MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 8 sierpnia
im. Cypriana, Dominika

Magia i wspaniałe zdjęcia we Wleniu

Wiadomości: Region
Czwartek, 20 sierpnia 2015, 9:05
Aktualizacja: 9:16
Autor: Org
fot. Elena Kucheruk
Fot. Archiwum Organizatora
Na trzy dni, od 14 do 16 sierpnia, postacie rodem z magicznych opowieści zawładnęły malowniczym dolnośląskim Wleniem, a wszystko to za sprawą FotoConu, czyli zjazdu najlepszych cosplayerów oraz fotografów z Polski i zagranicy.

Wszystko to dzięki Fundacji Nasz Wleń, Urzędowi Miasta i Gminy Wleń, oraz grupie Cosplay Guru, którzy postanowili wykorzystać nietypową i oryginalną metodę do promocji miasta.

Podczas FotoConu we Wleniu wykonano tysiące zdjęć, które następnie trafią do internetu, na wystawy, czy również do pamiątkowego kalendarza. Wszystko to zostanie oznaczone, podpisane lub otagowane znacznikiem “Wleń” - Co, jak mamy nadzieję, przyczyni się do rozpromowania walorów turystycznych miasta - mówią organizatorzy.

W tej imprezie brali udział nie tylko jedni z najbardziej popularnych polskich cosplayerów, oraz fotografów cosplayowych, ale i specjalni goście z zagranicy, a wśród nich Elena “Pugoffka” Kucheruk. Znana na całym świecie fotograf specjalizująca się w fotografowaniu kostiumów cosplayowych, przyjechała do Wlenia zaraz po sesjach fotograficznych w Moskwie i mimo zmęczenia podróżą wyraźnie podkreślała to, jak bardzo urzekło ją miasteczko Wleń.

- Takiej koncentracji liczby miejsc do sesji zdjęciowych w jednym miejscu jeszcze nie spotkałam. Opuszczone tunele, mosty, pałace, górskie strumienie, zamki, stare kościoły, parki, tamy i zachwycające skałki! - napisała pani Elena na jednym z portali społecznościowych.

Dzięki wszystkim gościom imprezy, zdjęcia zrobione podczas FotoConu będą udostępniane na FanPejdżach obserwowanych w sumie przez ponad 100 000 osób.

Impreza ma potencjał corocznego, coraz bardziej rozrastającego się międzynarodowego spotkania fotografów z cosplayerami. Uczestnicy FotoConu chwalili Wleń, jego okolice, oraz gościnę mieszkańców, a wielu stwierdziło nawet, że nie może się doczekać czasu, gdy zawitają do niego ponownie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Spektakle online w Domu Gerharta Hauptmanna

Dachowanie w Radomierzu

Oskarowy przebój w Lwówku Śląskim

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Fotocoto 20-08-2015 13:51
Równie dobrze zaprezentowały by się by się stroje bez modeli.widziałem więcej tych zdjęć.Pomysł świetny tylko trzeba było dobrać trochę lepszych tych magików.
~MariuszM 21-08-2015 13:38
Zdjęcia kiepskie technicznie (przypadkowe kadry, kuriozalne oświetlenie - czasami chyba z lampą błyskową), całość nie tworzy żadnej aury...Całość bez związku z miejscem i jego tradycją. Ciekawe promocja to czego i kogo(?). W Jeleniej Górze, gdzie fotografia ma swoich profesjonalnych wykonawców - promować takie rzemiosło nie przystoi. Wleń w tle jako miejsce z chwastami i dzikimi krzakami, zaniedbanymi ruinami. A to wszystko w atmosferze auto-adoracji z czasów Wojaka Szwejka. To i ja powiem. Bravo!
~mim 24-08-2015 15:59
p.Mariuszu, siedząc w tym swoim simecie jako marketingowiec zna sie pan oczywiście na wszystkim, bo komentuje pan wszystkie artykuły na jelonce w czasie pracy (co na to pana kierownik?) i musiał pan oczywiscie zablysnąć jako znawca fotografii cospey'owej, dobrze że nie czytają jelonki bo mieliby ubaw po pachy, jak to staruszek udaje znawce cospey.u na jelonce, może spytaj wnuków co to jest i z czym to sie je :))))))
~ayoj 29-08-2015 23:23
Oglądam, oglądam i muszę stwierdzić, że te zdjęcia tutaj są bardzo słabe i jeśli całość prezentowała taki poziom to nie powinno się takiego prymitywu ogłaszać.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Gości wita król Maciuś

Śmierć na żwirowni

E. Jaworowicz ponownie w Uzdrowisku Cieplice

Spacer z muzyką Chopina

Przestępcza fortuna w rękach policjantów

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
1076
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%