Łomnica: Łomnica zwycięska w sparingu

Piątek, 31 lipca 2009, 13:30
Aktualizacja: 13:32
Autor: ahawer
W pierwszym letnim sparingu po powrocie z obozu drużyna KS Łomnica pokonała na własnym boisku zespół beniaminka ligi okręgowej Olszę Olszynę Lubańską 3:2 (2:2). Pierwsze spotkanie w biało–niebieskich barwach zaliczył Łukasz Pacocha.

Z powodu kontuzji w zespole Łomnicy nie mogli zagrać Piotr Aleksiejew oraz Paweł Kostka. Nie wystąpili również bramkarz Wojciech Kamiński (pobyt za granicą), Sylwester Wilczyński oraz Waldemar Wryszcz, który w tym tygodniu przeszedł do drużyny Woskaru Szklarska Poręba.

Mimo, iż był to tylko mecz towarzyski nie zabrakło w nim walki i ostrych starć. W pierwszych minutach gra toczyła się głównie w środkowej części boiska i była dość chaotyczna. Jako pierwsi sytuację opanowali przyjezdni. Po składnej akcji prawym skrzydłem i celnym strzale napastnika Olszy było 0:1. Na odpowiedź Łomniczan nie trzeba było długo czekać. Podrażnieni stratą bramki podopieczni Zdzisława Radziszewskiego rzucili się do ataków. Przyniosło to skutek już po 5 minutach, gdy do bramki trafił Krzysztof Makowski.
Gra nieco się uspokoiła, obie drużyny nie stwarzały sobie dogodnych sytuacji do zdobycia gola.
W 30 minucie przed własnym polem karnym faulował Ślusarczyk. Dobrze wykonany stały fragment gry sprawił wiele problemów bramkarzowi z Łomnicy, który odbił piłkę wprost pod nogi przeciwnika. Ten podał do niekrytego partnera z drużyny i było 1:2. Taki wynik utrzymywał się do 40 minuty. Wówczas dokładne podanie Ślusarzczyka wykorzystał Łukasz Pacocha i silnym strzałem pod poprzeczkę nie dał szans bramkarzowi Olszy na skuteczną interwencję. Było to premierowe trafienie tego zawodnika w drużynie Łomnicy.
Taki wynik utrzymał się do końca pierwszej połowy i drużyny zeszły na przerwę przy wyniku 2:2.

Po przerwie tempo gry bardzo spadło. Było kilka groźnych akcji po obu stronach boiska jednak na wysokości zadania stawali bramkarze. Można by rzec, że na boisku nie działo się nic ciekawego, aż do 75 minuty. Wtedy to rozgrywający fenomenalne zawody Łukasz Pacocha wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Popularny „koniu” przejął piłkę na 30 metrze przed bramką Olszy, minął jednego obrońcę zakładając mu tzw. „siatkę” i zdobył gola lobując znajdującego się na 7 metrze bramkarza gości. Była to jego druga bramka w tym meczu. Wymarzony debiut piłkarza pozyskanego w letnim okienku z Janowic.
Mimo ataków gości wynik nie uległ już zmianie i to drużyna KS Łomnica mogła cieszyć się z wygranej.

KS Łomnica: Szlęk – Ślusarczyk, Postek, Szymula, Wasiuk – Makowski, Janaszkiewicz, Śmietana, Berezowski – Nowak, Pacocha.

Grali również: Myszka, Nygbur, Gałek, Krupa.

W najbliższą sobotę (1.08.09r.) formę podopiecznych Zdzisława Radziszewskiego sprawdzą Łużyce Lubań.
Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:30 na stadionie sportowym w Łomnicy.