MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 26 września
im. Łucji, Justyny

Łysogórki na zmienionej trasie

Wiadomości: Łysa Góra-Dziwiszów
Piątek, 3 września 2010, 7:44
Aktualizacja: Sobota, 4 września 2010, 10:29
Autor: Michał Rażniewski
Fot. MIchał Rażniewski
Odbyły się kolejne Łysogórki MTB – to już IV tegoroczna edycja tego ciekawego wyścigu górskiego rozgrywanego od 8 lat w Górach Kaczawskich.

Od zeszłego miesiąca wyścig odbywa się na zmodernizowanej trasie. Jeszcze tuż przed niedzielnymi zawodami został zmieniony nieco jej finiszowy odcinek (na terenie nartostrad). Niewątpliwą korzyścią płynącą ze zmian, jest brak niezwykle błotnistych miejsc w dolnych partiach masywu Łysej Góry. Stanowiły one duże utrudnienie, szczególnie podczas ulewy.

Ubiegłej niedzieli pogoda dopisała kolarzom, choć było dość chłodno. Nie obyło się oczywiście bez deszczu (przywykliśmy już do pogody w kratkę), ale na całe szczęście strumienie wody popłynęły dopiero po zakończeniu imprezy. Często wychodziło słońce, które jednak nie miało wiele czasu, aby osuszyć trasę. Tak więc nie obyło się bez poślizgów i wywrotek na zjazdach. Również pod górę było trudno, bo koła boksowały na śliskiej nawierzchni (jak na lodowisku). Jednym słowem teren dla zawodników z akrobatycznymi zdolnościami.

Pocieszmy się jednak, że większość tegorocznych wyścigów górskich odbywa się w podobnych warunkach (zobacz fotki z BikeMaratonu Jelenia Góra).

W zawodach udział wzięli zawodnicy z Jeleniej Góry, Lubawki, Legnicy, Olszyny, Złotoryi, Kamiennej Góry, Lwówka Śląskiego, Bielawy, Podgórzyna, Piechowic, Lubina, Łomnicy i Kowar. Oto zwycięzcy (w grupach wiekowych): Antoni Bryszewski (JG), Weronika Mikołajczyk (MTB Lubawka), Agnieszka Szwinta (JG), Michał Barowicz (KS Zywer Legnica), Szymon Zagórski (KS Zywer Legnica), Aleksandra Podgórska (Dream-Bike Bielawa), Rafał Ignaczak (Formicki Bike), Ewa Duszyńska (MTB VOTUM TEAM Wrocław), Krzysztof Tyszecki (Eska Rock), Maria Tyszecka (Eska Rock), Tadeusz Skowroński (Kowary).

Pierwszy raz na trasie Łysogórek pojawili się zawodnicy z klubu Dream-Bike z Bielawy z Aleksandrą Podgórską (juniorka mł.), brązową medalistką Mistrzostw Polski - rozegranych 17 lipca 2010.

Ogłoszenia

Czytaj również

Senator zachęca do głosowania na maszty

Sankami w memoriale Warzyboka

Niebezpiecznie na Krośnieńskiej

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~teżmarcin 3-09-2010 23:35
gratulacje dla Michała R. - aż przyjemnie patrzeć na taki fotoreportaż! :-)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Jednostki kultury zapraszają na nowy sezon

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Poznaliśmy mistrzów Jeleniej Góry

Osuwiska na obwodnicy

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
909
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%