Czytających: 11544

Jeżów Sudecki: Maciejowa spada z podium – niespodzianka w Jeżowie Sudeckim

Niedziela, 9 października 2011, 18:11
Aktualizacja: 18:15
W 9. kolejce piłkarskiej B–klasy rezerwy Lotnika Jeżów Sudecki niespodziewanie pokonały KS Maciejowa 4:1. Mecz toczony w trudnych warunkach atmosferycznych przyniósł garstce zgromadzonych kibiców sporo emocji.

W pierwszej połowie obie drużyny postawiły na grę ofensywną, dzięki czemu oglądaliśmy ciekawe widowisko. Wynik spotkania otworzył Maciej Wojtas, który w 27' dał prowadzenie gospodarzom. Radość piłkarzy "Drexa" nie trwała długo, po wznowieniu gry Wiklik wpadł w pole karne, minął wychodzącego Hałkę i wyrównał stan rywalizacji. Po kilku minutach padł kolejny gol, Wieczorkiewicz pod własnym polem karnym zagrał do czychającego na błąd Zielińskiego, a ten nie zmarnował szansy i miejscowi ponownie wyszli na prowadzenie. Przed przerwą Szkuta miał szansę na podwyższenie rezultatu, ale w sytuacji gdy miał przed sobą tylko Sikorę, strzelił prosto w niego.

Po zmianie stron ekipa Lotnika nie zwalniała tempa, w 54' Kubiesa minął dwóch obrońców i oddał strzał po ziemi, który wpdał do siatki pod brzuchem interweniującego golkipera gości. Dwie minuty później było już 4:1, kiedy to Jasiński zagrał mocną, płaską piłkę w pole karne, a Kubiesa wślizgiem skierował ją do bramki. Podopieczni grającego trenera Artura Wroteckiego również mieli w tym meczu swoje szanse, ale na przeszkodzie stawał bardzo dobrze dysponowany Hałka. W ostatnim kwadransie jeżowianie grali w dziewiątkę po tym jak Ignaczak został ukarany czerwoną kartką za liczne dyskusje z arbitrem, a na domiar złego Maciek Wojtas również miał zbyt dużo do powiedzenia sędziemu, który w podobny sposób ukarał drugiego zawodnika gospodarzy. Grający z przewagą dwóch zawodników goście nie potrafili już zmienić rezultatu i ostatecznie Lotnik pokonał KS Maciejową 4:1.

W następnej kolejce (16.X) Lotnik DRX II Jeżów Sudecki zagra na wyjeździe z rezerwami Pub Gola.

Lotnik DRX II Jeżów Sudecki - KS Maciejowa 4:1 (2:1)

Lotnik: Hałka - Zieliński, M.Wojtas, Kaczkowski, Szkuta, Ignaczak, Kubiesa, Jasiński, Stylski, K.Wojtas, P.Hamowski. ZMiany: Detyna, Bojar.

KS: Sikora - A. Wrotecki, S. Wrotecki, Wieczorkiewicz, Lasek, Loba, Wiklik, Mendelski, Wachel, Wasilenia. Zmiana: Rybicki.