Kamienna Góra: Lotnik rozbity w Kamiennej Górze

Sobota, 3 listopada 2007, 21:50
Aktualizacja: 21:53
Autor: Łukasz Stawski
Niemile będą wspominać ostatni mecz rudny jesiennej okręgówki piłkarze Lotnika Jeżów Sudecki. Lotnicy doznali prawdziwego pogromu ulegając na wyjeździe Olimpii Kamienna Góra 1:7 (1:0).

Spotkanie ustawiło wydarzenie z 8 minuty, kiedy to po drugiej żółtej kartce z boiska został usunięty Robert Turczyk. Grający w osłabieniu podopieczni trenera Marka Herzberga w pierwszej połowie poczynali sobie bardzo dzielnie. W 10 minucie lotnicy zdobyli nawet gola a jego strzelcem uderzeniem z dystansu, po którym piłka odbiła sie jeszcze od obrońcy, Kazimierz Hamowski. Prowadzenie jeżowian utrzymało sie do końca pierwszej połowy.

Po zmianie stron gospodarze ostro ruszyli do przodu i już w 50 minucie wyrównali za sprawą Zbigniewa Kwaśniewskiego. Sześć minut później, po golu zdobytym przez Grzegorza Kraszewskiego było już 2:1 dla gospodarzy. Po stracie gola z zespołu gości jakby zeszło powietrze i lotnicy całkowicie stracili wiarę w odniesienie korzystnego rezultatu. Załamani gracze z Jeżowa całkowicie oddali pole gry i w rezultacie jeszcze pięciokrotnie musieli się smucić ze straty gola .Co ciekawe najlepszym zawodnikiem gości był bramkarz Norbert Kustosz i tylko jego interwencjom zawdzięczają oni że Olimpia nie zdobyła dwucyfrowej liczby goli.

Końcówka rundy w wykonaniu Lotnika była bardzo slaby, gdyż zespół ten w ostatnich trzech meczach trzykrotnie schodził z boiska jako pokonany – Dla mojej drużyny trapionej kontuzjami i osłabionej zakończenie rundy jest bardzo
dobrym rozwiązaniem – mówił po meczu w Kamiennej Górze trener M. Herzberg. W przerwie zimowej w zespole musi
dojść do wielu zmian i przemeblowania składu. Nie może być tak że na treningach jak to często bywało jest po pięciu zawodników. Tej drużynie potrzeba nowego ducha i świeżej krwi.

Wyniki innych sobotnich meczy: Czarni Lwówek Śląski – Granica Bogatynia 4:0, Gryf Gryfów Śląski – Pogoń Markocice 1:4, Apis Jędrzychowice – Piast Zawidów 4:0, Piast Bolków – Orzeł Lubawka 1:3.

Olimpia Kamienna Góra – Lotnik Jeżów Sud. 7:1 (0:1)
Bramki: Hamowski 10 min. oraz Kwaśniewski 50 i 62 min., Kraszewski 56 i 73 min., Gawlik 59 i 77 min. i Hadała 90 min.
Lotnik: Kustosz, Turczyk, Idzi, Zwierzyński, Marciniak (Kowiel 53 min.), Hamowski, Zieliński ( Zawadzki 70 min.), Bojanowski, Winiarski, Gołąb, Kowalski–Ciepiela