MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Lotnik przełamał złą passę

Wiadomości: Jeżów Sudecki
Środa, 30 kwietnia 2014, 20:13
Aktualizacja: 20:27
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Tomasz Raczyński
W niedzielnym spotkaniu klasy okręgowej piłkarze Lotnika Jeżów Sudecki pokonali "czerwoną latarnię" ze Świerzawy 5:0. Tym samym przerwali serię trzech meczów bez zdobyczy bramkowych.

W dotychczasowych spotkaniach tylko raz świerzawska Pogoń dopisała do swojego dorobku 3 punkty, ale nie wywalczyli ich na boisku, a za sprawą walkowera po wycofaniu Endico-Mitexu Podgórzyn. Przeżywająca ogromne kłopoty kadrowe ekipa Pogoni jest już pewna degradacji, ale do końca sezonu jest okazja, aby ogrywała się młodzież, co może procentować w kolejnych sezonach.

W pierwszej połowie ligowy outsider rzadko zapuszczał się pod bramkę gospodarzy, praktycznie przez 45 minut trwał napór na bramkę strzeżoną przez Patryka Krajewskiego, ale jeżowianie mieli rozregulowane celowniki. Gdyby bardziej przyłożyli się do strzałów mogli mieć do przerwy 7-8 trafień po stronie zysków, skończyło się na czterech. Wynik otworzył Bojanowski, następnie piękną bramkę po stałym fragmencie gry zdobył Bizoń, na 3:0 strzelił Gajewski, a przed przerwą po faulu w polu karnym na Suchaneckim, jedenastkę wykorzystał Górgul.

Po zmianie stron gospodarze nadal przeważali, dochodzili do czystych pozycji, ale wykończenie pozostawiało wiele do życzenia. Były to strzały nad bramką lub "podania" do bramkarza. Jedynego gola w drugiej części gry zdobył grający trener, Maciej Suchanecki. Ostatecznie Lotnik pokonał Pogoń Świerzawę 5:0 i w tabeli klasy okręgowej zajmuje 8. lokatę. W następnej kolejce jeżowianie zagrają na wyjeździe z Twardym Świętoszów.

Lotnik Jeżów Sudecki - Pogoń Świerzawa 5:0 (4:0)
Gole:
1:0 Bojanowski 15'
2:0 Bizoń 23'
3:0 Gajewski 26'
4:0 Górgul 39' (karny)
5:0 Suchanecki 80'
Lotnik: Maćkowski - Madej (25' Białkowski), Bizoń, Kierlik, Gozdek, Gałuszka (30' Kurzelewski), Bojanowski, Górgul (70' Góral), Niemirski, Gajewski (55' Lis), Suchanecki.
Pogoń: P.Krajewski - Piotrowski, Szczepankiewicz, E.Chlebosz, Szeliga, Szpecht (65' Kałuża), Ł.Krajewski, Szydłowski, Wójcik, Bielecki, Hyndle.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nagroda dla mistrza okręgówki

Senator Mróz o kolejnych programach społecznych

W śmieciach miasto tonie

Głosy za strajkiem?

Zaległa wpadka Lechii

Wiosna Biedronia sprawdza i zapowiada

Ogołocili drzewa

Prezesi spółek miejskich o cenach energii

Sonda

Czy wszyscy młodzi do 26. roku życia powinni być zwolnieni z podatku PIT?

Oddanych
głosów
917
Tak
38%
Nie
54%
Nie mam zdania
7%