MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Łysogórki po raz trzeci [FOTO, VIDEO]

Wiadomości: Dziwiszów
Poniedziałek, 30 lipca 2012, 22:19
Aktualizacja: 22:23
Autor: MDvR
Fot. użyczone
Za nami trzecia edycja Łysogórek 2012 – zawodów rowerowych MTB, które są przeprowadzane w masywie Łysej Góry w Górach Kaczawskich od 2002 roku.

- Koniec lipca - ładny dzień, zachmurzenie częściowe. Na szczęście nie padało. I całe zawody odbyły się szczęśliwie bez kropelki deszczu. Frekwencja dopisała. Na stracie stanęło ponad pięćdziesiąt osób. Dużo kibiców. W okolicach schroniska na szczycie góry zaroiło się od miłośników kolarstwa w różnym wieku. Tak jak zapowiadaliśmy wystartowała w tą niedzielę najmłodsza w historii Łysogórek grupa wiekowa – dzieci do 6 lat. Tak naprawdę, to jeszcze zabawa na tym etapie życia maluszków, ale już mogliśmy zaobserwować elementy współzawodnictwa i szczerej ochoty do pokonania przeciwnika. Dzieciom towarzyszyli rodzice, którzy jechali za nimi na hulajnogach, aby przedszkolaki nie czuły się samotne na trasie – mini pętli kolarskiej.

W chwilę później wystartowały dzieci starsze na tradycyjnej trawiastej pętli znajdującej się również w górnej części naszej stacji narciarskiej. A zaraz potem najstarsze grupy. Pomimo tego, że wczoraj w Bielawie odbywał się jeden z kolejnych maratonów – i to mogło poważnie przerzedzić grupy zawodników startujących na Łysej Górze, to jednak nie zaobserwowaliśmy wyraźnego spadku frekwencji. Mało tego – na starcie pojawili się zupełnie nowi kolarze, którzy wzięli udział w naszej imprezie po raz pierwszy.

I jeszcze kilka słów o reprezentantach miast i miejscowości. W niedzielnym wyścigu wzięli udział zawodnicy z Jeleniej Góry, Bolesławca, Lubomierza, Lubawki, Olszyny, Szklarskiej Poręby, Wilczyc, Piechowic, Szczawna Zdrój, Kamiennej Góry, Wrocławia, Podgórzyna Kowar, Bielawy, Żar i Bolkowa - mówi Michał Rażniewski.

W poszczególnych kategoriach zwyciężyli: Mateusz Cegliński ze Szkoły Narciarskiej Aesculap, Ernest Cebula, Magdalena Myśliwiec, Karol Sarzyński, Julia Gąsiorek, Emil Dmochowski Izabela Jażdżewska (wszyscy z MTB Lubawka), Jacek Grzybek (Viking Dream Bike), Dominika Niemiec (MTB Lubawka), Ireneusz Gruszczyński (BSA Pro Tour), Jarosław Wojczal (Wojczal-Bike), Maria Tyszecka (Votum MTB Team) i Bartłomiej Żołądkowski (Żary MTB Team).

Więcej informacji http://www.aesculap.com.pl/lysogorki_x.html

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

WORD w Jeleniej Górze... jest zagrożony

Droga pod Reglami

Puchar makroregionu Oyama

O rozpadających się górach

Studium na początek

Bieg Niepodległości

Radni KO przeciw kupcom?

Wieczór wspomnień

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
930
Tak
65%
Nie
28%
Nie wiem
7%