MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Łowczy bez strzelby

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 9 lipca 2007, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 9 lipca 2007, 6:30
Autor: DOB
Fot. rylit
Miasto nie ma pieniędzy na organizację wielkiego jubileuszu.

Czy przypadające na przyszły rok 900-lecie Jeleniej Góry zakończy się klapą?
– Jak mają wyglądać obchody święta miasta, skoro wydział promocji praktycznie nie ma na nie pieniędzy – pyta Grażyna Malczuk, radna Lewicy i Demokratów.

Jak się dowiedzieliśmy, wydział ma na ten rok tylko 60 tysięcy złotych. To wystarczy ledwie na zakup bilboardów informujących o rocznicy powstania Jeleniej Góry. A co z programem obchodów? Przy takim budżecie, nie ma mowy o ściągnięciu wielkich gwiazd i szumnie zapowiadane święto może ograniczyć się do kilku plenerowych festynów.

Dla przykładu, organizacja prowadzonego z wielkim rozmachem i cieszącego się niesłabnącą popularnością festiwalu filmów komediowych w Lubomierzu kosztuje ok. 200 tysięcy złotych. Włodarze Jeleniej Góry marzą o imprezie na znacznie większą skalę. Ale nie mają na razie środków, aby pomyśleć o jej programie.

Czas nagli, bo ewentualni strategiczni sponsorzy właśnie opracowują budżety na przyszły rok. Jeśli miasto się spóźni z propozycją współpracy, jubileusz 900-lecia może okazać się niewypałem.
– Organizatorzy podobnych imprez myślą o nich nawet dwa lata przed początkiem. W Lubomierzu prace przy organizacji następnego festiwalu zaczynają się już w trakcie trwania bieżącej imprezy – mówi przedstawiciel impresariatu prowadzącego plenerowe koncerty.

Władze Jeleniej Góry niedawno przyznały wydziałowi promocji dodatkowo 70 tysięcy złotych, ale pieniądze te są przeznaczone na dodrukowanie wydawnictw o mieście.
– W tym roku pieniędzy wystarczy na zainicjowanie pewnych działań związanych z 900-leciem – wyjaśnia prezydent Marek Obrębalski. – W przyszłorocznym budżecie będzie ich znacznie więcej. Staramy się o środki zewnętrzne, wystąpiłem m.in. do central krajowych banków oraz do marszałka dolnośląskiego z prośbą o dofinansowanie. 900-lecie Jeleniej Góry zostało wpisane do programu rozwoju Dolnego Śląska, co podwyższa rangę tego święta.

<b> Radny czytał legendę </b>
Józef Zabrzański z Prawa i Sprawiedliwości na ostatniej sesji odczytał fragment legendy o upolowaniu jelenia, przypomniał też skład komitetu organizacyjnego święta, w którym jest m.in. Grażyna Malczuk z Lewicy i Demokratów. &#8211; Proszę komitet o przedstawienie wyników swoich działań &#8211; interpelował radny. G. Malczuk wyjaśniła, że komitet powołano za poprzedniej kadencji i od wyborów &#8211; po zmianie władzy - ona sama nie uczestnicy w jego posiedzeniach. &#8211; Ale komitet się spotyka &#8211; zapewniła radna.

Ogłoszenia

Czytaj również

Szansa na remont "zameczku"

Zebrali 3 tony odpadów

Informacja wojewody w sprawie koronawirusa

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~Gal 9-07-2007 8:11
Koncowka artykulu jest najlepsza:/ Brawa dla tej Pani
~do Gal 9-07-2007 9:49
Za co ?
~zaorać ratusz 9-07-2007 11:06
Kolejny przyład bałaganu w tym mieście. W sumie za 100 lat będzie tyśiąclecie naszego miasta więc może poczekajmy ten krótki kawałek czasu panie prezydencie ze swoją świtą. Za jakiś czas nagrają Shreka 4 – mamy już kandydatke na Fione. Ogłaszam konkurs na kandydata, który zagra Shreka 4 – proszę o oddawanie głosów:)
~Jakoś to będzie 9-07-2007 12:48
Pomysłu nie mamy ! Pieniędzy nie szukamy !! Jakoś to będzie !!! Marek i Jurek
~J23 9-07-2007 13:12
Może Pani poseł Sawicka (poprzednio Cielebąk) tak zasiliła by kasa (dietą) tak szacowna impreze.Tyle Pani posel mówi o swojej dobroczyności i odaniu sie sprawie naszego regiony. czekamy wyborcy.
~Radek 9-07-2007 16:57
900–lecie powinno być takim wydarzeniem,żebym mógł wnukom o nim opowiadać. Jeżeli nie będzie...to z miłą chęcią zbiorę podpisy dot. odwołania władzy.. Dni gminy Stara Kamiennica są lepiej organizowane–niz jakiekolwiek cokolwiek w Jeleniej Górze. Dlatego proponuję oddać organizację imprezy w rece Pana Poczynka–myślę,że szybko znajdzie sponsorów i godnie uczci wiekopomną rocznicę.
~pieniądze w tym roku nie muszą być zabezpieczone 9-07-2007 18:12
ale plan już powinien byc i to precyzyjny
~do Radka 9-07-2007 19:03
Za sukcesem w Starej Kamienicy stoi Adam Spolnik odpowiedzialny za promocję gminy. Skoro ten Piechowiczanin może wyciągnąć na szczyty innych to może ktoś skusi tego Pana do Jeleniej Góry. Szczerze polecam.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Festiwal Kolorów w Kamiennej Górze

Czyżby Andrzej Duda?

Odnowili Kostiala i Kamienne Schodki  

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
470
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
13%