MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Lustro na ogród i zabytkowe statki w pałacu

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 22 września 2013, 7:53
Aktualizacja: 7:56
Autor: Org
Fot. Organizator
Fundacja Forum Staniszów zaprasza 28.09 o godz. 18.00 do Centrum Sztuki na wernisaż wystawy fotografii "Lustro na Ogród" Magdaleny Majchrzyckiej i Katarzyny Rott oraz wystawę modeli zabytkowych statków Luigiego Augusto Carta. Wstęp jest wolny.

Bohaterami wystawy "Lustro na Ogród" są ludzie uchwyceni w ich drugiej skórze przez duet twórczy Silverclock - Katarzynę Rott i Magdalenę Majchrzycką. Wernisaż uświetni obecność Barbary Karlik - harfiarki, której całe życie przetacza się pomiędzy tym ogrodem cudów i domem normalności.

Pieśni z zielonej Irlandii, mglistej Szkocji, a także ze światów możliwych, wysnuwanych z baśni; melodie sprzed wieków i te zupełnie współczesne, zagrane na harfie celtyckiej i zaśpiewane przez Barbarę Karlik w połączeniu z obrazami Magdaleny i Katarzyny zabiorą każdego w podróż po niezwykłym świecie.

W Centrum Sztuki w Staniszowie znajduje się również wystawa modeli zabytkowych statków Luigiego Augusto Carta. Wśród 15. modeli można obejrzeć między innymi: Sovereign of the Seas z 1637 roku, San Felipe z 1690 roku, Vasa z 1628 roku i Le Protecteur z 1712 roku.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Danuta Stenka i nie tylko w BWA

Prezydent wezwany przez prokuratora

Miłośnicy zabytków na swoim kolejnym zlocie

Recytatorskie zmagania w Mysłakowicach

Niedoróbki na drodze

Głosy za strajkiem?

Poranek z muzyką wschodnich sąsiadów

Ogołocili drzewa

Sonda

Czy wszyscy młodzi do 26. roku życia powinni być zwolnieni z podatku PIT?

Oddanych
głosów
958
Tak
38%
Nie
54%
Nie mam zdania
8%