MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Made In Photo 2. Po wernisażu w Biurze Wystaw Artystycznych

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 7 czerwca 2012, 7:41
Aktualizacja: Piątek, 8 czerwca 2012, 8:00
Autor: Petr
Fot. Petr
Wernisaż wystawy Made In Photo 2 składającej się z prac autorstwa studentów z Pracowni Fotomediów Katedry Sztuki Mediów ASP we Wrocławiu odbył się wczoraj, tj. 6 czerwca w Biurze Wystaw Artystycznych w Jeleniej Górze. – Ideą wystawy jest promowanie młodych, utalentowanych artystów. I pokazanie fotografii rezygnującej z tradycyjnego ukazywania rzeczywistości na rzecz jej badania, eksplorowania czy modyfikacji – mówił prof. Andrzej Bator.

Made In Photo 2 to pierwsza prezentacja w jeleniogórskim BWA i druga w tym roku wystawa zdjęć studentów Pracowni Fotomediów Katedry Sztuki Mediów wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Prac niezwykle ciekawych ukazujących fotografię jako doskonałe narzędzie sztuki – pozwalające „inscenizować świat” i przedstawiać rzeczywistość na różne sposoby zależnie od potrzeb autora. W tym przypadku jakby kreatora tej rzeczywistości, poszukiwacza jej nowych oblicz i odcieni; opowiadającego przez zdjęcia o kimś lub o czymś w formie subiektywnej.

Wernisażowi wystawy Made In Photo 2 towarzyszyły prezentacja kadry dydaktycznej ASP we Wrocławiu i ekspozycja Piotra Komorowskiego pt. Introspekcje – wewnętrzne doświadczenie ciała nawiązująca do traumatycznych, ale również istotnych dla artysty w innych wymiarach wydarzeń sprzed kilku lat.

– W przypadku Made In Photo 2 mamy do czynienia z bardzo różnymi fotografiami innymi od tradycyjnie rozumianych, dokumentujących rzeczywistość. Zdjęcia te mają charakter refleksji nad rzeczywistością, analizują ją i interpretują. By opowiedzieć swoje historie artyści tworzą tzw. fotografię intermedialną, polegającą na łączeniu rozmaitych technik fotograficznych np. z grafiką i kolażem – mówił nam prof. Andrzej Bator z Pracowni Fotomediów Katedry Sztuki Mediów ASP we Wrocławiu.

– Made In Photo 2 przekształca i ingeruje w rzeczywistość. Artystów nie interesuje sam świat a sposób widzenia świata. Znajdziemy tu fotografię inscenizowaną, stylizowaną, korkową, tj. ukazującą zbliżenia podstawowych czynności codziennych, dramatyzowaną i inną. Podczas oglądania tych zdjęć najpierw powinniśmy zobaczyć autora, jego wrażliwość i dopiero potem sam obraz – dodał.

Wystawę Made In Photo 2 zrealizowano ze środków Miasta Jelenia Góra, wrocławskiej ASP i Fundacji Karkonoskiej. Prace można oglądać do 26 czerwca 2012. Warto.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wybory coraz bliżej. PiS apeluje

Protest fizjoterapeutów

Ekologiczna autobomba

Komentarze (4) Dodaj komentarz

Piipi Jelonkowa 7-06-2012 11:53
Na żadnym zdjęciu nie ma Vikusi z Niemiec... Wiadomo... Vikusia, to *FACET !!
~o so caman ? 7-06-2012 15:36
"pokazanie fotografii rezygnującej z tradycyjnego ukazywania rzeczywistości na rzecz jej badania, eksplorowania czy modyfikacji" - jak pięknie ubrane w piórka zwykłe "obrabianie zdjęć w fotoszopie"... tak żeby zwykły czytelnik myślał czytając -ojojojojoj.. , fajne fotki, swoją drogą ;P
~fiki 7-06-2012 23:25
mam się za zwykłego czytelnika i też "KAPUJĘ" fotoszop...myślę ,że wielu jest takich....dobre jest to "poszukiwacze nowych obliczów i odcieniów w formie subiektywnej.........:):):)
~fiki 7-06-2012 23:38
i co z tego ,że facet ....??? takie to poniecające...???

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kolarski „Góral” już w sobotę!

Hit Toyoty! Wielki powrót Camry po 15 latach!  

Rajd zdewastował las?

200 pieczątek w 24 godziny

Komisja Sportu o sprawozdaniu za 2018

Sonda

Rowerzyści też powinni zdawać egzamin na prawo jazdy?

Oddanych
głosów
854
Tak
53%
Nie
43%
Nie mam zdania
3%