MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Lucyna Kornobys oficjalnie w kadrze na Igrzyska

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 3 sierpnia 2016, 13:26
Aktualizacja: 13:36
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. archiwum
W dniach 7–18 września 2016 r. w Rio de Janeiro odbędą się Letnie Igrzyska Paraolimpijskie, w których wystartuje jeleniogórzanka – Lucyna Kornobys. Zawodniczka Wojewódzkiego Zrzeszenia Sportowego Niepełnosprawnych „Start” Wrocław powalczy o medale w konkurencjach lekkoatletycznych.

Zarząd Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego zatwierdził skład reprezentacji Polski na imprezę w Brazylii. Wśród 91 niepełnosprawnych sportowców zobaczymy jedną jeleniogórzankę - Lucynę Kornobys, która wystartuje w konkurencjach lekkoatletycznych. Trzymamy kciuki za naszą wielokrotną medalistkę mistrzostw Polski, Europy i świata.

Lucyna Kornobys ma przed sobą dwie konkurencje: rzut oszczepem - start planowany jest na 9 września (godz.17:40 czasu lokalnego, a więc 22:40 w Polsce) oraz pchnięcie kulą - 15 września, o tej samej porze co oszczep.

Jakie aspiracje sportowe ma przed sobą jeleniogórzanka? - Co do aspiracji sportowych, to jak każdemu sportowcowi zależy mi na zdobyciu medalu olimpijskiego. Szanse są, tylko trzeba w to uwierzyć i mocno walczyć - oceniła Lucyna Kornobys.

Czy nasza olimpijka obawia warunków sanitarnych na miejscu? - Pewnie, że się obawiam. Biorąc pod uwagę, że nie zostaliśmy zaszczepieni przeciw Dendze i grypie Brazylijskiej (tylko na WZW typu A i B oraz tężec), to cały czas myślimy nad warunkami, jakie tam będą. Biorąc pod uwagę, że większość naszego pobytu spędzimy na powietrzu to obawy są wielkie - przyznaje. - Dostaliśmy środek przeciw komarom, klub postanowił kupić jeszcze jeden i liczę, że to wystarczy. Natomiast same warunki mieszkalne - no cóż my, czyli niepełnosprawni często mieszkamy w takich warunkach. Mam nadzieję, że wszystko będzie w porządku i pozwoli mi to skupić się na walce o medale, a nie walce z komarami - dodała lekkoatletka.

Czytaj również

Mundurowi u dzieci

W obronie zwierząt

Lech Wałęsa w Świeradowie Zdroju

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~JG 5-08-2016 12:05
trzymamy kciuki!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

PiS ujawnił listy kandydatów

Będzie park rekreacji

Z metą na Przełęczy Okraj

Czyja to studzienka? (aktualizacja)

Jazda "Szlakiem Bitwy Kaczawskiej"

Sonda

Czy poprzez budżet obywatelski mieszkańcy powinni mieć coraz większy wpływ na miejskie inwestycje?

Oddanych
głosów
389
Tak
87%
Nie
8%
Nie mam zdania
5%