MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 21 września
im. Jonasza, Mateusza

Magia pni w obiektywie

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 13 stycznia 2009, 8:09
Aktualizacja: 9:39
Autor: rylit
Fot. rylit
Szósta wystawa indywidualna fotografii Janina Peikert została wczoraj otwarta w Muzeum Przyrodniczym w Cieplicach. „Szefowa” Karkonoskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, pasjonatka podróży i fotografii, po raz kolejny pokazuje bardzo ciekawe kadry z dalekich stron świata.

Wystawa „Oaza Natury” to nie zbiór fotografii z jednej podróży i nie z jednego miejsca, a fotografie przedstawiające drzewa a w zasadzie ich pnie często ciasno wykadrowane praktycznie z wszystkich podróży pani Janiny. Dopiero tak ciasne kadry, przedstawiające często samą fakturę. uzmysławiają piękno natury, które niezauważone umyka w szerokim planie.

-Tym razem pragnę przedstawić, jak fascynująca jest faktura, rysunek, barwa pni drzew wielu gatunków z rożnych stron świata. Resztę trzeba sobie wyobrazić – pisze Autorka fotografii w katalogu wystawy. Pośród zdjęć nie zabrakło fotografii drzew znanych w Polsce. Zgromadzeni rozpoznawali wśród bajecznych pni brzozy, sosny czy czereśnie.

Aby jednak nie zmuszać oglądających do większego wysiłku wyobraźni wystawa połączona została z prelekcją, w której Janina Peikert zaprezentowała inne fotografie drzew i omówiła historię i pomysł powstania tej wystawy fundując nam podróż po miejscach, gdzie można zobaczyć wiele unikatowych gatunków.

Wystawę otworzył dyrektor Muzeum Przyrodniczego Stanisław Firszt. Przybyli: wiceprzewodnicząca rady miejskiej Anna Ragiel, dyrektor BWA Janina Hobgarska, przyjaciele i miłośnicy fotografii przyrodniczej. Ekspozycję oglądać w godzinach otwarcia muzeum do końca marca.

Ogłoszenia

Czytaj również

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Zamknięte szlaki w Michałowicach

Koniec remontu tunelu

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~piechcek 13-01-2009 12:19
Widzę, że otwarcie wystawy odwiedziło środowisko moherowych beretów. Zero młodzierzy. Ciekawe dlaczego??
piipi 13-01-2009 12:54
..wiek scietego drzewa rozpoznajemy..po slojach. Natomiast dobre zdjecie..po talencie autora !. *BRAVO !!.Autorka i pasjonatka Matki Natury..po drzewkach lubi skakac i o czasie przeslym zapomina !!.
piipi 13-01-2009 16:09
~Pania Janine..charakteryzuje dyscyplina zolnierska,bo nawet w czasie urlopu ..NIE proznuje i dla nas *fajne zdjecia wykonuje !!.
~jelgór 13-01-2009 18:31
już te pniaki ciekawsze niż kiczowate fotki z wycieczek turystycznych
~ ago od kosmosu 13-01-2009 19:51
do ~piechcek. Bo to są słuchaczki Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Patrząc na zdjęcia i opis treści wykładu - mam nieodparte wrażenie, że ten pokaz byłby bardzo przydatny dla ... uczniów szkoły podstawowej na lekcję przyrody albo innej nauki o środowisku, bo to teraz tak jakoś się nazywa. Bo chyba nie dla szacownych słuchaczek. I chyba oprawa i forma przerosła tutaj treść. Bez obrazy, ale tak to odbieram. Natomiast samo miejsce do tej wystawy wybrano bardzo odpowiednie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Maseczki... pamiątką?

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Wpadka fałszerzy

Nie taka bestia straszna (recenzja)

Doczekają się ronda

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
725
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%