MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Lokale nie na sprzedaż

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 18 listopada 2004, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 23 stycznia 2006, 17:05
Autor: Nowiny Jeleniogórskie
Wyłączenie ze sprzedaży ponad 2300 lokali mieszkalnych planują władze Jeleniej Góry. Miasto chce zostawić do swojej dyspozycji ok. 20 proc. posiadanych zasobów. Projekt uchwały w tej sprawie na razie nie zdobył poparcia komisji gospodarki komunalnej i komisji rozwoju rady miejskiej.

- Na pewno nie uda się nigdy sprywatyzować całego zasobu mieszkaniowego, bo część ludzi nie jest po prostu tym zainteresowana, innych z kolei na to nie stać. Poza tym miasto musi dysponować pewną pulą mieszkań dla osób najuboższych, niezaradnych życiowo, czy nawet dla wychowanków domów dziecka - mówi Józef Sarzyński, wiceprezydent miasta.

Znakomita większość mieszkań, których miasto nie chce się pozbywać, to lokale w budynkach starych. Ale są też i mieszkania na Zabobrzu oraz w kamienicach niedawno remontowanych. Głównym kryterium typowania tych lokali było wskazywanie budynków, w których lokatorzy nie złożyli wniosków o wykup mieszkań.

Zdaniem Jerzego Łużniaka, przewodniczącego komisji gospodarki komunalnej rady miejskiej, władze miasta zaproponowały zbyt dużą ilość mieszkań, które nie będą sprywatyzowane.

- Najpierw powinniśmy określić, czy miasto powinno zostawić do swojej dyspozycji tylko lokale socjalne, czy także mieszkalne. Gmina nie ma obowiązku dawać mieszkań, ale w różny sposób może pomagać w ich zdobywaniu - dodaje Łużniak.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kto do Sejmu? (aktualizacja)

Spór o edukację seksualną

Seniorzy na scenie

Brama do parku nadal zamknięta  

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Wzruszający spektakl niezwykłych aktorów

Wracają cietrzewie

Współpraca KPN z Muzeum Śląskim

Sonda

Dla piratów drogowych, jak w Estonii, zamiast mandatu godzinny postój. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
345
Tak
55%
Nie
37%
Nie wiem
8%