Czytających: 14113
Zalogowanych: 25

Dolny Śląsk: Lotnik wreszcie zwycięski

Czwartek, 7 czerwca 2007, 0:00
Serię bardzo słabych występów przełamali piłkarze Lotnika Jeżów Sudecki. W meczu XXIX kolejki klasy okręgowej podopieczni trenera Marka Herzberga pokonali na wyjeździe Gryfa Gryfów Śląski 2:0 (1:0).

Lotnik w Gryfowie zagrał na miarę oczekiwań swoich sympatyków, dyktując warunki gry i będąc zespołem zdecydowanie lepszym od swoich przeciwników z Gryfa. Zwycięstwo lotników ani na moment nie było w żaden sposób zagrożone. Ozdobą meczu były gole godne stadionów wyższych lig. W 30 minucie akcję ze skrzydła przeprowadził Marcin Romaniak, pociągnął z piłką do linii końcowej boiska, a następnie dograł futbolówkę do Kamila Bojanowskiego, a ten uderzeniem z pierwszej piłki wpisał się na listę strzelców. Drugi gol padł w 64 minucie. W tej sytuacji w roli podającego wystąpił Michał Gołąb zagrywając piłkę z głębi pola do M. Romaniaka, a ten po wymanewrowaniu dwójki obrońców po raz drugi trafił do bramki Gryfa. Zwycięstwo Lotnika mogło być jeszcze bardziej okazałe jednak w 78 min. M. Gołąb przegrał pojedynek z bramkarzem gospodarzy, a w 82 min. z dystansu trafił w słupek.

<b>Gryf Gryfów Śl. - Lotnik Jeżów Sud. 0:2 (0:1)</b>
<b>Bramki:</b> Bojanowski 30 min.i Romaniak 64 min.
<b>Lotnik:</b> Raus, Skolimowski, Rześny, Jonczy, Hamowski, Marciniak, Bojanowski, Gołąb, Grabski, Romaniak (Tupalski 85 min.), Zieliński (Winiarski 60 min.).