MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Liga Rocka: Pierwszy finalista wyłoniony

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 21 września 2015, 7:41
Aktualizacja: Wtorek, 22 września 2015, 7:34
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Tomasz Raczyński
W piątek (18.09) w Sali Novej Jeleniogórskiego Centrum Kultury przy ul. 1 Maja 60 odbył się pierwszy koncert eliminacyjny 21. edycji Ligi Rocka. Tradycyjnie, o uznanie jury walczyły cztery zespoły, a na „deser” zagrali goście z Niemiec – formacja ORC specjalizująca się w brzmieniu trash modern metal.

O miejsce w finałowym koncercie ubiegali się: Etherdrown (metal core), Vigil (metal, grove), Zespół Wychowawczy (nu metal) oraz Black Perfume, który zdaniem jurorów najbardziej zasłużył na występ przed szerszą publicznością.

Zespół Black Perfume powstał w 2012 r., a jego nazwa związana jest z piosenką Agnieszki Osieckiej („Czarne perfumy”), która ma sentymentalną wartość dla wokalistki Pauliny Aftanas. Oprócz niej na scenie występują: Kuba Bagiński – perkusja, Wojtek Aftanas – bas, Patryk Utecki – gitara oraz Mateusz Bogacki – gitara. Artyści początkowo grali muzykę pop, ale szybko odnaleźli swoje miejsce w nowoczesnym rocku z elementami elektroniki. Wydali już dwie płyty, koncertowali jako support przed takimi gwiazdami jak Acid Drinkers, Enej, Kukiz i Piersi, czy Jose Torres.

Zobacz klip zwycięzców pierwszego koncertu eliminacyjnego XXI Ligi Rocka:

Organizator imprezy Andrzej Patlewicz przyznaje, że po zeszłorocznym koncercie finałowym pracuje nad otwarciem dla nowej publiczności, jak mówi – Lipali mimo że jest ikoną w świecie rocka, nie było dobrym wyborem na główną gwiazdę imprezy na stadionie przy ul. Lubańskiej.

- Miałem niesmak po ostatnim finale. To wszystko robi się dla publiczności, wydaje mi się, że młoda generacja słucha w tej chwili zupełnie innej muzyki, trzeba się otworzyć na nowe trendy – mówił Andrzej Patlewicz wspominając występy Grzegorza Czechowskiego w Sali Novej, czy Acid Drinkers w finale sprzed lat. - Musimy trzymać rękę na pulsie i otwierać na nową publiczność – dodał organizator imprezy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Spacer z muzyką Chopina

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~wtorek 21-09-2015 11:09
No raczej tak....Liali nie wypalił ;-) Trochę za łagodne jak dla mnie.
~ 21-09-2015 15:58
Grzegorza Czechowskiego... Taaa...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Otwarcie Galerii Przechodniej już w piątek

Czyżby Andrzej Duda?

Raport NIK dotyczący m.in. MZK Jelenia Góra

Sala Krzywa w Zamku Książ odzyskuje dawny blask

Kolejny seans w Lwówku Śląskim

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
470
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
13%