MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

“Ludzie Gór”: 60–lecie Sudeckiego Klubu Wysokogórskiego

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 15 czerwca 2015, 8:06
Aktualizacja: 8:08
Autor: Manu
Fot. Organizator
W środę (17.06) o godz. 17.00 w jeleniogórskim Klubie Kwadrat (przy ul. Bankowej 28/30), w ramach Archiwaliów 2015, rozpocznie się spotkanie “Ludzie Gór” (w formie filmów dokumentalnych) z twórcami i uczestnikami ważnych wydarzeń z historii Jeleniej Góry. Organizatorem wydarzenia jest Sudecki Klub Wysokogórski. Wstęp wolny.

Sudecki Klub Wysokogórski skupia w swoich szeregach ludzi, którzy kochają góry i wszystko to co jest w nimi związane.

Archiwalia są cykliczną imprezą przedstawiającą ważne wydarzenia z historii Jeleniej Góry w formie filmów dokumentalnych i spotkań z twórcami i uczestnikami tych wydarzeń.

- W tym roku mija 60 lat od utworzenia Sudeckiego Klubu Wysokogórskiego. Skupia on w swoich szeregach ludzi, którzy kochają góry i wszystko to co jest w nimi związane – czytamy w informacji. - W trakcie tegorocznej imprezy chcemy przypomnieć historię powstania Klubu, ludzi tam działających oraz dokonania i sukcesy w postaci wypraw wysokogórskich w różnych rejonach świata, a także działalność jego członków w Karkonoszach na rzecz społeczności lokalnej i turystów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Używki w kulturze

O minionym roku w schronisku dla zwierząt  

Teraz elewacja

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~AndrzejM 15-06-2015 16:16
Warto zaznaczyć, że to z inicjatywy T. Stecia i J. Kolankowskiego, w roku 1952 w łonie jeleniogórskiego Oddziału PTTK powstało Koło Taternickie, z którego po kilku latach wyłonił się SKW, w którym działali m. in. Waldek Siemaszko, Hipolit Fajkosz czy Leszek Różański, R. Sałęga i Z. Piotrowski - napisano roczniku Wierchy w 1960 r.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wandalizm czy profanacja?

W starostwie są defibrylatory

Prezent od Szyszaka

Drożej na Chojnik

Jednostronna debata  

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
221
Tak
18%
Nie
76%
Nie wiem
5%