MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 30 września
im. Hieronima, Zofii

Ludzie na "lodzie"

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 26 stycznia 2007, 0:00
Autor: TEJO
Fot. Archiwum Jelonki.com
Czy wzorem ubiegłorocznej zimy w stolicy Karkonoszy ruszą lodowiska?

Żądni zimowych szaleństw nie tylko najmłodsi mieszkańcy miasta z niecierpliwością czekają na uruchomienie lodowisk, które w ubiegłym sezonie cieszyły się wielką popularnością. Na razie muszą uzbroić się w cierpliwość.

Choć w piątek o poranku temperatura spadła znacznie poniżej minus 10 stopni Celsjusza, nic nie zapowiada, że na placach – choćby w tzw. dołku przy ulicy Różyckiego – powstało lodowisko z wypożyczalnią łyżew i innymi atrakcjami. Podobne działało przy ul. Noskowskiego. Międzyszkolny Ośrodek Sportu urządził także bezpłatną ślizgawkę przy Młodzieżowym Domu Kultury.
Cieszyły się one olbrzymią popularnością.

Ale razie wiele wskazuje na to, że zima zaskoczyła tych, którzy chcieliby lodowiska urządzić.
Tereny, na których mogłyby powstać, trzeba teraz starannie odśnieżyć i zalać wodą. Póki co żadnego lodowiska w mieście jeszcze nie ma. – Nie wiadomo, czy inwestycja będzie opłacalna. Rok temu można się było ślizgać niemal do początku kwietnia. Teraz meteorolodzy mówią, że zima potrwa zaledwie miesiąc – powiedział nam jeden z zainteresowanych przedsiębiorców.

Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta Jeleniej Góry, podkreśla, że lodowiska powinny zostać wylane przy szkołach – o ile pozwoli pogoda. – Placówki oświaty prowadzą zajęcia feryjne i mają pedagogów, którzy zadbaliby o bezpieczeństwo ślizgających się. Do akcji gotowi są strażacy, którzy chętnie pomogą przy stworzeniu lodowisk.

Tymczasem, zarówno pożarnicy jak i inne służby, nie kryją niepokoju: brak strzeżonego lodowiska na pewno zachęci dzieci i młodzież do wchodzenia na oblodzone stawy i glinianki. – Warstwa lodu nie jest jeszcze pewna: jeszcze kilka dni temu nie było go wcale. O wypadek nietrudno – przestrzegają ratownicy. – Lepiej pozjeżdżać na nartach i sankach z okolicznych pagórków niż ryzykować życiem stąpając po niepewnym lodzie – dodają.

Ogłoszenia

Czytaj również

Porównaj ceny z Jelonką.com

Groźne zderzenie przy zjeździe do Piechowic

Gra Miejska w Piechowicach – 3 października

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~leniwiec77@yahoo.pl 26-01-2007 10:47
Jeśli ktoś ma ochotę pograć amatorsko w hokeja proszę o kontakt leniwiec77@yahoo.pl lub tel. 607 685 937
~Drzemlik 26-01-2007 17:23
Szkoda,że p.v-prez.nie pamięta,że w roku ubiegłym była dotacja miasta,pozwalająca dzieciom w określo- nych godzinach jeździć za darmo.BęDZIE TA DOTACJA TERAZ?
~badyl 26-01-2007 19:40
A pod lodem rybki czekają. Nie mogę sie doczekać, kiedy będę mógł bezpiecznie wejść na Pilchy.
~BELFER 26-01-2007 19:40
DYREKTORZY NIEKTÓRYCH SZKÓŁ NIE ZADBALI NAWET O TO BY W ICH PLACÓWKACH BYŁY JAKIEKOLWIEK ZAJĘCIA DLA DZIECI PODCZAS FERII.ZA TO MAJA WSPANIAŁE DODATKI FUNKCYJNE -BRAWO !! A CO MYŚLEĆ O LODOWISKACH?. PREZYDENT ŁUŻNIAK NIE WE CO MÓWI, JAK WIDAĆ W TYCH TEMATACH MA MGLISTE POJĘCIE. PANIE PREZYDENCIE ILE PIENIĘDZY MIASTO PRZEZNACZYŁO NA ZAJĘCIA W SZKOŁACH PODCZS FERII - PO RAZ PIERWSZY OD WIELU LAT NIC!!!.MOŻE NAUCZYCIELE MAJĄ STAĆ NA MROZIE ZA DARMO?A CO Z BEZPIECZENSTWEM DZIECI I MŁODZIEŻY?.WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO. NAJWAŻNIEJSZE TO DOBRE SAMOPOCZUCIE WŁADZY. A TAK NAWIASEM MÓWIĄC PARĘ DNI TEMU PRZECZYTAŁEM NA WASZEJ STRONIE,ŻE W ROKU 2006 PRZESTĘPCZOŚC WŚRÓD OSÓB NIELETNICH W JELENIEJ GÓRZE WZROSŁA 0 20 PROCENT.MAM NADZIEJĘ,ŻE PRZEDSTAWIONY RAPORT TRAFIŁ NA RĘCE WŁADZ MIASTA A PRZEDE WSZYSTKIM OSÓB ODPOWIEDZIALNYCH ZA OŚWIATĘ. DALEJ PANOWIE OSZCZĘDZAJCIE NA OŚWIACIE I ZAJĘCIACH DLA DZIECI I MŁODZIEŻY(NIE TYLKO PODCZAS FERII ALE RÓWNIEŻ W CAŁYM ROKU SZKOLNYM) TO NA DRUGI ROK PRZESTĘPCZOŚĆ WZROŚNIE O NASTĘPNE PROCENTY, ILE ZOBACZYMY ....
~jeleniogórzanka 26-01-2007 20:27
A może by tak zamiast gadać zabrać się do roboty?
~ RODZIC 26-01-2007 20:54
POPIRAM BELFRA. DZIĘKI LUDZIOM ODPOWEIDZIALNYM ZA OSWIATĘ - DZIECI NA LODZIE PODCZS FERII.
~Q. 26-01-2007 20:58
a ja bym chciała, żeby przy szkołach wylewano lodowisko - przecież to byłoby coś cudownego jeździć na łyżwach tak blisko miejsca, gdzie się przebywa codziennie... normalnie bajka!
~Stiven 26-01-2007 21:14
I po co tak ryczeć??? Caps Lock się zablokował???? Czy to raczej nawyk z miejsca pracy?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Gazetki promocyjne – okazje na Black Friday

O bezpieczeństwie

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Aktywni sąsiedzi

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
325
Tak
43%
Nie
47%
Nie wiem
10%