Zalogowanych: 15

Jelenia Góra: Maciejowa zwycięska!

Środa, 9 września 2020, 7:04
Aktualizacja: 7:06
W 5. kolejce A-klasy KS Maciejowa zanotował trzecie zwycięstwo w tym sezonie. Na własnym boisku ekipa z Jeleniej Góry pokonała Kwarc Pisarzowice 3:1. Gole padały tylko w pierwszej połowie.

Drużyna z Maciejowej nadspodziewanie dobrze radzi sobie na początku sezonu. To już trzecie zwycięstwo w piątym meczu. W pierwszej połowie optyczną przewagę mieli goście, ale to miejscowi byli do bólu skuteczni. Po zmianie stron jeleniogórzanie grali już znacznie lepiej i stwarzali sobie wiele okazji na podwyższenie prowadzenia, jednak ta sztuka im się nie udała. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:1, co dało Maciejowej awans na 6. miejsce w tabeli grupy pierwszej A-klasy. Warto nadmienić, że na czele klasyfikacji drużyn są dwa pozostałe zespoły z Jeleniej Góry - Victoria i Pub Gol.

KS Maciejowa Jelenia Góra – LKS Kwarc Pisarzowice 3:1 (3:1)

Gole: 1:0 Stanisławski 14', 2:0 Butyński 32', 2:1 Ł. Łukasik 35', 3:1 Mężyk 45'. Czerwona kartka: Zarzycki 90'+1 (druga żółta, Kwarc).

KSM: Krajewski – Ziobro, Wrotecki, Stanisławski (70' Rudy), Ragus (60' Gil), Mróz, Miro-Figueras (50' Szymczak), Mężyk, Martyniak, Koszczewski (65' Jardel), Butyński.
Kwarc: Ogrodowczyk – Stepko (70' K. Krzyżak), Bogumiło, Krzystek (75' Łepski), Czernecki (65' M. Łukasik), Duda (72' Konopacki), Glinkiewicz, Ł. Łukasik, Sobieski, Wodziak (46' Kluska), Zarzycki.

W następnej kolejce (12.09, godz.16:30) KS Maciejowa zagra w Mysłakowicach z Orłem.