MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 15 sierpnia
im. Marii, Napoleona

Macie talent do niemarnowania? To konkurs dla Was!

Wiadomości: Region
Środa, 23 października 2013, 9:56
Aktualizacja: 9:59
Autor: Org
Fot. Organizator
Jeszcze tylko do 8 listopada br. dolnośląskie szkoły mogą zgłaszać się do konkursu Tesco dla Szkół „Talent do niemarnowania” i walczyć o jedną z dziesięciu pracowni multimedialnych oraz wyposażenie szkolnej sali kinowej.

Kolejna, 11. edycja programu Tesco dla Szkół koncentruje się na problemie marnowania żywności, a jej partnerem merytorycznym jest Federacja Polskich Banków Żywności. Już 40 placówek z województwa dolnośląskiego zgłosiło się do udziału w konkursie i przygotowuje prace konkursowe.
Uczestnicy konkursu będą poznawać sposoby na niemarnowanie jedzenia i rywalizować o cenne nagrody w emocjonującym konkursie filmowym, wśród jurorów którego znajdą się m.in. wykładowcy profesjonalnej szkoły filmowej Wajda School oraz znany i ceniony krytyk kulinarny Robert Makłowicz.

Tylko do 8 listopada szkoły mogą przysyłać prace konkursowe stworzone przez zespoły swoich uczniów, czyli maksymalnie dwuminutowe filmiki promujące niemarnowanie żywności. Czas ucieka!

Praca nad filmem konkursowym to także szansa na rozwijanie talentów uczniów poprzez niestandardową pracę projektową, integrację oraz promocję szkoły oraz regionu.

- Bardzo ciekawa forma konkursu tj. nakręcanie filmiku zachęciła nas do udziału. Dzięki programowi Tesco dla Szkół nastąpiła u nas integracja dzieci, które uczyły się współpracy i wspólnego tworzenia oraz mogły rozwijać swoje talenty. – mówi Dagmara Rakowska, opiekun zespołu ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szklarskiej Porębie, laureata 10. edycji konkursu.

Zwycięzcy otrzymają wartościowe nagrody, m.in. 10 nowoczesnych pracowni multimedialnych dla swoich szkół, a na uczniów i nauczycieli czekać będą setki nagród indywidualnych. Dodatkowo zespół, który zdobędzie największą liczbę głosów w całym województwie dolnośląskim, otrzyma wyposażenie nowoczesnej szkolnej sali kinowej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Całym sercem dla Leonka

Trwają porządki w Mysłakowicach

Czernow, Machałek i Obaz byli za ogromnymi podwyżkami – dla siebie

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~pepa 23-10-2013 13:22
masz talent do niemarnowania....i to organizuje TESCO? To chyba jakaś paranoja....
~ 24-10-2013 0:38
I słusznie! Bo TESCO ma z pewnością talent do niemarnowania. Nawet karmę dla świń wciśnie klientom pod postacią parówek w promocji. Proponuję uczniom pójść tym tropem, bo pewnie chodzi o jakieś praktyczne rozwiązania, mające szansę na wdrożenie w przemyśle...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dachowanie volvo w Karpaczu

Czytelniczka: drogo i brudno

Rzeźby dla Kowar

Skalne ławki pod Szrenicą

Remont drogi wojewódzkiej

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
932
Tak
36%
Nie
58%
Nie wiem
6%