MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 2 lipca
im. Marii, Urbana

Liga Rocka: zwycięzcy i... dzika karta

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 25 listopada 2018, 6:20
Aktualizacja: Poniedziałek, 26 listopada 2018, 7:19
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Tomek Raczyński
Drugi z koncertów eliminacyjnych Jeleniogórskiej Ligi Rocka cieszył się dużą popularnością. Fani ciężkiego brzmienia licznie zgromadzili się w Sali Novej Jeleniogórskiego Centrum Kultury, gdzie o przepustkę do wielkiego finału i nagrodę w wysokości 1 tysiąca złotych ubiegało się 5 kapel.

Na scenie zaprezentowały się:

Cynamonowy Ogród w składzie: Albert Pyśk (gitara, śpiew), Marcin Tokarski (perkusja), Łukasz Kozłowski (gitara), Damian Kostecki (gitara basowa). Kapela z Legnicy powstała w 2016 roku ma już na koncie kilka sukcesów, wśród nich tytuł debiutu roku 2018 na Dolnym Śląsku, w kategorii rock alternatywny.

Chapter One, czyli Daniel Mendychowski (gitara basowa), Łukasz Moszczyński (perkusja), Sebastian Jaskółka (gitara), Łukasz Pludra (śpiew). Muzycy koncertują razem od 2017 roku, pochodzą z Wrocławia, a swoją twórczość zaliczają do kategorii klasycznego hard rocka.

Grey Fruit to kapela, którą jeleniogórska publiczność już zna, bowiem wygrała jeden z koncertów eliminacyjnych rok temu. W finale nie powiodło im się i próbują ponownie. Zespół wystąpił w składzie: Michał Kościukiewicz (gitara, śpiew), Tomasz Kubala (akordeon, instrumenty klawiszowe, śpiew), Jakub Bielecki (gitara basowa), Aleksander Białek (perkusja). Grają mieszankę melodyjnego rocka, ska i funku.

Z kolei Dobs to zespół, który przyjechał do stolicy Karkonoszy z Opola. Zagrali w składzie: Dawid Młotkowski (gitara), Jakub Cajzner (śpiew), Radosław Kościelski (gitara basowa), Aleksander Czekański (perkusja).

Piątym zespołem ubiegającym się o udział w finale był Projekt Żelbet, czyli grupa z Krakowa, która powstała w 2017 roku. Występują w składzie: Piotr Tytko (gitara basowa), Michał Pieronkiewicz (perkusja), Tadeusz Nowak (śpiew), Lech Kosowski (gitara, śpiew). Jak mówią muzycy, grają rocka z naleciałościami metalu.

Decyzją jury nagrodę w wysokości 1 tysiąca złotych oraz przepustkę do finału wygrała kapela Cynamonowy Ogród! Niespodzianką był fakt, że jurorzy zdecydowali się przyznać "dziką kartę" - w finale zagra też Projekt Żelbet.

Twoja reakcja na artykuł?

11
69%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
6%
Nudzi
1
6%
Smuci
0
0%
Złości
3
19%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Nagrody wręczone

Plaża nad Bobrem otwarta

Zaczytaj się z Jelonką.com

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Real 25-11-2018 20:41
Młodzi, słuchać starszych i czerpać od nich. To byłaby bardzo, bardzo trudna decyzja, ale postawiony pod murem... jak miałbym wybrać najlepszy rockowy numer świata to byłby to ten. The Beatles w wykonaniu Aerosmith... być może kilkadziesiąt lat wcześniej, ale i tak the best
~Real 26-11-2018 7:27
do: ~Real (20:41)
"Come Together" było... ;)
~Dzik 26-11-2018 9:45
Co to ma znaczyć? Dlaczego przyznaje się dziką kartę jeszcze przed 2 koncertami eliminacyjnymi?
~ 26-11-2018 18:28
Projekt Żelbet ma trzech wokalistów: prócz wymienionych w artykule, jest nim jeszcze basista Piotr Tytko
~Chapter 11-01-2019 15:45
Chapter One jest z Lubomierza koło Jeleniej Góry a nie Wrocławia, prosimy o sprostowanie. :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Ścieżka edukacyjna "Przygoda w górach"

JCK wznawia działalność

Kino Lot zaprasza

Wyjątkowi aktorzy, niecodzienne okoliczności

Rondo – czy w tym roku się uda?

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
954
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
54%
Nie wiem
5%