Zalogowanych: 10

Jelenia Góra: Lotnik zwyciężył przy Złotniczej

Środa, 26 września 2018, 20:58
Aktualizacja: 21:01
Lider klasy okręgowej pewnie awansował do ćwierćfinału okręgowego Pucharu Polski, choć młodzi jeleniogórzanie ambitnie walczyli z doświadczonym rywalem. W środowym (26.09) starciu na stronie przy ul. Złotniczej juniorzy starsi Karkonoszy zakończyli pucharową przygodę przegrywając z Lotnikiem Jeżów Sudecki 1:5.

Wbrew pozorom mecz pomiędzy juniorami starszymi Karkonoszy a liderem okręgówki seniorów nie był łatwym spotkaniem dla jeżowian. Biało-niebiescy nie ograniczali się do obrony i szukali swoich szans pod bramką strzeżoną przez Kustosza. Goście mieli jednak w swoich szeregach Piwińskiego, którego dyspozycja w meczach ligowych i pucharowych powinna zwrócić uwagę działaczy z wyższych lig. Przy pierwszej bramce Białkowski zagrał w pole karne do Szeligi, a ten strzałem głową otworzył wynik już w 10. minucie. W odpowiedzi jeleniogórzanie byli blisko wyrównania, jednak Podgórski strzelił minimalnie nad poprzeczką. W 19. minucie kolejna okazję mieli gospodarze - tym razem strzał Urody czubkami palców Kustosz skierował na poprzeczkę. Niewykorzystane sytuacje Karkonoszy zemściły się w 21. minucie, kiedy to przebojem w pole karne wbiegł Piwiński, został sfaulowany i rzut karny na gola zamienił Białkowski. W 24. minucie Piwiński ponownie pokazał swój talent, przy linii końcowej boiska wbiegł w pole karne i strzałem na długi słupek podwyższył na 0:3. Dziesięć minut później ten sam zawodnik z ostrego kąta trafił w słupek. Więcej bramek w pierwszej połowie nie padło, a wynik dla gości był znacznie lepszy niż gra.

Po zmianie stron podopieczni Artura Milewskiego zadali kolejny cios. Po raz drugi z rzutu karnego bramkę zdobył Białkowski. Ambitni jeleniogórzanie nie poddawali się i momentami sprawiali wiele problemów szeregom obronnym Lotnika. Dopiero w 68. minucie biało-niebiescy cieszyli się z gola, który był efektem skutecznej egzekucji rzutu karnego w wykonaniu Marcela Kaziemko. Wynik ustalił na 10 minut przed końcem Mateusz Zawadzki, który na boisku pojawił się w drugiej połowie.

Karkonosze Jelenia Góra - Lotnik Jeżów Sudecki 1:5 (0:3)
Karkonosze: Marceniuk - Orzeszko, Proietti, Bubin, Owsiejewicz, Uroda, Kaziemko, Ulanowski, Pietruczuk, Podgórski, Martyniak. Rezerwowi: Pakosz, Jaworski, Podhorodecki, Dzedzej.
Lotnik: Kustosz - Bereźnicki (46' Ziomek), Białkowski, Pelowski, Piwiński, Krupa, Niemirski (46' Kieć), Szukiel, Wersocki, Masel, Szeliga (46' Zawadzki).