Zalogowanych: 5

liga okręgowa: Lotnik znów remisowo

Niedziela, 10 kwietnia 2011, 18:55
Aktualizacja: Wtorek, 12 kwietnia 2011, 1:16
Piłkarze Lotnika Jeżów Sudecki w drugim wiosennym występie na własnym boisku zanotowali drugi remis, a trzeci w tej rundzie. W niedzielne przedpołudnie nie byli w stanie pokonać GKS–u Raciborowice, w meczu padł wynik 1:1.

Porywisty wiatr utrudniał grę piłkarzom obu drużyn, pierwsza połowa stojąca na bardzo niskim poziomie toczyła się głównie w środku boiska. Optyczną przewagę mieli gospodarze, ale nie potrafili stworzyć sobie dogodnej sytuacji do strzelenia gola. Do przerwy mieliśmy wynik bezbramkowy, który najlepiej odzwierciedlał obraz gry.

Po zmianie stron w dalszym ciągu atakowali piłkarze Lotnika, ale to goście otworzyli wynik spotkania. W 55 min. Jurczak ku swojemu zaskoczeniu wpakował piłkę do bramki, po tym jak Hałka niefortunnie wybijał futbolówkę nabijając napastnika GKS-u. Chwilę później przyjezdni mogli podwyższyć prowadzenie, ale w liczebnej przewadze nie potrafili skutecznie wykończyć kontry. Jak się okazało niewykorzystane sytuacje się zemściły, w 60 min. gry błąd obrońcy wykorzystał Gęca, który ustalił wynik spotkania na 1:1.

Po 19. kolejkach Lotnik z dorobkiem 26 pkt. zajmuje bezpieczną, 9 lokatę w ligowej tabeli. Za tydzień piłkarze grającego trenera Kazimierza Hamowskiego zagrają w Lubaniu z wiceliderem rozgrywek.

Lotnik Jeżów Sudecki - GKS Raciborowice 1:1 (0:0)

Lotnik: Hałka, Palimąka, Gęca, Zwierzyński (70’ Karmelita), Gołąb, Biskupski, Kik, Suchanecki, Hamowski, Kocot (75’ Miotek), Studniarek

GKS: Kopczyński, Różycki, Ćwiak, Woźny, Poczta, Biały, Olechowski (80’ Woch), Bączkiewicz, Halczuk, Bylina (70’ Bajer), Jurczak