MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 20 września
im. Eustachego, Filipiny

Łukasz Włoch znowu na trasie

Wiadomości: Rajd Mazowiecki
Piątek, 13 maja 2011, 17:50
Aktualizacja: Sobota, 14 maja 2011, 11:23
Autor: MDvR
Łukasz Włoch szykuje się do Rajdu Karkonoskiego (10–12 czerwca)
Fot. archiwum
Przed jeleniogórskim pilotem Łukaszem Włochem kolejny start, 14 maja wraz Adam Marciniakiem wystartują Peugeotem 206 RC w Rajdzie Mazowieckim zaliczanym do Rajdowego Pucharu Polski.

Rajd na Mazowszu uznany jest za jeden z najszybszych w polskim kalendarzu, samochody osiągają prędkości ponad 200km/h. Szybkie rajdy pasują jeleniogórskim zawodnikom, w poprzednich latach triumfowali tam m.in. Łukasz Szterleja i Marek Gieruszczak. Miejmy nadzieję że i tym razem puchar trafi do Jeleniej Góry.

Łukasz to jeden z bardziej doświadczonych pilotów, kiedyś był konkurentem mojego brata. Znany jest z tego że się nie poddaje i liczy się dla niego sportowy wynik. Takiego pilota potrzebuje. Na co dzień sam pilotuje swojego brata, teraz sam będę słuchał jak dyktuje Łukasz, damy z siebie wszystko – wyznaje Adam Marciniak.

Jesteśmy po zapoznaniu z trasą, organizator wytyczył nowe odcinki w okolicach Kozienic. Są to bardzo szybkie i zdradliwe trasy. Z pewnością bardziej techniczne niż w poprzednich edycjach w których startowałem. Przy bardzo dużej prędkości trzeba utrzymać idealną linię toru jazdy. Z Adamem fajnie mi się współpracuje, może dlatego że sam jest pilotem. Cały zespół jest pozytywnie nastawiony i co najważniejsze zgrany. Już niedługo mój ukochany Rajd Karkonoski więc trzeba się „odrdzewić” przed występem na własnym terenie. Chciałbym podziękować firmom Opony Marciniak M drive AM brakes i autoauto.pl, są to prawdziwi pasjonaci sportu bez których nasze starty byłyby w sferze marzeń – dodaje Łukasz Włoch.

Ogłoszenia

Czytaj również

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Wybiegali brąz mistrzostw Polski

Orle pamięta o Ryszardzie Semczuku

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~gates 13-05-2011 22:06
powodzenia! Czekamy na Karkonoski :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

XXI Biennale Fotografii Górskiej rozpoczęte

Milanos tuż za podium

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Jeleniogórzanie tuż za podium

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
644
Tak
25%
Nie
72%
Nie wiem
4%