoltaiki

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
1073
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%