Czytających: 11989

klasa okręgowa: Lotnik strącił lidera

Sobota, 7 kwietnia 2012, 13:38
Aktualizacja: 0:29
W meczu na szczycie ligi okręgowej Lotnik Jeżów Sudecki pokonał dotychczasowego lidera BKS Bolesławiec 3:0. Dzięki wygranej jeżowianie stają się jednym z głównych kandydatów do awansu, a na pozycję lidera wskoczyła Olimpia Kowary.

Rewelacyjna skuteczność piłkarzy Lotnika w rundzie wiosennej miała być sprawdzona w sobotnim hicie kolejki, jaki odbył się na stadionie przy ul. Sportowej w Jeżowie Sudeckim. Naprzeciw podopiecznych Kazimierza Hamowskiego stanął lider okręgówki - BKS Bolesławiec. W pierwszym kwadransie licznie zgromadzona publiczność obejrzała presing gości, którzy chcieli za wszelką cenę dobrze wejść w mecz. Cztery strzały oddane na bramkę Hałki tylko dwukrotnie były celne, ale nie przyniosły istotnego zagrożenia dla golkipera Lotnika. Gdy przyjezdni "wyszumieli się" do głosu doszli gracze Lotnika, a na efekty czekaliśmy do 22. minuty, kiedy to Jurczyk zakręcił dwoma obrońcami, wyłożył piłkę do Hobgarskiego, a ten otworzył wynik spotkania. Cztery minuty później strzelec gola chciał się zrewanżować koledze za asystę, ale w tej sytuacji refleksem popisał się Bochnia. Przed przerwą gospodarze podwyższyli na 2:0, a autorem pięknego gola z linii pola karnego był Suchanecki.

Po zmianie stron ekipa Lotnika nadal atakowała nie zadowalając się dwubramkowym prowadzeniem. W 60. minucie po strzale z ostrego kąta w wykonaniu Hobgarskiego gości uratował słupek. Trudne warunki w jakich przyszło grać piłkarzom obu ekip (niska temperatura i padający deszcz ze śniegiem) wpłynęły na zmęczenie jakie towarzyszyło ostatnim minutom spotkania. W 84. minucie Paradowski atakował lewym skrzydłem, wpadł w pole karne mijając obrońcę i bramkarza BKS-u, ale jego strzał asekurował kolejny gracz formacji obronnej. Trzy minuty później Suchanecki minął obrońcę i zaliczył asystę przy golu Kocota, który ustalił wynik na 3:0. W doliczonym czasie gry goście byli bliscy bramki honorowej, po dośrodkowaniu Hałka minął się z piłką, ale na pustą bramkę strzałem głową nie trafił Klimas.

- Myślimy o każdym kolejnym meczu, a jeżeli awans się nam przydarzy to przyjmiemy go z radością. Gramy swoje, nie patrzymy się na innych przeciwników, ani na to z kim gramy. Do każdego meczu podchodzimy na 100% skoncentrowani i chcemy wygrywać. BKS ma mocną, szeroką kadrę. Trzeba z nimi przetrzymać pierwsze 20-30 minut i szukać swoich szans po tym okresie. W pierwszej połowie strzeliliśmy dwie ładne bramki po zespołowych akcjach, a w drugiej graliśmy już z wiatrem i kontrolowaliśmy przebieg gry - podsumował grający trener Lotnika, Kazimierz Hamowski.

Lotnik Jeżów Sudecki - BKS Bolesławiec 3:0 (2:0)

Lotnik: Hałka - Kurzelewski, Kraiński, Gołąb, Suchanecki, Hamowski, Górgul, Maćkowski, Hobgarski, Nowiński, Jurczyk. Zmiany: Kocot, Paradowski, Kik.

BKS: B.Bochnia - Klimas, Pietrzak, Powroźnik, Żmudziński, Filipiak, Wojciechowski, Głowacki, J.Bochnia, Graczyk, Mucha.