MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 25 września
im. Aurelii, Władysława

M. Obrębalski wiele chce zrobić dla oświaty. Co obiecuje?

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 4 listopada 2014, 8:00
Aktualizacja: Środa, 5 listopada 2014, 7:49
Autor: Angela
Fot. Angela
Darmowe książki, zajęcia pozalekcyjne, delfinki, czyli kryte pływalnie przyszkolne, termomodernizacja szkół – to tylko kilka z obietnic, które wczoraj (3.11) złożył Marek Obrębalski, kandydat na prezydenta Jeleniej Góry. Briefing prasowy poświęcony jeleniogórskiej oświacie odbył się przed ZSO nr 1 w Jeleniej Górze. Jak mówił kontrkandydat Marcina Zawiły, miejsce konferencji nie było przypadkowe.

- „Żerom” w ostatnim czasie uzyskał niezbyt korzystne wyniki ewaluacji – mówił M. Obrębalski. - Jestem tym zaniepokojony, bo wiem, że ta szkoła zawsze była świetna i kształciła bardzo dobrych absolwentów, którzy zasilali nie tylko lokalną, ale i regionalną gospodarkę. W naszym programie wyborczym ukierunkowujemy się na młodzież. Kształcenie dzieci i młodzieży to działalność o szczególnym charakterze. Dla nas uczeń, nauczyciel i rodzic to grupa bardzo ważnych osób, dlatego przygotowaliśmy kilka działań, którymi chcemy ich wspomagać - zapowiedział Marek Obrębalski cytując Jana Zamoyskiego „Takie będą Rzeczypospolite jakie jej młodzieży chowanie”.

Wśród chwytliwych haseł pojawiły się darmowe książki dla wszystkich dzieci, które miałyby być do wypożyczenia w szkolnych bibliotekach. – Byłoby to poważne odciążenie domowych budżetów - mówił M. Obrębalski.

Ponadto M. Obrębalski zapowiedział kontynuację rozpoczętego programu modernizacji szkół. – Za moich czasów powstały trzy Orliki, lodowiska, wiele wielofunkcyjnych obiektów przyszkolnych, a przed nami jeszcze budowa dużej hali widowiskowo – sportowej na Zabobrzu czy przystąpienie Jeleniej Góry do programu wojewódzkiego, czyli budowy krytych pływalni przyszkolnych – wymieniał.

Mowa była jednak nie tylko o pomocy dzieciom. Ograniczenie dodatków motywacyjnych dla nauczycieli M. Obrębalski nazwał „procederem”. – Te dodatki inspirowały do bardziej wytężonej pracy, z której korzystali uczniowie – mówił. A w deklaracjach wyborczych zapowiedział także „poprawę warunków bytowych pracowników obsługi szkół”. – Obecnie niezbyt sprawiedliwe, a wręcz karygodne jest włączenie wysługi lat w podstawy wynagrodzenia – podkreślał.

Ogłoszenia

Czytaj również

Radni Koalicji Obywatelskiej zdecydowali – chcą połączyć muzea

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Wracają dopłaty do wody i ścieków

Komentarze (65) Dodaj komentarz

~PrawdaCzasu 4-11-2014 8:24
Panie MarkuOswiate trzeba zlikwidowac...
~debata 4-11-2014 8:46
a co dla bezrobotnych? Niech pójdzie to powie na Pekin to mu mordę obiją.
~oko 4-11-2014 8:54
ha ha PRODUKCA = praca .... praca ... za godziwe pieniadze ...to tyle .... koryciarze.....................................................................................!
~KaziuK 4-11-2014 8:56
baju, baju... chłop śliwki rwie, a ino ich dwie...
~ad 4-11-2014 8:58
jeżeli pan MO obiecuje przyszkolne pływalnie delfinki to jest to dowód że wyborców traktuje jak k...nów,którzy dadzą się nabrać na te idiotyzmy
~marek 11 4-11-2014 9:03
..ewaluacja...z takim słownictwem daleko nie zajedzie bo to nie wykłady akademickie...
~paranojaa 4-11-2014 9:12
Miał już szansę być prezydentem - słabym !!! Teraz myśli że tą jego kiełbasę wyborczą ktoś kupi .... Marku my potrafimy myśleć !!!! Nie kupujemy tego !!!!
~cool 4-11-2014 9:13
Bardzo dobry program dla oświaty. Marek Obrębalski doskonale rozumie bolączki uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi i rodziców. Warto poprzeć go w wyborach
~1! 4-11-2014 9:17
Zacznijmy, że Pan Marek Obrębalski zrobił o wiele więcej dla Jeleniej Góry niż obecny prezydent Marcin Zawiła. Fakt on też coś zrobił: podwyższył ceny biletów MZK, wody i ścieków, czynszów, a najważniejsze: zaraz po objęciu fotela prezydenta Zawiła podwyższył sobie pensję...
~123 4-11-2014 9:19
Tak Bardzo dobry program dla oświaty tylko że jak był prezydentem to wiele dla oświaty nie zrobił Najpierw był jeden pan S, który nie znała się na oświacie a potem pan drugi S, który też się nie znał i rozliczał dyrektorów za to, że ośmielili się o coś prosić dla palcówek i to u pana Papaja który był przewodniczącym rady.
~podatnik 4-11-2014 9:23
super obietnice a kto za to zapłaci. Pan z własnej kieszeni czy rodzice tych dzieci, którym podniesiecie podatki, opłaty i ceny mieszkań, biletów, wody itd.
~fan sekty po 4-11-2014 9:34
nikt wam tyle nie obieca co platfusy ale heca ..sektę należy likwidować nie POpierać
~fan sekty po 4-11-2014 9:36
•-Wiadomo, że dla PO, korupcja, fałszowanie i ustawianie za posadę wyborów, prywata, kumoterstwo, to standard! Mają głęboko w d… sprawy państwa, dobra publicznego i jego Obywateli. Zawsze mają gębę pełną frazesów, sloganów i komunałów, a tak naprawdę liczą się tylko; kasa, układy, kolesiostwo i nepotyzm. Kolesiostwo istnieje nie od dzisiaj i jest rakiem toczącym nasze elity władzy czyli tzw. klasę pasożytniczą. Znaczną część swojej energii tracą na ustawienie siebie, rodziny i kolesi, tak aby w przypadku nie dostania się do koryta, przy następnych wyborach Parlamentu być odpowiednio ustawiony w tzw. ”układzie zamkniętym” w radach nadzorczych w Agencjach. Wszelkie apanaże typu rady nadzorcze, fundusze europejskie, przetargi, ławnicy, członkowie różnych komisji, zlecenia dla zarządców
~m.k 4-11-2014 9:45
po co tylu za dobrze opłacanych belfrów
~Zawiedziona 4-11-2014 9:50
Zawiodłam sie bardzo na PO , przyklad P.Tusk na obiecywał i dał dyla , obiecywał ułatwiac prowadzenie M i Ś Firm , bo one najwiecej generuja dochody, nikt nie mowi o zmieszeniu kwoty wolnej od podatku ,która jest od 10 lat ta sama , zacznjmy od nas ,zmiany,które ułatwia zycie i pozwola naszym dzieciem godnie życ i te zmiany trzeba dalej wnioskować, a nie śmieszne i nie realne obiecanki.
~Złotko 4-11-2014 9:59
Obrębalski już rządził JG i co zrobił..nic.Zawiła chce zmienić miasto w wiochę i tacy są ci kandydaci na Prezydenta JG.Wszystkim chodzi tylko o stanowisko i kasę dla siebie a gdyby tak ustalić,że Prezydent JG zarabia średnią krajową to NIE BĘDZIE CHĘTNYCH !!!!
~do 09:50 4-11-2014 10:00
skoro liczysz w życiu na kogoś to zawsze będziesz zawiedziona,licz na siebie a już na polityków najmniej.
~... 4-11-2014 10:04
Politykę w mieście nie robi sam prezydent ale wspólnie ze swoimi współpracownikami. Marek Obrębalski byłby wspaniałym kandydatem gdyby nie Wrotniewski, Miedziński, Ragiel, Sajnog, Papaj obok niego lub na wspólnych listach! Oni skutecznie odstręczają. Dlatego zagłosuję na pana Obrębalskiego do sejmiku dolnoślaskiego aby Jelenia Góra miała tam swojego mądrego przedstawiciela. Tam są główne srodki na inwestycje i modernizacje naszego miasta.
~ad 4-11-2014 10:05
już za 10 dni będzie wiadomo kogo jest więcej w tym mieście tych wk....działaniami PO i Complexa czy tych od lizania du...PO
~CD nastąpi 4-11-2014 10:45
Panie Obrębalski poawoli pan, że troche ostudzę pańskie zapały. Porozmawiajmy o ECO. Opchnąl pan 85% udziałów jeleniogórskiej ciepłowni opolskiej Grupie ECO/Energetyka Cieplna Opolszczyzny/ Grupa ECO nie jest za bardzo skłonna rozwijać inwestycje cieplne na terenie naszego miasta. Mam następujace pytania do pana, panie Obrębalski: 1. Gdzie ida zyski z opłat za ciepło wpłacanych przez jeleniogorzan, zostaja w Jeleniej Górze, czy też idą na rozwój energetyki opolskiej? 2. Czy zamierza pan, w przypadku pańskiej wygranej dalej sprzedawać miejskie spółki? 3. Jeśli tak to jakie wg pana przyniesie to korzyści dla naszego miasta? 4. Jak ocenia pan swoja pracę w Sejmiku wojewódzkim? Jakie korzyści przyniosło to naszemu miastu?
~ad 4-11-2014 10:51
właśnie odbywa się sesja rady miejskiej,urząd zamówień publicznych stwierdził że p.Zawiła złamał ustawę w sprawie zamówienia na fontannę, strategia PO do niczego się nie przyznawać,jak złapią za rękę to nie moja ręka
~KOLEGA 4-11-2014 10:54
Gościu ,Marku daj sobie spokój z tą prezydenturą bo to będzie następna porażka a może dla odmiany zrób sobie wreszcie prawo jazdy to też będziesz miał kierownicze stanowisko
~Bez paniki 4-11-2014 11:00
Do 10.51 Nie złamał, nie złamał. Orzeczenie dotyczy nowych zapisów w ustawie, ktore pojawiły sie po wybudowaniu fontanny. Przed zmianami nie złamał ustawy. Wszystko do wyjaśnienia. Wszystko to kwestia interpretacji zapisów. Poza tym można sie odwoływać. To nie Jelenia Góra stworzyła zapisy ustawy tylko posłowie. Jest tam wiele niejasności.
~ad 4-11-2014 11:03
buhahaaha w urzędzie miasta też p.Zawiła nie zbierał podpisów na pustych kartach......strategia PO do niczego się nie przyznawać,jak złapią za rękę to nie moja ręka
~bed 4-11-2014 11:10
Brawo ~...z 10.04, samo sedno sprawy
~Rick 4-11-2014 11:11
Kto tych ludzi tam wpuścił ?. Teraz cały teren wokół szkoły trzeba zdezynfekować, żeby zaraza się nie rozniosła. Najgorszy prezydent w dziejach Jeleniej Góry wraz ze swoją świtą !!!
~jeronimo 4-11-2014 11:12
Po co Obrębalski sili się na mówienie o tym, co zrobi. Niech powie o tym co ZROBIŁ dla oświaty w czasie swojej kadencji 4 lata temu. W końcu to nie tak dawno. No juz Panie Marku Obrębalski, chwalić się swoimi osiągnięciami sprzed czterech lat!
~Aqa 4-11-2014 11:18
hmm moment moment... Darmowe podręczniki oferuje rząd -> więc prezydent JG niewiele ma do gadania. Baseny - tak w planie i chyba już po projektach jest basen przy 10 podobnie jak termo... szkół - projekty są już rozpisane na najbliższe lata. Dlaczego wiec przyszły prezydent chwali sie tym co oferują czy przygotowali inni? chyba czegoś nie rozumiem
~Gość 4-11-2014 11:21
Sytuacja w oświacie jest coraz gorsza - na wszystkim dosłownie szuka się oszczędności - kolejne rządy Jeleniej Góry przyglądają się temu zjawisku niewiele robiąc w tej sprawie, a że teraz wybory to ..........
~Maciek654854 4-11-2014 11:30
A mówili że nic nie obiecują :)
~ad 4-11-2014 11:35
najlepsza jest banda nauczycielska głosująca na PO,......Po polityka doprowadza że ludzie wyjeżdżają z tego miasta,rodzi się coraz mniej dzieci,......nauczyciele protestują bo oni chcą uczyć tylko nie ma kogo......głosują więc na PO
~123 4-11-2014 11:46
Jak zwykle tylko obietnice z jego strony :)) znam go gada i sie smieje z tego co nam obiecuje.Aby nasze dzieci chciały tu życ buhahaha a swoja coreczke wysłał sam do Poznania za swojej kadencji.Ktos ci powie Mareczku prawde w twarz to sie obrazisz jak zwykle ale ty glodne kawałki tylko obiecujesz i prawko naprawde ci sie przyda a nie Karola cie wozic musi.
~123 4-11-2014 12:21
A to że Żerom wypadł źle to nie wina Zawiły tylko w końcu ktoś miał odwagę i rzetelnie nie zamiatał pod dywan tego co się dzieje w najlepszej szkole To rodzice i uczniowie wystawili tej szkole ocenę
~wyborca SLD 4-11-2014 12:36
a jedno jewro da? a może dwa? bo Grażyna jedno jewro daje.... jak Obrębalski da dwa to ja mogę zmienić nick-a ;)
~nauczycielka_38 4-11-2014 12:42
Dodatki motywacyjne tak ,ale za jakość pracy i starania. Po drugie mówi się o zajęciach pozalekcyjnych dla uczniów ok ,ale-proszę i powiedzieć ile wytrzyma jeszcze uczeń po 7 godzinach siedzenia w ławce ,aby dodatkowo pójść potem na takie zajęcia + nauka w domu -przecież dorosły ma dosyć 8 godzin pracy a co dopiero dzieci.To , że Zerom czy ina szkoła wypada źle to nie wina UM Jeleniej Góry , ale reformy oświatowej i jakości pracy. Darmowe książki nic nie zmienią - bardzo duże obciążenie dla budżetu gminy a po za tym co roku zmieniają się te podręczniki , bo znowu wprowadza się reformę oświatową. Czym innym jest praca w ośrodkach naukowych i szkołach wyższych czym innym na poziomie szkół powszechnych.
~la,la,la 4-11-2014 13:25
To dopiero dramat!!!!!Rozumie oświatę...A za co zbuduje pływalnie i zapłaci za zajęcia pozalekcyjne???????
~sdfv 4-11-2014 13:30
Spójrzcie na to zdjęcie i zapamiętajcie je. Karierowicze, którzy chcą się ciepło umościć na następne cztery lata. Obrębalski już był. Ci panowie dookoła też już byli. Jeśli zostaną wybrani - to wiemy co będzie - ciepłe posadki dla znajomych. A że miasto upada? A kogo to interesuje. Jedyna szansa, zablokować wszystkich partyjnych, bez względu na klucz. Mamy bezpartyjnych - do wyboru do koloru, mamy kandydatkę nieskażoną układami. Mamy szansę. No chyba, że jak wyborca SLD, będzie szukać jewro...
~sdfv 4-11-2014 13:31
A ja obiecam wam wszystkim po tysiaku :) A co, nie wolno mi? Nie takie rzeczy obiecywałem :)
~Gość 4-11-2014 14:15
Tylko nie wiem czemu p.Obrebalski reklamuje sie na skrzynkach wysokiego napiecia ,moze chce porazic to miasto prondem ,ale coz innych sie czepiaja tylko nie tych co juz byli i nic dla tego miasta nie zrobili dobrego za kadencji p.Obrebalskiego powstalo najwiecej biedronek w miescie a Zawiła dopelnil dziela i nastawial jeszcze wiecej ,praca jest owszem ale za te pensje to tylko przezyc mozna i to nie zawsze bo na wszystko nie starcza ,wiec ktory z kandydatow zaproponuje poprawe zycia mieszkancom Obrebalski na szkolnictwo zas stawia wiec nic sie nie zmieni ,Zawila tez tylko demagogia i populizm ,wiec glosowac nie ma na kogo wiec ja zagosuje na wszystkich jednoczesnie i zobaczymy kto jest lepszy,a i moze Obrebalski zdejmie te swoje ulotki z tych szkrzynek kolo ryneczku bo to nie elegancko jes
~jj 4-11-2014 14:23
Szkoda "Żeroma".
~kkkk1 4-11-2014 14:49
A swoją drogą to ostatnie świństwo robić sobie PR pod Żeromem i go dobijać
~dziwne 4-11-2014 14:55
A bardzo ladna Pani na bilbordzie obiecuje jakies pieniądze? Wyda z własnej kieszeni?
~wasz prezydent 4-11-2014 16:21
Ja obiecam wszystkim mieszkanie komunalne z widokiem na Śnieżkę, czterdzieści hurys i mistrzostwa w piłkę kopaną w Jeleniej. I dodam, że wszystko co złe to przez Wrocław, Watykan, wiadomą mniejszość i pogodę. Tylko mnie wybierzcie.
~student 4-11-2014 17:36
i dlatego wiekszosc nauczycieli i ich rodzin bedzie na nich glosowac... a ci zle maja?? wiecznie narzekaja a z lopata nie lataja... no moze bardziej jezyk lata im jak lopata ;)
~soc-lib 4-11-2014 18:38
>>>jj
~Kim Dzong Un 4-11-2014 18:42
Kolejny PO...any tylko obiecuje.Mniej chłopie mów,więcej rób.Zmień partię na początek.Już dosyć POpaprańców w Jeleniej.
~w13 4-11-2014 18:49
Marek Obrebalski to może byłby dobry kandydat ale mając za tło Papaja Dziwiszów czy miedzianskiego to już tragedia i to nie antyczna
~qerwf 4-11-2014 19:08
Ja obiecuje w każdej szkole po 100 000 - a że po wyborach się okaże, że kasa pusta... oj tam oj tam. Ważne, że teraz obiecam... Swoją drogą - panowie ze zdjęcia - nie cieszcie się tak. Wojna o stołki jeszcze nie wygrana :)
~Mareczek 4-11-2014 19:12
Bujać to My, a nie Nas! Słaba ta kiełbasa wyborcza...
~jeż 4-11-2014 19:14
na tle mijajacego 4-lecia, okres poprzedniej kadencji był miłym wspomnieniem ,a nabyte doświadczenie MO tworzy dobre preognozy dla miasta
~anonim654 4-11-2014 19:25
Rafał Mazur wstydzi się Piechowic. Na swoich wyborczych plakatach i bilbordach jest jego zdjęcie na tle Śnieżki. Więc reklamuje Śnieżkę i Karpacz. A dlaczego nie zrobił swojego zdjęcia wyborczego na tle Piechowic ??? Przecież w tym mieście mieszka i z niego kandyduje. Powinien więc kandydować z Karpacza, jeżeli już tak to miasto reklamuje i propaguje je.
~lunia2 4-11-2014 19:34
Panie MO.co pan zrobił-nie odbieramy programów TV 3 MULTIPLEKSU 1,2,info regionalnego kto z was był na objedzie u VEKTRY NIE OGLADAM PANA RYJKA Z OBJETNICAMI
~soc-lib 4-11-2014 19:43
Co WAS boli że wycinasz moje uwagi coś nie na rąsie,zmiany są nie uniknione ,lepiej teraz niż za 2 lata jak to pierdyknie. Proletariusze kotliny łączcie się.
~ad 4-11-2014 19:45
Trzeba być skończonym idiotą, żeby kolejny raz dać się nabrać na te same kawały. Obrębalski sam nic nie zrobi, więc będzie musiał współdziałać z tymi, którzy teraz za nim stoją, a przez ostatnie 4 lata stali murem za jego obecnym konkurentem Zawiłą. Ci, którzy nie widzą, że to jest wybór iluzoryczny i że bez względu na to kto z nich wygra, wyjdzie na to samo musi mieć znacznie ograniczone rozumowanie, czego już nie da się nadrobić.
~s. 4-11-2014 20:10
Tylko nie PO.
~zbyszko1 4-11-2014 21:05
słyszeliście "słabe wyniki ewaluacji Żeroma"? - one są tragiczne i ośmieszające szkołę, cztery razy ocena D w czterech ocenianych obszarach to cztery razy MIERNY. Nie ma teraz gorszej szkoły w JG, ale rodzice wciąż o tym nie wiedzą... może by tak jakiś artykuł w NJ lub portalach www?
~Zdzich 4-11-2014 22:20
Ale polityczne szambo - przecież gdyby się wydarzyło, że Obrębal wygra, to jednym z pierwszych kroków będzie zamiecenie Papaja i Wrotniewskiego pod dywan. Już ptaszki ćwierkają wśród ludzi związanych z Platformą, że Tadziu Lewandowski to spoko gość i w ogóle gdyby wygrał, to nic takiego się nie stanie. Naprawdę to słyszałem od kilku ludzi bardzo blisko związanych z jeleniogórską PO i gębę otwierałem ze zdumienia, że już się pasują do PiSU. A swoją drogą Lewandowski nie głupi facet, i z lewa i z prawa słyszałem o nim wiele dobrego. Nawet gość który jest na liście SLD wypowiadał się bardzo ciepło o Panu Tadeuszu - każdy zorientowany wie o kogo chodzi. Słuchajcie - oni naprawdę zaczynają zdawać sobie sprawę, że na tej szalonej wewnątrzpartyjnej kłótni mogą się przejechać...
~jelgor 5-11-2014 0:55
Marek Obrębalski zainteresowany jest wyłącznie sobą. Jeśli ktoś mu ufa, to współczuję.
~wyborca-1 5-11-2014 2:52
Zacznijmy od tego, że Marek Obrębalski to co zrobi, to głównie wyprowadzi pieniądze z Jeleniej Góry dla Wrocławia. Takie zadanie wystawił mu Dutkiewicz, który na żadne inwestycje w Jeleniej Górze nie pozwoli. Wrocław ma 4-miliardowe długi i musi je z czegoś pokryć. Marek Obrębalski miałby szanse, gdyby startował jako niezależny kandydat. Jako słup Dutkiewicza nawet choćby był najlepszym samorządowcem, wiele nie zdziała, bo zawsze będzie na pasku Dutkiewicza. Dlatego wolę Zawiłę, bo on daje gwarancję, że będzie działał dla dobra Jeleniej Góry, a nie dla swoich protektorów w odległej centrali we Wrocławiu.
~Grzesiek F. 5-11-2014 7:47
Pan Obrębalski to namiestnik prezydenta Wrocławia. Co tu więcej pisać? Wszystko jasne.
~Grzesiek F. 7-11-2014 11:10
Pan Obrębalski to namiestnik prezydenta Wrocławia. Co tu więcej pisać? Wszystko jasne.
~t-tryk 11-11-2014 19:30
Ale parcie na koryto. Ciekawe czy Jeleniogórzanie zapomnieli 4 lata ciągłych podwyżek komunalnych i arogancje kandydata do mieszkańców.
~gadanie 13-11-2014 12:45
Gadanie przedwyborcze. Żadna szkoła w Jeleniej nie ma kasy na dodatkowe zajęcia pozalekcyjne. Rada rodziców liczy każdy grosz. Więc o czym tu mowa? Ktoś chce przyjść i coś ciekawego poprowadzić i nie może, znaczy może - za darmo - a jak da swoje 40 zł za godzinę to najlepiej jakby już wyszedł z gabinetu. Nie chce tu żyć i wyjeżdżam jak wszyscy moi kumple. Wolę na budowie zaiwaniać i nie bać się o jutro niż tutaj latać jak głupi by 10 zł dali po łasce. No dają - ale znajomym.
~Do m,k 13-11-2014 19:23
Bądź belfrem, będziesz dobrze opłacany! Zmienisz zdanie jak się zatrudnisz i popracujesz chociaż jeden rok!!!!
~hexe 17-11-2014 7:28
Mógł działać jak był prezydentem

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Senator zachęca do głosowania na maszty

Wkrótce zegar wróci na "Majówkę"

Powstaje rondo w Mysłakowicach

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
862
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%