MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 4 sierpnia
im. Dominika, Jana

Łomnica za karę nie zagra u siebie

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Środa, 17 maja 2006, 0:00
Aktualizacja: Środa, 17 maja 2006, 14:45
Autor: Łukasz Sławski
We wtorek odbyło się posiedzenie wydziału Gier i Dyscypliny Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Jeleniej Górze na temat incydentu, jaki wydarzył się po meczu w Łomnicy w 20 kolejce B klasy (7 bm.) pomiędzy gospodarzami a Orłem Lubawka (1:3).

Po meczu sędzia główny - Kamil Wieliczko, który podyktował dwa rzuty karne przeciwko gospodarzom i pokazał trzy czerwone kartki czołowym zawodnikom miejscowych, został uderzony przez jednego z kibiców. Wezwana została policja z Kowar i sędziego zabrała karetka pogotowia.

– Wezwaliśmy działaczy obu klubów, zawodników i sędziów. Z zebrano materiału wynika, że organizatorzy zawinili temu, że sędzia został uderzony przez jednego z kibiców, dlatego do końca sezonu nie będą rozgrywane mecze w Łomnicy, a klub dostał karę grzywny w wysokości 1000 zł.

Trzej zawodnicy Łomnicy, którzy otrzymali czerwone kartki: Musiał, Wryszcz i Pietrzykowski będą pauzowali przez trzy kolejki i zapłacą po 100 złotych kary. Pracy sędziego nie ocenialiśmy, bowiem nie było na tym meczu obserwatora – powiedział sekretarz OZPN w Jeleniej Górze, Andrzej Kowal.

Jednak nie tylko miejscowi działacze i kibice, ale również, działacze i kibice Orła Lubawka twierdzą, że winę za atmosferę podczas meczu i po nim ponosi główny arbiter. Ich zdaniem sędziował fatalnie i drugiego karnego dla Orła "wziął z kapelusza", kiedy miejscowi grając w ósemkę, zdobyli kontaktową bramkę (1:2).

Niestety, na meczu nie było obserwatora z OZPN. Nie można, więc, oficjalnie ocenić pracy sędziego głównego. Dzieje się tak, ponieważ według przepisów obserwatorzy wysyłani są na mecze jednego klubu w A klasie tylko cztery razy w sezonie (po dwa razy w rundzie). Łomnica wyczerpała ten limit i dlatego nie było tam obserwatora.

– Gdyby zwrócili się do nas o to, spełnilibyśmy tę prośbę. Kluby jednak tego nie robią, bo za pobyt obserwatora płaci się w A klasie - 50 zł oraz koszty dojazdu – dowiedzieliśmy się w OZPN

Do 18 maja zarząd klubu LZS Łomnica poinformuje OZPN, gdzie będzie rozgrywał mecze jako gospodarz. W grę wchodzą stadiony w Jeleniej Górze, Karpnikach i Mysłakowicach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wypadek na "trójce" w Kaczorowie

KKS rozbity 14:0!

Wpadka na inaugurację

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~krzych 17-05-2006 19:17
Karpniki i Mysłakowice raczej odpadaja boiska nie sa odgrodzone od widowni, a na takie boiska ozpn sie raczej nie zgodzi
~Hamster 17-05-2006 19:57
Układy, układy i jeszcze raz układy... NIESTETY...
~IDOL 17-05-2006 21:36
noi dalej Wieliczko upieczony ale on jeden wie co go czeka hm................. i może my też ps trzymaj się brachu - my czuwamy - TWOJE SUMIENIE
~KIBICE klasy A 17-05-2006 23:45
Kamil Wieliczko:))))!!!!! mamy Cie na oku!!
~daria 19-05-2006 22:30
ladnie ladnie szkoda ze mnie tam nie bylo waldi ktora to twoja czerwona kartka chyba 1 co nie szkoda ze tak wyszlo bo lubie wpadac na wasze mecze do lomnicy buziaczki dla calej drozyny lomnickiej pozdrawiam daria z kowar
~Mar 21-05-2006 12:51
Przykro słuchać o pobiciu sędziego, nic nie usprawiedliwia takiego zachowania. Łomnica powinna dostać większą karę. Jeżeli byli lepsi to powinni to udowodnić na boisku nawet bez kilku piłkarzy! Teraz będzie im ciężko sie grało, ponieważ już wszyscy wiedzą na co ich stać.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Potok w drugiej rundzie

"Parkingi" (wciąż) na chodnikach

Remont Wojska Polskiego – jaka organizacja ruchu?

Siatki mają chronić karkonoskie murawy

Znowu auto na chodniku

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
780
Tak
21%
Nie
74%
Nie wiem
5%