MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Lokale nie na sprzedaż

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 18 listopada 2004, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 23 stycznia 2006, 17:05
Autor: Nowiny Jeleniogórskie
Wyłączenie ze sprzedaży ponad 2300 lokali mieszkalnych planują władze Jeleniej Góry. Miasto chce zostawić do swojej dyspozycji ok. 20 proc. posiadanych zasobów. Projekt uchwały w tej sprawie na razie nie zdobył poparcia komisji gospodarki komunalnej i komisji rozwoju rady miejskiej.

- Na pewno nie uda się nigdy sprywatyzować całego zasobu mieszkaniowego, bo część ludzi nie jest po prostu tym zainteresowana, innych z kolei na to nie stać. Poza tym miasto musi dysponować pewną pulą mieszkań dla osób najuboższych, niezaradnych życiowo, czy nawet dla wychowanków domów dziecka - mówi Józef Sarzyński, wiceprezydent miasta.

Znakomita większość mieszkań, których miasto nie chce się pozbywać, to lokale w budynkach starych. Ale są też i mieszkania na Zabobrzu oraz w kamienicach niedawno remontowanych. Głównym kryterium typowania tych lokali było wskazywanie budynków, w których lokatorzy nie złożyli wniosków o wykup mieszkań.

Zdaniem Jerzego Łużniaka, przewodniczącego komisji gospodarki komunalnej rady miejskiej, władze miasta zaproponowały zbyt dużą ilość mieszkań, które nie będą sprywatyzowane.

- Najpierw powinniśmy określić, czy miasto powinno zostawić do swojej dyspozycji tylko lokale socjalne, czy także mieszkalne. Gmina nie ma obowiązku dawać mieszkań, ale w różny sposób może pomagać w ich zdobywaniu - dodaje Łużniak.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Więcej na sprzęt dla OSP

Nivel w strugach deszczu i... słońcu

Dużo drożej za śmieci

Wandale w Wielkiej Kalwarii Krzeszowskiej

Bilety MZK też podrożeją?

Gołębie czy... latające szczury?

Efektowne zakończenie Mud Party

PiS apeluje do mieszkańców

Sonda

Jest projekt podatku od bezdzietności. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
1089
Tak
18%
Nie
77%
Nie mam zdania
5%