MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Lider szlachetnej paczki poszukiwany

Wiadomości: Jelenia Góra/region
Wtorek, 12 czerwca 2012, 7:12
Aktualizacja: 7:13
Autor: Angela
Fot. Archiwum
Organizatorzy szczytnej akcji „Szlachetna paczka” pilnie poszukują lidera, który pokieruje pracą wolontariuszy na terenie regionu jeleniogórskiego. Rekrutacja trwa do przyszłego piątku (15 czerwca br.). Dzięki akcji prowadzonej od 11 lat, udało się pomóc już 12 tys. ubogich rodzin.

Celem akcji „Szlachetna Paczka” jest pomoc rodzinom żyjącym w ubóstwie, które przez Bożym Narodzeniem otrzymują konkretne rzeczy, których realnie potrzebują. Tylko w 2011 roku udało się pomóc niemal 12 tys. potrzebujących rodzin, a łączna wartość przekazanej pomocy wyniosła 18 mln zł. W przygotowanie tej pomocy zaangażowało się 7200 wolontariuszy i 150 tysięcy darczyńców.

- Rekrutujemy osoby, które chciałyby stworzyć struktury w swoim lokalnym środowisku i w tym roku pomóc wielu ubogim rodzinom w regionie. Szukamy ludzi odpowiedzialnych, pragnących pomagać i realnie zmieniać swoje otoczenie, takich, którzy potrafią pracować w grupie i koordynować pracę innych osób - mówi ks. Jacek Wiosna Stryczek, pomysłodawca Szlachetnej Paczki. - Obecnie poszukujemy liderów w 430 lokalizacjach w całej Polsce. Zapraszamy do budowania zespołu wolontariuszy i koordynowania jego pracą, dbania o jak najlepszą pomoc rodzinom w potrzebie i organizacji zaplecza logistycznego – dodają organizatorzy.

Kto może zostać liderem? Każdy, kto ma w sobie chęć pomagania i kocha ludzi, lubi pracę na wysokich obrotach i nie ma dla niego rzeczy niemożliwych, jest bardzo dobrze zorganizowany, odnosi sukcesy w koordynowaniu pracy innych, jest komunikatywny i lubi pracować z ludźmi, bierze odpowiedzialność za swoje działania i ich owoce.
Co można zyskać? Radość niesienia pomocy, udział w szkoleniach, rozwój cenionych na rynku pracy kompetencji: zarządzania zespołem, komunikacji, organizacji i motywowania, szansę sprawdzenia się w działaniu oraz nową paczkę przyjaciół i znajomych.

Chętni mogą się zgłaszać poprzez stronę internetową: www.superw.pl.

W tym roku jest to już dwunasta edycja projektu, w którym udział wzięli m. in. Para Prezydencka Bronisław i Anna Komorowscy, Jerzy Dudek, reprezentacja Polski w siatkówce, piłkarze ręczni wraz z trenerem Bogdanem Wentą.

Ogłoszenia

Czytaj również

Na Kilińskiego bezpieczniej

Mieszkańcom Trzcińska zostaje pociąg?

Gmina Mysłakowice rozkwita  

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~ZORIENTOWANY 12-06-2012 8:07
WEŻCIE TUSKA ON WAM POMOŻE !!!
~marta1208 12-06-2012 9:48
a jak mozna uzyskac pomoc z takiej akcji????bede wdzieczna za podpowiedz....
~ 12-06-2012 10:04
propnuje prezesow spolek dzialajacych w jeleniej gorze na liderow,

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nowe drogi w Janowicach Wielkich

Janowice za zmianą nazwy powiatu

Ciepło w schronisku, także dzięki jeleniogórzanom

Rok niespełnionych obietnic

Na propsie! Dzisiaj i w niedzielę

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
905
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%