Niedziela, 28 października 2007, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 28 października 2007, 19:44
Autor: Łukasz Stawski
Nie było prezentu na imieniny prezesa

W meczu XIV kolejki klasy okręgowej Lotnik Jeżów Sudecki uległ na własnym boisku Chrobremu Nowogrodziec 1:3 (0:0)

Na grę Lotnika olbrzymi wpływ miała absencja aż pięciu zawodników z podstawowego składu. W meczu w poprzedniej kolejce w Lwówku Śląskim kontuzji wyłączających ich ze spotkania z Chrobrym odnieśli Jarosław Kondraciuk, Dariusz Marciniak i Mateusz Kraiński. Za kartki pauzowali : Mariusz Kowalski – Ciepiela i Michał Gołąb. Ławka gospodarzy była w tym meczu na tyle krótka że ostatnie minuty nominalny bramkarz Jan Szaciłło rozegrał jako zawodnik w polu. W tej sytuacji osłabieni gospodarze nie byli w stanie sprostać doświadczonemu zespołowi z Nowogrodźca.

W pierwszej połowie mecz był jeszcze w miarę wyrównany, zaś gra toczyła się głównie w środku pola. Po zmianie stron worek z golami dla gości rozwiązał najlepszy strzelec okręgówki Grzegorz Roman. w 52 min. napastnik Chrobrego popisał sie kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego z odległości 20 metrów. Po utracie bramki optyczną przewagę uzyskali gospodarze, która jednak nie przekładała sie na sytuacje bramkowe. W 77 min goście przeprowadzili klasyczna kontrę, po której w sytuacji sam na sam z bramkarzem Lotnika Jarosławem Rausem znalazł sie Artur Milewski i nie zmarnował okazji na wpisanie sie na listę strzelców. Trzy minuty później kolejny kontratak ekipy z Nowogrodźca na trzecią bramkę zamienił G. Roman. Gorycz porażki lotnika zmniejszył w 90 min. Robert Turczyk wykazując sie największą przytomnością w zamieszaniu podbramkowym i z bliska pakując piłkę do bramki gości.

– Nie mam pretensji do moich zawodników, którzy wykazali w tym meczu dużo ambicji, niestety braku zwłaszcza napastników nie udało się nam zniwelować – powiedział po spotkaniu trener Lotnika Marek Herzberg. Żałujemy że nie udało nam sie sprawić prezentu imieninowego naszemu prezesowi Tadeuszowi Chwałkowi.

Lotnik Jeżów Sudecki – Chrobry Nowogrodziec 1:3 (0:0)
Bramki: Roman 52 i 80 min, Milewski 77 min. oraz Turczyk 90 min.
Lotnik: Raus, Idzi, Rześny, Zwierzyński, Turczyk, Kowiel (Zawadzki 69 min.), Zieliński, Hamowski, Bojanowski, Grabski (Kaczmarski 80 min.), Winiarski (Szaciłło 80 min.)