MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Ludzie wielkiego serca przywrócili radość małym pacjentom

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 1 czerwca 2013, 8:00
Aktualizacja: Niedziela, 2 czerwca 2013, 8:52
Autor: Angela
Fot. Angela
Bezcenne uśmiechy na buziach chorych dzieci z jeleniogórskiego szpitala pojawiły się wczoraj (31.05) podczas zabawy zorganizowanej dla nich z okazji Dnia Dziecka. Były konkursy, tańce i prezenty. Imprezę od 24. lat organizuje oddana dzieciom całym sercem Anna Sinica, pielęgniarka.

W tym roku gry i zabawy poprowadziły animatorki z jeleniogórskiego Teatru „Mała Bajeczka”: Karolina Świder przebrana za owieczkę oraz Agnieszka Simko, która wcieliła się w rolę kangura.

- Kochamy dzieci, a gra dla nich jest naszą pasją – mówiły dziewczyny, które wystąpiły charytatywnie. – Prowadzimy razem ten teatr od kilku lat. Występujemy na wielu imprezach w mieście i regionie. Naszym głównym celem jest wywołanie uśmiechów na twarzach dzieci i dzisiaj ten cel został zrealizowany. Szpital to wyjątkowe miejsce, dlatego cieszymy się, że mogłyśmy się tu pojawić – dodały.

Wśród wielu zabaw nie zabrakło tańców przy muzyce, konkursów z chustą animacyjną, skręcania balonów, wielkich bitew na balonowe miecze, przebierania w niezwykłe postacie, pląsów z pacynkami Kubusia i Prosiaczka oraz Koziołka Matołka czy szaleństw z plastikowymi kuleczkami. Organizatorka Anna Sinica, prezes Stowarzyszenia Pomocy Chorym Dzieciom przy Oddziale Pediatrycznym, zadbała również o prezenty i słodycze, które zostały kupione z pieniędzy własnych Stowarzyszenia oraz pomocy sponsorów.

- Codziennie pracuję z dziećmi i wiem jak ważne w tych najtrudniejszych chwilach jest dla nich zapomnienie o chorobie chociaż przez chwilę – mówi Anna Sinica. – Dlatego co roku organizujemy dla nich Dzień Dziecka i Mikołaja. Radość dzieci daje siłę i moc do działania i utwierdza w przekonaniu, że warto – dodaje.

W imprezie uczestniczyła m.in. czteroletnia Lenka, która do szpitala trafiła z zapaleniem krtani spowodowanym alergią na pyłki kwiatów. Towarzyszy jej mama Ewelina.

- To piękne, że panie pielęgniarki zorganizowały taką zabawę. Dzięki temu, mimo choroby, Lenka z pewnością będzie miała miłe wspomnienia, bo bawimy się naprawdę super – mówiła Ewelina Czekaj.

Świetnie bawił się też sześcioletni Krzyś, który w szpitalu przejdzie operację wycięcia wyrostka robaczkowego.

- Na początku Krzyś bardzo płakał, że nie będzie na Dniu Dziecka w przedszkolu, ale teraz bawi się rewelacyjnie, a radość dosłownie z niego tryska – mówiła jego mama Olga Figiel.

W zabawie uczestniczyła też cała rodzina z Ostrzeszowa, która przyjechała do Karpacza na długi weekend. Jedno z dzieci upadło w hotelu i się potłukło, na szczęście nic poważnego się nie stało. Rodzina przyjechała na badania i - jak mówili Dorota i Tomasz, rodzice Mai, Kacpra i Kuby - pobyt w szpitalu będą jeszcze długo i miło wspominać.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zapuszczone okolice Drzymały

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~Meg 1-06-2013 10:20
Brawo!
~ 1-06-2013 10:32
usmiech dziecka jest bezcenny !!oby wiecej takich dobrych serc bylo na swiecie!!!
~~~Agi 1-06-2013 10:42
Nie ma nic bardziej cennego niż widok uśmiechniętej buzi chorego dziecka.Sama miałam duże przejścia z dzieckiem w owym szpitalu. Uwaga na dr. Bojęć zbyt późne działania doprowadziłyby do śmierci mojego dziecka a wystarczylo zrobić zwykłe USG, syn odratowany we Wroclawiu.....dziękuje przemiłym pielęgniarkom złote kobitki!!!
~BUNIA 1-06-2013 12:12
BRAWO DZIEWCZYNY!!!
~BR 1-06-2013 12:19
Brawo tak ma być przecież te dzieci są niewinne a muszą pozostać w szpitalu szkoda że tylko raz w roku jest taki dzień i szybko zanika ale jest i cieszmy się
~aa 1-06-2013 17:09
Brawo dziewczyny! Jak widać po zdjęciach Dzieci miały wielką radochę z tego co przygotowałyście. Gratuluje oby tak dalej..
~Anna Sinica 1-06-2013 17:59
W imieniu małych pacjentów WCSKJ bardzo dziękuję wszystkim osobom prywatnym i firmom, które wykazały się olbrzymim zaangażowaniem i serdecznością w organizację Dnia Dziecka. Na wielkie uznanie zasługują: K.Szopińska, A. Grzywacłz – Dudek,K. Płandowska, T. i G. Sinica, Z.Bałazy - Nadleśnictwo Szklarska Poręba, G.Dębski, A. Zasina - Hurtownia „OAZA”, Cukiernictwo Kleinowscy, I. Zegar, I. Jeziorna, K. Piotrowska, A. Plucińska, J. Dębska, M. Szarubka, E. Więckowska, siostra Michalina, E. Urawska, A. Siwek- Dul, gimnazjaliści: Natalia Juźwiak kl.2B – Gimnazjum przy Zespole Szkół Rz.A.,Klaudia Niewadzisz kl.1B i Daniel Klauz kl.3C - Zespół Szkół Elektronicznych i Gimnazjum Nr 3, K.Świder i A.Simko - Teatr "Mała Bajeczka".
~Yrezi Rewor 1-06-2013 19:58
Serce rośnie... Dzieci, to masz największy Skarb:-)
~przyjaciel 2-06-2013 21:43
Nie ma nic piękniejszego jak radość dziecka chorego!!! Brawo dla wspaniałych ludzi, którzy potrafią tą radość maluchom dać.Brawo!!!
~jeleniogórza 3-06-2013 8:55
Pięknie, BRAWO!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Redakcja przeprasza Krzysztofa Golke

Ruszyła procedura w sprawie referendum

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2063
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%