Zalogowanych: 26

Jelenia Góra: Lotnik z pucharem OZPN... dla prezesa!

Środa, 17 kwietnia 2019, 22:48
Aktualizacja: Piątek, 19 kwietnia 2019, 0:49
Drużyna Lotnika Jeżów Sudecki odniosła historyczny sukces – w finale okręgowego Pucharu Polski pokonała Włókniarza Leśna 3:0 i po raz pierwszy sięgnęła po to trofeum. W spotkaniu rozegranym wieczorową porą na stadionie przy ul. Złotniczej w Jeleniej Górze, podopieczni Artura Milewskiego mieli podwójną motywację, bowiem zależało im, aby sukces zadedykować prezesowi Tadeuszowi Chwałkowi, który walczy z chorobą.

Zespół Lotnika wywalczył awans do finału pokonując kolejno: 4:2 Orzeł Mysłakowice, 10:0 Pogoń Wleń, 5:1 Karkonosze Jelenia Góra (juniorów starszych), Gryfa Gryfów Śląski - 1:1, w karnych 5:4 oraz 2:0 Włókniarza Mirsk. Z kolei ekipa z Leśnej odprawiała kolejno: w pierwszej rundzie 7:0 LZS Zaręba, w drugiej rundzie 4:0 Granicę Bogatynia, w trzeciej rundzie przegrała 0:3 z Cosmosem Radzimów, ale z uwagi na grę nieuprawnionego zawodnika OZPN zwerfikował wynik na walkower dla Włókniarza. Następnie 1:0 z Victorią Ruszów, a w półfinale po rzutach karnych zespół z Leśnej wyeliminował Karkonosze Jelenia Góra - 0:0, karne 3:2.

Finał okręgu rozegrany został na stadionie w Jeleniej Górze, gdzie zgromadziła się spora liczba kibiców - takiej frekwencji już dawno nie było na meczach Karkonoszy. Przechodząc do wydarzeń na boisku należy zaznaczyć, że Lotnik przeważał nad rywalami od początku, co udokumentował już w 7. minucie meczu Damian Górgul. Na kolejne trafienie kibice musieli czekać do 38. minuty, kiedy to gola zdobył Maciej Suchanecki. Po zmianie stron Włókniarz nieco odważniej atakował, a wiary w możliwość odwrócenia losów spotkania zyskał w 69. minucie, kiedy to w ciągu 9 minut Bereźnicki ujrzał dwie żółte, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Mimo usilnych starań zmiany wyniku, to jeżowianie zdołali zaliczyć kolejne trafienie. W 80. minucie wynik na 3:0 ustalił Suchanecki i po końcowym gwizdku to Lotnik cieszył się z pierwszego w swojej historii, Pucharu Polski OZPN Jelenia Góra.

LKS Lotnik Jeżów Sudecki - MGKS Włókniarz Leśna 3:0 (2:0)

Lotnik: Kustosz - Białkowski, Pelowski, Szeliga, Suchanecki, Palimąka (60' ), Górgul, Wersocki, Kieć, Ziomek, Szwagrzyk.
Włókniarz: M. Gilewski - Rybus, Grabowski, Osowski, M. Kalka, Fedorowicz, Panek, J. Gilewski, Mazur, Góraj, K. Kalka.