MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 21 września
im. Jonasza, Mateusza

Łysogórki finiszowały

Wiadomości: Dziwiszów
Środa, 28 września 2011, 14:21
Aktualizacja: 14:23
Autor: MDvR
Fot. użyczone
Finał Łysogórek MTB 2011 został rozegrany 25 września przy pięknej pogodzie. Po raz piąty gościliśmy na Łysej Górze rowerowych zapaleńców. Odbyła się kolejna sympatyczna impreza, integrująca kolarzy i nie tylko – nie brakowało bowiem kibiców, w Góry Kaczawskie przyjeżdżają miłośnicy kolarstwa całymi rodzinami.

Łysogórki istnieją wiele lat (od 2002 roku). Właśnie w niedzielę dobiegła końca ta popularna w Kotlinie Jeleniogórskiej seria zawodów. Pięć wyścigów cross-country za nami. Przez całe lato na starcie gromadzili się zawodnicy z Jeleniej Góry i innych miast dolnośląskich, jak również tak odległych jak Gdańsk, Kwidzyń czy Kutno. Nie zabrakło także naszych najbliższych sąsiadów – Czechów. Wszystko co dobre - jakoś się szybko kończy. Organizatorzy już teraz zapraszają na następny – X z kolei cykl, który zorganizują w przyszłym – 2012 roku.

Na zakończenie wyniki 5 edycji: w poszczególnych kategoriach wiekowych zwyciężyli: Marcin Kondoł, Weronika Mikołajczyk, Michał Lubieniec, Jakub Marchewka, Agnieszka Szwinta, Adrian Tyszecki, Dominika Niemiec, Łukasz Ryż, Anna Szwinta, Krzysztof Tyszecki, Maria Tyszecka i Zdzisław Pichulak. W klasyfikacji „OPEN” na pierwszym miejscu uplasowali się ex aequo: Dominika Niemiec i Agnieszka Szwinta. Przez Łysogórki przewinęło się w tym roku w poszczególnych zawodach cyklu ponad stu zawodników. Szczegółowe wyniki (także zdjęcia i film) znajdują się na stronie wyścigu - www.aesculap.karr.pl.

Film z wyścigu

Ogłoszenia

Czytaj również

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Jeleniogórzanie tuż za podium

Doczekają się ronda

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Kutno 28-09-2011 14:53
Miałem przyjemność startować w jednej z serii Łysogórek. Organizacja oraz rywalizacja na niezłym poziomie. Oczywiście nie mam na myśli siebie bo dla mnie (posiadacza roweru od lipca tego roku) był to masakryczny wysiłek. Ciesze się że ukończyłem:). W przyszłym roku mam zamiar startować w większości startów i pokazać na co mnie stać... Pozdrowienia dla organizatorów i uczestników
~Giancik 28-09-2011 23:23
Ta klasyfikacja generalana to jedna wielka poraszka RĘCE CYCKI I NOGI OPADAJĄ !!!!
~Ya 29-09-2011 10:27
Twój mózg to porażka ewentualnie poraszka 10 letni trolu

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Nietypowy finał Ligi Rocka

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Sankami w memoriale Warzyboka

Ruszył proces o zabójstwo w noc sylwestrową

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
686
Tak
25%
Nie
72%
Nie wiem
4%