MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 12 lipca
im. Weroniki, Jana

Ludzi dobrej woli było wielu

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 21 grudnia 2011, 13:08
Aktualizacja: Czwartek, 22 grudnia 2011, 12:38
Autor: Angela
Fot. Angela
W hotelu Mercure w Jeleniej Górze uroczyście podsumowano tegoroczną XI edycję akcji „Zostań z Nami Świętym Mikołajem”. Na wielkiej gali nagrodzono tych, którzy własną pracą przyczynili się do poprawy bezpieczeństwa w mieście i powiecie, wpierali akcję różnymi działaniami oraz pracowali w charakterze wolontariuszy.

Uroczystą galę rozpoczął Grzegorz Rybarczyk ze Straży Miejskiej w Jeleniej Górze oraz pomysłodawca i koordynator akcji „Zostań z nami Świętym Mikołajem”, który podkreślał znaczenie tej akcji i włączenie się do niej tak licznego grona mieszkańców Jeleniej Góry i powiatu.

- Kiedy jedenaście lat temu zaczynaliśmy tę akcję, nie spodziewaliśmy się, że przybierze ona taki rozmiar. Cieszymy się, że ta idea pomocy najuboższym dzieciom przetrwała. Dzięki sponsorom i ludziom dobrej woli w tym roku zebraliśmy 1200 paczek, które rozdaliśmy w Jeleniej Górze i Piechowicach. Z roku na rok społeczeństwo nam ubożeje, co odczuła też nasza akcja, jednak ludzi dobrej woli jest naprawdę wielu. Liczymy na kolejne działania w następnych latach.

Do tego potrzebne jest jednak zrozumienie ze strony przedsiębiorców i właścicieli marketów. Bardzo na to liczymy. Nasza wspólna akcja Straży Miejskiej i Polskiego Czerwonego Krzyża to nie tylko zbieranie pieniędzy na świąteczne paczki, ale również wiele działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa. Dzięki wsparciu z unijnych funduszy na rynku zorganizowaliśmy wielką imprezę na placu Ratuszowym. Dzisiaj chcemy podziękować wszystkim, którzy z nami byli – powiedział Grzegorz Rybarczyk.

Przed wręczeniem podziękowań i wyróżnień dla gości wystąpili: sekcja smyczkowa Szkoły Muzycznej im. J. Garści w Cieplicach z nauczycielem Jolantą Popielarz oraz Chór Parafialny „Harfa”, którzy zachwycili publiczność muzyką i śpiewem oraz wprowadzili gości niezwykłą świąteczną atmosferę.
Galę zakończyły indywidualne życzenia świąteczne składane sobie wzajemnie przez gości przy przygotowanym poczęstunku.

Za wkład w akcję nagrodzono: Marcina Zawiłę, prezydenta Jeleniej Góry, Jacka Włodygę, starostę jeleniogórskiego, Witolda Rudolfa, burmistrza Piechowic, a także jeleniogórskie formacje mundurowe, Polski Komitet Pomocy Społecznej, Polski Czerwony Krzyż, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, jeleniogórski WORD oraz Angelikę Grzywacz-Dudek, p.o. redaktora naczelnego Tygodnika i Portalu „Jelonka.com”. Za krzewienie działań na rzecz bezpieczeństwa podziękowania i wyróżnienia odebrały szkoły podstawowe nr 2, 3, 5, 6, 7, 8, 10, 11, 13, i 15 w Jeleniej Górze i Szkoła Podstawowa w Piechowicach, przedszkola: nr 1 i 2 w Piechowicach, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Piechowicach oraz Ośrodek Dąbrówka w Jeleniej Górze. Za pracę wolontariuszy nagrodzono: Lechosława Trębickiego, nauczyciela z LO nr 1 w Jeleniej Górze, Renatę Polachowską, nauczyciela Gimnazjum nr 2 w Jeleniej Górze, jeleniogórskie licea ogólnokształcące nr 1, 2 i 3. Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2 w Jeleniej Górze, Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze, Zespołu Szkół Ekonomiczno-Turystycznych w Jeleniej Górze, Zespołu Szkół Technicznych „Mechanik” w Jeleniej Górze oraz gimnazja nr 1, 2 i 3 w Jeleniej Górze.
Za wspieranie działań nagrodzono firmy i instytucje: DSE Draexlmaier Systemy Elektryczne w Jeleniej Górze, DWS Draexlmaier Wyposażenie Wnętrzsamochodowych w Jeleniej Górze, JZO w Jeleniej Górze, „Energia Pro” Jeleniej Górze, „Jelenia Plast” w Jeleniej Górze, „Simet” S.A. w Jeleniej Górze, „VITBIS” w Złotoryi, Dr. Schneider w Radomierzu, "Renault Dzięciołowski w Jeleniej Górze, Hotelu „Mercure” w Jeleniej Górze, SOPC „Pomocna Dłoń” w Jeleniej Górze, Spółka Adwokacka, BGJ w Jeleniej Górze, Pizzeria „Bambino” w Jeleniej Górze, Cukiernia Mercure w Jeleniej Górze, Apteka „Pod Lwem” w Jeleniej Górze, Apteka „Witaminka” w Jeleniej Górze, Kwiaciarnia „Irys” w Jeleniej Górze, Prywatne Centrum Kształcenia Kadr w Jeleniej Górze, „Drukarnia Nyc Serwis” w Jeleniej Górze, Stowarzyszenie „SAWPJG” w Jeleniej Górze, Market „Intermarche” w Jeleniej Górze, Hipermarket Tesco w Jeleniej Górze, Fundacja Kultury Ekologicznej w Jeleniej Górze
Oaza Sp z o.o w Jeleniej Górze, Firma Vesna w Jeleniej Górze, P.P.H.U. Żaneta w Jeleniej Górze, Wojewódzkie Centrum Szpitala Kotliny Jeleniogórskiej w Jeleniej Górze, Jel Car w Jeleniej Górze oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

To teren zapuszczony

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Z wrocławskiego muzeum do Książa

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~he he 21-12-2011 15:15
Na fotach - Elyta naszego miasta, którą już za 3 lata kryzys zmiecie z powierzchni ziemi. To już jest taniec na Titanicu, Panie i Panowie. Skończą się stołki, układy, rady nadzorcze. I kasa na finansowanie partii też się skończy. Już niedługo...
~bobofrut 21-12-2011 16:22
Dlatego trzeba się nachapać, póki jeszcze można.
~ 21-12-2011 17:23
Za wkład w akcję wzięto sobie nagrody, a hotel Mercure wziął zapłatę za wynajęcie sali. Nie można tego było zrobić w Filharmonii Dolnośląskiej przy okazji jakiegoś koncertu, gdzie i tak za darmo zaprasza się VIPów na koncerty? Byłoby dwa w jednym - może nawet bez opłaty za salę.
~ 21-12-2011 18:16
' zawiła zas w czerwonym sweterku achhhhhh
~Anty-kryzyso 21-12-2011 22:18
Na zdjęciu sami dobrze płatni kanaponi z urzędów i mundurówka bezpiecznie egzystująca z podatków ludzi pracy wytwarzjących dochód narodowy a oni stanowią ich koszty i nagminnie bawią sie w żabractwo.Gdyby tylko Państwo zredukowałoby 30% tych często niepotrzebnych i zdublowanych etatów a te pieniądze przeznaczono na cele spoleczne ,to kraj opływałby w dostatek i nie byłoby zbieraniny pieniadzy na biednych , wystarczyłoby na szpitale zlikwidowałoby sie armię potrzebujących. Dlatego potrzebna jest twarda ręka rządzących i racjonalna gospodarka. Obecne wydatki Państwa przeznaczane na utrzymanie przerośniętego balastu urzędniczego to ogromne bezpowrotne marnotrastwo pieniędzy wyciąganych z podatków zakładów pracy i firm. Taka gospodarka to kierunek -biedy.
~Ifka 21-12-2011 22:47
Ciekawe -"podziękować wszystkim którzy z nami byli " szkoda, ze P.Grzegosz Rybarczyk jest nieuświadomiony ,choć nie powinno się licytować ale dla przyzwoitości w tej sytuacji wspomnieć należy - że jest Rotary Klub Jelenia Góra -gdzie członkowie z własnych składek i dochodów z organizowanych zajęc kllturalno-rozrywkowych przez wiele lat łożą dla potrzebujących- jak zakup protezy ręki , sprzęt medyczny i rehabilitacyjny,stypendia ,zakpu USG dla noworodków szpitala w Jel.Górze za 110tys.zł., ponad 3,5 tys. obiadów, altany rehabil, dla DPS w Kowarach,7 edycja " ratujmy dzieciom wzrok" na ktore wydano ok.40 tys .pln,zakupy sprzętu AGD dla domów dziecka, obecnie planuje sie zakup sprzętu dla kardiologi - itd. Więc , kto był z Rotarianami ? skoro ich pominięto - a wypadło podziękować.
~Patriod-1 21-12-2011 23:03
Jeśli patrząc pod kątem pomocy dla innych , to prawdopodobnie Rotary Klub Jelenia Gora nie ma sobie równych - pomogli bardzo pogorzelcom w Dąbrowicy , wielu ludziom w sprzęcie rehabilitacyjnym , dużo włożyli wspierając dzieci z ubogich rodzin, na kolonie i wyjazdy na zielone szkoły , pomogli kilku zdolnym muzykom sie wybić w karierze, z akcji Rotary została wyposażona szkoła Janowicach w najnowszy sprzęd komputerowy i dydaktyczny . Znakomici ludzie są w Rotary - sympatyczni ,luzaki nie zależy im na rozgłosie - oni czynią chyba swoja powinnośc dla swojej społeczności nie oglądając sie na innych .Brawo - zapisuję sie na bal rotariański - ale czy dostanę bilety ?
~` 22-12-2011 10:05
Cyt. Za wkład w akcję nagrodzono: Marcina Zawiłę, prezydenta Jeleniej Góry, Jacka Włodygę, starostę jeleniogórskiego, Witolda Rudolfa, burmistrza Piechowic, a także jeleniogórskie formacje mundurowe, Polski Komitet Pomocy Społecznej, Polski Czerwony Krzyż, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, jeleniogórski WORD - a czy oni przeznaczyli swoje prywatne pieniądze - CZY PAŃSTWOWE ???? - żenada !!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Odnowili Kostiala i Kamienne Schodki  

Festiwal Kolorów w Kamiennej Górze

Jednokierunkowo Zakosami na Śnieżkę

Tak nie wolno parkować!

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
354
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
13%