Legnickie Pole: Łucznicy Bobrów na turnieju w Legnickim Polu

Niedziela, 2 maja 2010, 22:42
Aktualizacja: 22:43
Autor: arec
Wczoraj w Legnickim Polu odbyły się zawody łucznicze z okazji 769 rocznicy Bitwy pod Legnicą.

W 25 Ogólnopolskim Turnieju Łuczniczym wystartowało 148 zawodników w kategoriach dzieci i młodzików. W zawodach wzięli udział młodzi łucznicy Bobrów Jelenia Góra, którzy trenują pod okiem Henryka Chemicza.

Znakomicie spisały się dziewczynki startujące w kategorii Orlik. Aleksandra Wsolak zajęła pierwsze miejsce uzyskując 678 punktów. Drugie miejsce w tej kategorii zajęła Magdalena Wawrzyniak z 625 punktami.

Wśród młodziczek starszych także triumfowała jeleniogórzanka. Adianna Trzebińska zdobyła 570 punktów. W kategorii młodzików młodszych drugą pozycję zajął Oskar Belter z 605 punktami.

W kategorii Apacz wśród dziewczynek szósta była Justyna Uszyłło, a wśród chłopców dziewiąta lokata należała do Tomasza Wawrzyniaka. W kategorii orlik szóste miejsce zajął Wiktor Piotrkowski, a wśród młodziczek młodszych piąta była Anna Rurak. W rywalizacji młodzików starszych szósta lokata należała do Patryka Skupina.

W pierwszej rundzie Ligi Młodzików zespół dziewcząt (Adrianna Trzebińska, Anna Rurak, Aneta Sędor, Kornela Grzech) zajął trzecie miejsce, a drużyna chłopców (Patryk Skupin, Oskar Belter, Grzegorz Radomski, Bartosz Maciejewski) zajęła czwartą pozycję.