MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 1 czerwca
im. Jakuba, Konrada

Liga siatkówki dziewcząt na finiszu

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 29 kwietnia 2008, 20:51
Aktualizacja: 20:52
Autor: ROB
Drużyny UKS JG 1 i II LO spotkają się w finale ligi siatkówki dziewcząt.

Wcześniej zakończyły się rozgrywki grupowe, w których doszło do małej niespodzianki. Najsłabszy zespół Gimnazjum nr 1 pokonał Gimnazjum nr 2 2:0 i awansował do fazy play off.

Półfinał pomiędzy UKS JG 1 a Gim nr 1 przebiegał bez niespodzianek, UKS JG 1 dwukrotnie wygrał gładko po 2:0 25:16, 25:12 w pierwszym oraz 25:6, 25:10 w drugim spotkaniu.

Zdecydowanie ciekawiej było w pojedynku UKS JG 2 z II LO. Pierwszy mecz wygrały licealistki 2:1 (20:25, 25:22, 16:14). W drugim spotkaniu także góra były dziewczyny z „Norwida” i wygrały 2:0 (25:21, 25:19).

O tym, kto wygra ligę, dowiemy się 10 maja. Tego dnia odbędą się decydujące mecze, w sali I LO. W meczu o 3. miejsce UKS 2 JG podejmuje Gimnazjum nr 1, a w finale UKS 1 JG zmierzy się z II LO. Początek gier o godz. 10.

Ogłoszenia

Czytaj również

Pociągiem do Karpacza, ale także do Legnicy?

Ruszy karuzela stanowisk?

Radny Mariusz Gierus pokieruje pogotowiem

Komentarze (37) Dodaj komentarz

~widz..... 30-04-2008 10:20
Brawo UKS JG 2 za bardzo wyrównaną walke z wielkim poświęceniem, a także dużą kulture zachowania....czego nie można powiedzieć o drużynie II LO. Której to poziom kultury zostawia wiele do życzenia, jeśli można nazwac to kulturą..... Brawa także dla Gim nr 1, za walke i wykorzystanie szansy awansu oraz UKS JG 1 za wykonanie tego co powinni w dobrym stylu i doping dla UKS JG2. BRAWO dla wszystkich z z wyjątkiem drużyny II LO.
~realista 30-04-2008 18:15
tia ciekawe.... UKS wziął gimnazjum do turnieju , bo dobrze wiedział,że ma nad nimi przewage! :/ poza tym w międzyszkolnych zawodach żerom jak i chemik pokazał klase...tak mi przykro oh ah. wystarczy rozdzielić uks na dwie drużyny i już nie jest tak kolorowo. no chyba ,że bawią się w turniej cheerleaderek to co innego... buhahah
~Nie wiem 30-04-2008 20:44
Z tego co się orientuję to nie było chętnych do udziału w tym turnieju, więc zaproszono gimnazjum nr 1 i 2, bo lepiej grać z nimi niż z powietrzem... A co do tego, że w rozgrywkach międzyszkolnych nie wygrały grając w różnych drużynach nie świadczy o nich źle. W pojedynkę nie są w stanie nic zdziałać, siatkówka to gra zespołowa i nie może być w drużynie słabszego ogniwa.
~widz.... 30-04-2008 20:52
do realista....łatwo mowić, trudniej zrobić. W tych zawodach grają Ci którzy się zgłosili a nie Ci którzy zostali zaproszeni, więc zastanów się co mowisz sz. p. realista. Gdyby zgłosiły się inne drużyny to napewno nie byłoby problemu z grą UKS, gwarantuje - bo nie winą organizatora jest to iż młodziezy nie chce sięruszyć d..... z siedzenia, bo wolą iść do knajpy lub siedzieć przed TV. Zresztą co ma Chemik i Żerom do rozgrywek obecnie rozgrywanych?? To że w UKSie gra kilka dziewczyn z tych szkół to co innego, zresztą nie sztuką być najlepszym indywidualnie ale sztuką zgrać wiele indywidualności w zespół, z ktorym zresztą Norwid przegrywa. Skoro Norwid jest taki dobry, to dlaczego przegral jedneg seta z Gim nr 1?? Tak samo z chłopakami, norwid jest najlepszy w zawodach szkolnych ale jak gra w zawodach innych niż szkolne, to także z każdym przegrywa. Całkiem inne sa rozgrywki międzyszkolne (poziom, poniżej krytyki) a co innego rozgrywki nie międzyszkolne (gdzie nie ma zmiłuj się). Więc p. realista, chłopaczku jednej z dziewczyn z Norwida, zastanow się co mówisz.... Zresztą Norwid zawsze szuka dziury w całym - GRATULACJE
~69 30-04-2008 21:03
Ach... Ależ oczywiście. Z pełną skruchą i pokorą pragnę przyznać się do naszego iście niekulturalnego, wręcz chamskiego i bezczelnego, zachowania. W tym miejscu chciałabym również, jako kapitan tej zhańbionej drużyny, przeprosić wszystkich, a przede wszystkim uczciwą, taktowną i zawsze kulturalną drużynę UKS oraz jej poczciwego trenera. Jeszcze raz prosimy o wybaczenie i zaprzysiężamy poprawę.
~69 30-04-2008 23:32
A i jeszcze jedno. Zapomniałam dodać, iż już upomniałam mojego chłopaka, żeby nie pisał tutaj postów, jak szanowny "widz...." słusznie zauważył. I cóż mogę powiedzieć, jest mi jednym słowem wstyd, że reprezentujemy tak niski poziom i cały czas szukamy dziury w całym... I psujemy atmosferę na tak prestiżowych zawodach. Żeby tego było mało, nawet nie potrafimy grać w siatkówkę i potrafimy przegrać aż jednego seta z gimnazjum! Karygodne!
~Eeee...elo! 30-04-2008 23:48
Ludzie, take it easy :) O ile wiem to liga ta została zorganizowana w celu krzepienia kultury fizycznej i aktywnego wypoczynku, a nie niezdrowych emocji... Po co narzekać na zespoły gimnazjalne? Lepszy taki rywal aniżeli żaden, a sam fakt podjęcia przez nie rywalizacji z bardziej doświadczonymi ekipami zasługuje chociażby na docenienie. Poziom "rozgrywek" szkolnych? Bez komentarza :) Oczywiście nie urażając zwycięzców, bo na bezrybiu i rak ryba. To, że zespoły UKSu i II LO nie przepadają za sobą, nie jest nowością. Czasem jednak zaleciłbym kubeł zimnej wody na rozgrzane głowy... Bo nawet najwięksi wrogowie potrafią czasem okazać sobie szacunek. Zdrowej rywalizacji w duchu fair-play życzy delegat sędziów Mr M. :P
~ciekawy 1-05-2008 9:40
mam pytanie.Gdzie mozna zapisać dziewczynkę lat 11 na zajęcia(treningi) z piłki siatkowej?
~realista 1-05-2008 12:18
no tak skoro poziom rozgrywek międzyszkolnych jest tak niski, to dlaczego te drużyny przegrały.?! a stawką przecież była strefa itd?! to takie łatwe wygrać... ah no tak...~69 ma racje.. poziom turnieju jest tak wysoki, że przgrana UKS'u z Norwidem w ogóle nie powinna byc brana pod uwagę, skoro tamci przegrali z Gimnazjum... hm. Gimnazjum potrafi pokonać II LO...czego nie potrafi zrobić szanowna drużyna UKS, to dopiero karygodne. poza tym...na nietaktowne zachowanie jest odpowiedź nietaktownym zachowaniem.
~Pinka 1-05-2008 13:56
Widze, że łatwo jest krytykować innych, zapominając o własnych wadach. Dziewczyny z uks-u niech popatrza najpierw na swoje zachowanie, a potem krytykują nasze... A zachowania szanownego trenera nawet nie bedę komentować......
~INFO 1-05-2008 14:20
ehhh ludzie, po co ta aluzja co do zachowania, poziomu gry czy też samych drużyn???? Przecież jak to już niektorzy zauważyli te rozgrywki sa dla zainteresowania młodzieży sportem a konkretnie siatkówką. Gdyby nie te zawody, to byście siedzieli w domkach lub knajpach w smrodzie papierosów lub piffka.....A tak to chociaz się porusza człowiek. Dlatego rozumiem organizatora ligi TKKFu oraz obecnej Amatorskiej Ligi Siatkówki Dziewcząt, ktorzy robią zawody a i tak duża część ludzi komentuje, obgaduje, krytykuje.... Przecież nie najwazniejsze jest jakie druzyny grają, jaki poziom prezentują czy też kto kogo lubi. One są po to aby właśnie jednoczyć "siatkarską rodzine" i wspólnie spędzać czas przy dobre j zabawie, jaką jest siatkówka. A jak wiadomo, nawet w bardzo poukładanej rodzince są czasami kłótnie, więc zamiast rozpamiętywać to co było, trzeba się postarać o to by było milej następnym razem. Dlatego zarowno "69", "widzu....", "realisto" - po co się kłucić czy też jakieś aluzje rzucać po czyjmś adresem to grajmy dla przyjemności i dobrej zabawy, jak to Sz.P. Eeee...elo zauważył. A młode zespoły z Gimnazjum trzeba doceniać iż chcą rywalizować ze starszymi i dobrze się bawić....:) a to pomoże im w rozgrywkach gimnazjalnych. Bo sami ludzie powiedzcie wszyscy i wymieniona trójka (69+widz...+realista) czy chcecie w następnym roku tez grać przez kilka miesięcy w roku szkolnym (innym systemem - a nie jak MOS-przez 1 miesiąc prowadzi rozgrywki szkolne siatkówki) czy też nie?? Bo jak będą kłótnie, to organizator obecnych rozgrywek może zrezygnowac z ideii powtórzenia tych rozgrywek w następnym roku szkolnym - i co wtedy?? Dlatego przyłączam się do wypowiedzi p. Eeee...elo! Zamiast narzekać i obrzucać się obelgami to grajmy dla przyjemności i fair play - co wy na to ??
~INFO 1-05-2008 14:22
a co do treningów dla ciekawego - to z tego co wiem, tzn orientuje się to jedynie UKS prowadzi zorganizowane treningi a w szkołach to może sa SKSy. więc proszesię skierować albo do nauczycieli w szkole, gdzie córka się uczy albo do UKSu. Pozdrawiam i ludzie - grajmy a nie komentujmy!!
~==trzynascie== 1-05-2008 15:29
Moim zdaniem Dziewczyny z Norwida powinny poniesc konsekwencje swojego zachowania !!! Szczycą sie nazwą szkoly , myslą ze są dobre ... tylko dlaczego nie potrafią pokazac swoich umiejętnosci w sposób sportowy ... POWINNY NIE BYC ZAPRASZANE NA żADEN TURNIEJ ANI MECZE!!!!!!
~szefo 1-05-2008 15:31
Przepraszam bardzo, ale czy taktownym zachowaniem się jest obgadywanie kogoś,bez jego obecności?? pani Pinka?? Więc może zacznij od siebie a potem od innych, jak to napisałaś... Ale cóż, nikt nie jest idealny a zwłaszcza te sarkazmy 69 świadczą o kulturze. Może i trener UKS nie jest idealny ale przynajmniej panuje na zachowaniem drużyny a nie pozwala jej na samowolke.... DziIewczyny UKS może i nie są najlepsze ale przynajmniej jak krzycza to okrzykami sportowymi a nie z "ulicznej kultury". Zreszta nie widzialem aby któras z dziewczyn UKS podeszła do trenera II Lo i coś do niego "ładnego" powiedziała.... więc możę nie komentujcie innych tylko zacznicie grać, bo komentuje najwięcej ten, kto najmniej umie grać - a najwięcej komentarzy tutaj umieściły.......
~69 1-05-2008 16:05
Tak, uważam, że to doskonały pomysł, żeby UKS i Norwid wreszcie się pogodzili i zostali przyjaciółmi. W końcu łączy nas wspólna pasja, jaką jest siatkówka. Należy tą pasję rozwijać, między innymi na tak szczytnie organizowanych imprezach. I proszę, aby nie mieszać mnie w te awantury, ponieważ ja tu występuję jako osoba, która chce cały ten konflikt zażegnać raz na zawsze i sprawić, aby rozgrywki toczyły się dalej w ciepłej, koleżeńskiej atmosferze. SIATKARZE KOCHAJMY SIĘ!!!!
~buhahaha 1-05-2008 19:44
Tak ja tez uważam, że dziewczyny z Norwida powinny ponieść jakieś konsekwencje za swoje zachowanie. Dlatego proponuje żebyście nas zdyskfalifikowali, wtedy pokażecie jak to wygrywacie uczciwie, bo przecież jedynym rywalem pozostanie dla Was Gimnazjum:D:D:D
~...... 1-05-2008 21:34
bez komentarza dla buhahaha, brawo za znajomość przepisow i systemu gry. W meczu o 1 m-ce spotykają się UKS JG 1 i II LO, a o 3 m-ce UKS JG 2 i im nr 1. Więc w przypadku dyskwalifikacji II LO to UKS JG 1 ma juz 1 m-ce, a kolejne druzyny grają o miejsca 2 i 3.... Brawo za logiczne rozumowanie. Nie ma to jak .......
~Eeeema 1-05-2008 21:49
taaa..69 z ciebie taka siatkarka że łohohoho
~Najlepszy MVP :D 1-05-2008 23:55
Nie trzeba dyskwalifikować II LO żeby kreować sobie prawdziwych rywali :P Wyniki pokazują wszystko :> A że tonący brzytwy się chwyta to mamy tu istny festiwal ironii i groteski w wykonaniu przedstawicieli II LO... Zamiast dalej się pogrążać pokażcie na boisku charakter i umiejętności, którymi zapewne władacie tak dobrze jak wypowiedziami na tym forum. Elo!
~Pinka 2-05-2008 1:02
zal.pl
~Najlepszy MVP :D 2-05-2008 11:47
Chyba raczej trzoda.pl
~buhahaha 2-05-2008 19:54
Uszanowanie do "......." Mówiąc o znajomości przepisów, systemie gry i logicznym rozumowaniu nie masz chyba na myśli rozgrywek oraganizowanych przez Was... Dla Was nie ma rzeczy niemożliwych. Przywilej organizatora -> Jak tylko pojawi się problem, można szybko zmienić przepisy albo postawić na stołku sędziowskim chłopców z UKSu...
~13_m 2-05-2008 21:57
hmmm, a co ? myślisz że jeśli byłby sędzia nie od strony uks-u to nagle norwid albo ktoś inny by wygrał ? taaa...najlepiej szukać teraz winnych jak się przegra i nie umie ponieść porażki
~Najlepszy MVP :D 2-05-2008 23:28
Jaaasne, postaw się sam na tym stołku to na ślepo obstawię że większość piłek poleci w wiadomym kierunku :P Jak dla mnie to sędziowanie nie jest złe, a skoro już płaczemy z każdego powodu to wpierw przea...lizuj wyniki albo podaj mi akcję w której drastycznie naruszono przywilej organizatora i skarcono wasz team (o ile można go tak nazwać) i dopiero wtedy posądzaj te i inne osoby o stronniczość... Poza tym weźcie się do gry a nie do pisania bzdur na forum, a skoro już tak wstawiacie się za II LO to coś słabo u was z dopingiem... Może czas wybrać się na AZS albo Sudety i zobaczyć na czym on polega? Bo o ile wiem to i w kilka gardeł można przekrzyczeć całą waszą ekipę :) Pozdrawiam słynnymi słowami "eeee elo!"
~Black 3-05-2008 12:05
Weźcie sie lepiej za granie a nie piszecie bzdury tu na forum. Łatwo jest krytykować ale żeby samemu coś zorganizować to nie ma. Zamknijscie ryje i pokażcie co potraficie.
~69 6-05-2008 17:40
Pragnę przypomieć, iż drużyna ("której nie można nawet nazwać teamem") II LO jest tylko zwykłą malutką szkolną grupką dziewczyn, które w wolnym czasie czasem odbijają sobie piłeczką. Nie obwieszczamy się mianem jakiegoś "klubu sportowego". Tak więc nie życzymy sobie komentarzy na temat naszego poziomu gry. Zwracam uwagę na to, że jedyne zastrzeżenia, jakie kierujemy, odnoszą się do kultury oraz organizacji zawodów. Zresztą, idealnym pomysłem jest w ogóle pisanie o takich sprawach na forum, a pragnę zauważyć, że to nie my pierwsze wyszłyśmy z zarzutami. Tak więc może porozmawiamy o tym na najbliższych rozgrywkach jak normalni ludzie? Obawiam się, że wtedy wszyscy będą mieli mniej do powiedzenia.
~13_m 6-05-2008 20:22
ojjjjj 69 żebyś sie nie zdziwiła ;] JES JES JES !!!!!!!!!!!
~........ 6-05-2008 21:00
Ludzie, dajcie sobie spokoj z komantarzami czy obrzucaniem się nawzajem różnymi "wypowiedziami". Co do kultury to pragne zauważyć iż kultura obowiązuje tez na boisku oraz poza nim, a co do organizacji tych zawodów to prosze samemu zorganizować takie zawody i zobaczyć jak to jest, gdy wszyscy komentują. Zreszta prosze powiedziec p. 69, kiedy Norwid zorganizowal jakiekowiek zawody siatkarskie dla drużyn z innych szkół czy sekcji szkolnych. A przypominam iż UKS to Uczniowski Klub Sportowy, czyli grupa dziewcząt, która spotyka się raz lub dwa razy w tygodniu by także pograć sobie w siatkóweczke, dla miłego spędzenia czasu, więc po co ta aluzja?? No wiem, najlepiej to przyjść, zagrac, skomentować - przeważnie negatywnie i zwalać wine na organizatora - a prosze samemu zorganizować na to finanse, sale gimnastyczną, nagrody, poświęcić prywatny czas i prace, itp. Jestem znajomym organizatora i współczuje mu iż spotyka sie z taką wdzięcznością i zrozumieniem.... BRAWO dla komentujących organizacje tych zawodów!!bo to oznacza iż osoby komentujące wolałby by ich wogóle nie było....A zamiast gadać i komentować, to zajmijcie się grą....... A co do drużyny II LO, jesli coś Wam nie pasuje w tych zawodach, to po co się zgłaszaliście lub nadal gracie. mogłyście zrezygnować w momencie, gdy tylko stwierdziłyście, że owe zawody sa żle zorganizowane.... Po co się zgłaszać i ciągle komentować..... Sami coś zorganizujcie..... Ja popieram organizacje tych zawodów i powodzenia w przyszłości, jesli będą rozgrywane:)
~-14- 6-05-2008 23:56
~69 7-05-2008 19:34
No tak... Ja jednak dostrzegam subtelną różnicę. My nie tworzymy stron internetowych, filmów, oddzielnych klas na naszej-klasie.pl, ani nie jeździmy na obozy sportowe. A co do organizowania turnieju - musicie przyznać, że nie mamy zbytnio warunków i nie jest to nasza wina. Jeszcze raz powtarzam - my jesteśmy pokojowo nastawione i nie zamierzamy wysyłać zażalenia w postaci pisma do Pani Dyrektor, tak jak to zrobił Trener UKSu. Pogratulować :)
~Trener UKSu 7-05-2008 21:48
Sz.P. 69. nie mamy do was żadnych oskarżeń, że to wasza wina co do warunkow - a to iż sa strony, obozy to świadczy iż jest to zgrana grupa dziewczynek, ktora poprostu lubi grac w siatkówke. Faktycznie napisalem pismo do pani Dyrektor, gdyż nie pozwole by ktoraś zawodniczek II LO pokazywała wulgarne gesty w moją strone, wykrzykując czasami niecenzuralne slowa. Było to pismo grzecznościowe, z prosba o zwrocenie uwagi, bez opisywania sytuacji... Ale jeśli pani 69 uważa iż wulgarne gesty (pokazywane przez małoletnią osobe) wobec innych osób dorosłych, trenerów innych drużyn to rzecz normalna, zwykla to faktycznie pogratulować.... Zresztą po co wdawać sie z wami w dyskusje, macie pretensje to wasza sprawa...
~69 8-05-2008 16:49
Nie przypominam sobie, aby któraś z nas wykonywała takie gesty bądź też krzyczała w wulgarny sposób. Owszem, czasem ponoszą nas emocje, na przykład w sytuacji, gdy Sędzia przyznaje nam punkt w dośc ważnym momencie, a po Pana namowach i pretensjach zmienia zdanie... Uważam jednak, że ani to forum, ani "pismo grzecznościowie" nie są tak dobrym sposobem na rozwiązanie problemu, jak zwyczajna rozmowa i osobiste zwrócenie uwagi. A Pana podopieczne również nie zawsze wykazują się kulturą i to nawet w stosunku do Pana. I tak oto zwykły turniej (który jest traktowany przez niektórych jak Mistrzostwa Świata) przemienił się w wielką aferę o nieznanym podłożu. Do zobaczenia w sobotę na finałach :)
~m_13 8-05-2008 20:13
69 ? kiedy zauważyłaś że my się odnosimy niekulturalnie do Trnera ? hmm...dziwne, że się o tym od Ciebie dowiedziałam, a zreszta, skąd wiesz jak jest ?
~... 8-05-2008 20:33
~69 8-05-2008 21:20
Widziałam i słyszałam. Ale skończmy tę debatę. W sobotę będzie czas, aby podyskutować po ludzku. Pozdrawiam
~m_13 9-05-2008 15:52
a porozmawiasz?
~... 10-05-2008 21:31
lol

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Urząd Marszałkowski przejmuje linię kolejową do Świeradowa Zdroju

Skwer Radiowej Trójki przetrwa?

Tenisowe sparingi przy Sudeckiej

Sobota ze sztuką nowoczesną

Czołowi tenisiści sparowali na jeleniogórskich kortach

Sonda

Otwarcie szkół dla najmłodszych uczniów nie oznacza normalnej nauki, tylko zajęcia opiekuńczo-wychowawcze. Czy to ma sens?

Oddanych
głosów
974
Tak
27%
Nie
69%
Nie wiem
4%