MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Lizaki jak róże na osłodę końca roku szkolnego

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 20 czerwca 2008, 13:40
Aktualizacja: Sobota, 21 czerwca 2008, 9:01
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Z dwóch miesięcy laby ucieszyli się w piątek uczniowie. Wolne też przed nauczycielami, którzy wręczyli wychowankom świadectwa i gratulowali postępów w nauce. Przed nimi wakacje. Choć wszyscy powiedzieli sobie: do widzenia 1 września, nie wiadomo, czy nowy rok szkolny rozpocznie się normalnie.

Deszcz nagród i gratulacji spadł na uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Cieplicach. Podczas uroczystości mieli szczęście, bo ta zakończyła się zanim zaczął padać prawdziwy deszcz.

– Jestem bardzo zadowolona, bo 30 procent uczniów zakończyło naukę ze świadectwem z czerwonym paskiem. To wasz olbrzymi sukces i rezultat dobrej pracy nauczycieli i współpracy z rodzicami – mówiła Dorota Binkowska, dyrektorka placówki.

Specjalnymi nagrodami uhonorowano najlepszych. Wśród nich szóstkoklasitów: Darię Nielubińską, Magdę Zagiczek, Wojciecha Obarzanka, który jednocześnie okazał się najlepszym uczniem „trójki” ze średnią 5, 73. Laury za uczestnictwo w rozmaitych konkursach przypadły Krystianowi Roli i Jackowi Derze (ogólnopolski konkurs matematyczny „Kangur”), Aleksandrze Pach (grafika komputerowa oraz Bartkowi Taraszkiewiczowi (międzywojewódzki konkurs wiedzy o kolejnictwie). Wśród wyróżnionych niektóre nazwiska powtarzały się dwa razy.

„Trójka” wzięła także udział w ogólnopolskim programie Gazety Wyborczej „Uczniowie z klasą”. Za szczególny wkład w akcję podziękowano: Oldze Rojek, Sarze Herbie, Angelice Maj oraz Marcie Firlej. Dzieci wyróżniły się w obszarze twórczym działań, a doceniono ich prace wykonane techniką wycinanek.
Kinga Jarocka, wspomniany już Jacek Dera , Anna Senftleben oraz także wspomniana Magda Zagiczej podjęły się skutecznej realizacji projektu „Pomagamy zwierzętom nie tylko w zimie”.

Wyróżniono także chór Kopernikusy za II miejsce w IX Festiwalu Pieśni Patriotycznej. Śpiewana tradycja żywa jest zresztą w całej szkole. Jej uczniowie wykonali śpiewając z pamięci cały hymn narodowy. Robi to wrażenie, kiedy przy wielu okazjach Mazurek Dąbrowskiego wykonany jest byle jak i po łebkach.

Szczególnie nostalgicznie przebiegło pożegnanie z klasami szóstymi. – Dziękuję wam za te trzy lata – mówiła Danuta Zapał, nauczycielka języka polskiego, do swoich podopiecznych z VI a. Dziewczęta i chłopcy obsypali swoją panią kwiatami i… małymi lizakami w kształcie róży. – To, aby osłodzić to rozstanie – dało się słyszeć. – Przepraszamy panią za to, co nabroiliśmy – mówił jeden z uczniów. Każdy dostał nagrodę i wspólne zdjęcie – tableau na pamiątkę.

Do Danuty Zapał przychodzili z kwiatami uczniowie innych klas. To największa nagroda dla nauczyciela, kiedy dzieci tak spontanicznie dziękują. – Nie wiem, która to już moja szósta klasa – mówiła nam pani Danuta. Stara się na co dzień panować nad emocjami, ale widać było, że kręcą się jej w oczach łzy wzruszenia.

Do zobaczenia we wrześniu – mówili wszyscy. Ale czy rzeczywiście rok szkolny rozpocznie się normalnie za dwa miesiące? Nie wiadomo, bo związki zawodowe nie wykluczają protestu i przedłużenia wakacji. Wszystko zależy od rozmów z rządem na temat oczekiwanych podwyżek płac dla pedagogów.

Wkrótce - zdjęcia z wydarzenia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Większość za zmianą

Jak wybrać odpowiedni strój dla dziecka na bal przebierańców?

Portrety w zbiorach Schaffgotschów

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~Darka 20-06-2008 14:49
Gratuluję wszystkim którzy zdobyli czerwony pasek. Bardzo tęsknić będę za Panią Danutą Zapał, oczywiście mojej klasie VI "a". WAKACJE!!!!!!!!!!
~cabanek 20-06-2008 15:32
Pani Danuta Zapał uczyła mnie polskiego, jak 11 lat temu kończyłem 8 klasę w "trójce" to jej najbardziej mi brakowało, świetny pedagog :D a rozibór gramatyczny i logiczny zdania to będę pamiętał do końca życia dzięki niej :D
~HankaOdRumcajsa. 20-06-2008 18:22
~ 20-06-2008 22:27
chodzilam do 3 :D zle z Pania Zapal nie mialam lekcji.... ale fajna szkola :D:D
~_rymcycymcy___ 20-06-2008 22:59
Czemu te lizaki były "...jak róże" ? ...były czerwone, czy miały kolce ???
piipi 20-06-2008 23:58
,,+szkoda jezyka..
~troche poza tym tematem 27-06-2008 22:05
Zbadajcie sprawę rekrutacji do jeleniogórskich szkół ponadgimnazjalnych - załatwianie miejsc (niekiedy korupcja) osobom, które bez takiego rozwiązania sprawy nie miałyby szans dostać się m.in. do II LO. Przez takie osoby uczniowie niedostaną się do wybranych klas, mimo że osiągnęli lepsze wyniki w nauce, mieli więcej pkt. rekrutacyjnych, etc. Przez taką sytuację uczniowie mogący osiągnąć coś w życiu nie osiągną obranego przez siebie celu, a często 3 lata (4 w technikum) nauki w szkole ponadgimnazjalnej mogą decydować o przyszłości...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Jeleniogórska PO wspiera Siemoniaka

Podsumowanie w powiecie  

Fałszywy policjant został zatrzymany

Jasełka dla seniorów

Koncert dla Wiktorii

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
705
Tak
18%
Nie
77%
Nie wiem
5%