MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 15 lipca
im. Henryka, Włodzimierza

„Lodołamacze” za łamanie barier

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 22 kwietnia 2009, 16:20
Aktualizacja: 21:33
Autor: Ania
Zbigniewowi Ładzińskiemu los ludzi niepełnosprawnych nie jest obojętny.
Fot. TEJO
Zakłady Metalowe Ładziński, Powiatowy Urząd Pracy oraz Kazimierz Wilk zostali nagrodzeni podczas Gali Konkursu Lodołamacze 2009 w etapie regionalnym, który odbył się wczoraj w Teatrze Lalek we Wrocławiu.

Celem konkursu jest propagowanie wśród zakładów pracy i różnych instytucji zatrudniania osób niepełnosprawnych. Odbył się on już czwarty raz. Organizatorem jest Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych. Podczas gali wrocławskiej zostały nagrodzone przedsiębiorstwa z województwa dolnośląskiego i opolskiego.

Powiatowy Urząd Pracy zajął drugie miejsce w kategorii Pracodawca Nieprzedsiębiorca. Srebrny medal otrzymał także Kazimierz Wilk, prowadzący firmę Zarządzanie Nieruchomościami, jako Przedsiębiorca - Osoba Niepełnosprawna. Natomiast brąz w kategorii Otwarty Rynek wręczono Zakładom Metalowym Ładziński. – Trzy medale dla przedstawicieli Jeleniej Góry to ogromny sukces – mówi Jolanta Nadzieja z Polskiej Organizacji Osób Niepełnosprawnych, dyrektor oddziału dolnośląskiego.

W kolejnym etapie konkursu udział wezmą m. in. Wrocławski Sejmik Osób Niepełnosprawnych, który zajął pierwsze miejsce i otrzymał Statuetkę Lodołamacza w kategorii Pracodawca Nieprzedsiębiorca, Bolesław Zajiczek znany jako druh Bolek z Milicza, uznany Super Lodołamaczem i inni. Warto przypomnieć, że laureatem ogólnopolskim w ubiegłym roku w kategorii Zakład Pracy Chronionej została firma Simet S.A. z Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Czyżby Andrzej Duda?

Wóz strażacki w nagrodę

To teren zapuszczony

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~ktos 22-04-2009 17:17
Wrescie cos sie dzieje dla niepelnosprawnych w jelonce -brawa
~Rybka 22-04-2009 19:07
No i kto by się spodziewał, Kaziu Wilk i Zbyszek Łdziński ? Barawo, brawo !!! To nasi ludzie, dużo dla regionu robią ale to nie oni spijają całą śmietankę. Serdeczne gratulacje.
~rocco 22-04-2009 22:49
gratuluję Panie Zbigniewie,więcej osób takich jak Pan przydałoby się w JG !
~R2 23-04-2009 8:27
Że Powiatowy Urząd Pracy to rozumię, bo rzeczywiście w stosunku do Wiejskiej zmiany są kolosalne, Ładziński mam mieszane uczycia bo chyba niema już konkursu i nagrody, której by nie otrzymał a Wilk no cóż, znam go z walki o targowisko ale może się zmienił. Nie mniej gratuluję wszystkim.
~Do R2 23-04-2009 9:14
Wilk rzeczywiście zasługuje na gratulacje, podobnie jak Ładziński. Ani Targowisko, ani Powiatowy urząd Pracy nie ma tu nic wspólnego z nagrodami. Chodzi o osoby niepełnosprawne. Widziałam film o K. Wilku zrobiony przez TVP 1 i to on był m.in. podstawą do oceny przez kilkunastoosobowe Jury we Wrocłwiu. Ból i cierpienie od 35 lat osoby Pana Wilka nie przeszkadza mu prowadzić firmę, dawać zatrudnienie 10 osobom i tworzyć od 19 lat izbę handlową w Jeleniej Górze ( ma też wiele innych zasług, o których nie wiemy lub dowiemy sięo czasie ). Trudno również znaleźć bardziej kochającą innych ludzi osobę, niż Pan Ładziński. To właśnie tacy ludzie przynoszą chlubęzemu Miastu, regionowi i wojewóztwu. Laureaci nagród zostaną zaproszeni do Pałacu Prezydenckiego na spotkanie z Panią Prezydentową, która od wielu lat patronuje inicjatywie "Lodołamacze".
~Sami swoi... 23-04-2009 9:52
próżne dmuchanie w swoje żagle (reklama dźwignią handlu;-)) konkurs "sondażpwni" nieobiektywnej - propagandowej. PUP odwala szablonówkę i stosuje spychotechnikę za państwowe pieniądze, wpływowy rzemieślnik niby otwarty na mniej uprzywilejowanych sam szuka zwolnień od podatków u sitwy partyjnej i nie tylko, a Wilko... sama nazwa wskazuje... uwił se norę w gospodarczości...
~Reklama 23-04-2009 10:18
Zapewne, reklama dźwignią handlu, ale za swoje włsne pieniądze. I Wilk i Ładziński uwili sobie nory swoją pracą po kilkanaście godzin na dobę i za swoje, uczciwie zarobione pieniądze. A wszystko to za aprobatą i pod kontrolą samorządu gospodarczego Jeleniej Góry, Wrocławia, Związku Rzemiosła Polskiego i Krajowej Izby Gospodarczej w Warszawie. Kto zna Zbyszka Ładzińkiego i Kazimierza Wilka wie, że do pokornych oni nie należą. Ale, o czym ja piszę. Nagrody dotyczyły walki z niepełnosprawnością, bólem ludzkich istnień, niesieniem pomocy, itd. itp. Kto jeszcze z Jeleniej może się tym poszczycić ( SIMET - vivat !!! )przełamywaniem lodów, stąd "Lodołmacze". M.in. przełamywaniem takich negatywnych opinii, jak właśnie na tym Portalu, w tym temacie. Gratulujmy im, popierajmy ich; zwłaszcza, że nie kandydują do PE, a robią od wielu, wielu lat swoje.
~Realista 23-04-2009 10:31
Urząd Pracy to ok, bo oni mają takie zadanie. Reszta zatrudnia niepełnosprawnych bo mają ulgi i dopłaty z tego tytułu - normalne dla Ładzińskiego - tylko kasa i kasa, reszta to chłam. Potem świeci oczkami przy Stecu, że tyle robi i takie tam.
~Do Realista 23-04-2009 11:55
Jak nie wiesz, to nie mów. Urząd Pracy O.K. bo mają takie zadanie ? To w takim razie za co nagroda; dostają przecież dotacje budżowe, a jak zatrudnią niepełnosprawnego, to również dotacje do płac i na inwestycje. Jak Pan myśli, z czego wyremontowano PUP w Jeleniej ? Jeżeli zaś chodzi o Wilka i Ładzińskiego, to rękę daję uciąć, że więcej dają niż biorą. Zresztą Wilk dostał nagrodę w kategorii "osoba niepełnosprawna prowadząca działalność gospodarczą". Co oznacza, że pomimo własnej ułomności nie poddał się. Wiem, że krąży w Jeleniej Górze 10-minutowy film o Wilku p.t. "Niepokonany" - zrobiony przez TVP 1. Polecam !!!
~antyreklama 23-04-2009 21:00
...nie kandydują do PE (narazie), ale kandydują zawsze... do co nakmniej lokalnego samorządu i po to im właśnie taka reklama... o PUP-ie nie warto publicznie rozmawiać - wszystko to propaganda sukcesu jak za komuny!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Budowa światłowodu w gminie Kamienna Góra

Magistrat do remontu

Politycy komentują wynik wyborów

Śmieci przy ścieżce na Perłę Zachodu

Oddawali krew pamięci Kresowian

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
722
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
13%