Sobota, 27 października 2007, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 27 października 2007, 22:37
Autor: Łukasz Stawski
Szósta wygrana ligowa koszykarzy Sudetów

Koszykarzom Sudetów Jelenia Góra, w bieżących rozgrywkach II ligi nadal nieznany jest smak goryczy porażki. W VI kolejce spotkań podopieczni trenera Ireneusza Taraszkiewicza pokonali Spójnię Stargard Szczeciński 70:56 .

Jeleniogórzanie wbrew temu że pojechali do Stargardu Szcz. dopiero w dniu meczu wykazali się w pojedynku ze Spójnią doskonałą wytrzymałością fizyczną i psychiczną. Mimo że na początku III kwarty przegrywali juz różnicą 10 punktów potrafili odwrócić losy meczu i dzięki wysoko wygranej ostatniej odsłonie zwyciężyć pewnie w całym meczu.
Pierwsze dwie kwarty pojedynku Spójni z Sudetami były bardzo wyrównane zaś żadna z drużyn nie mogła sobie wypracować znaczniejszej przewagi. Po 20 minutach jeleniogórzanie przegrywali 26:30.

Na początku III kwarty goście nieco przysnęli, co natychmiast wykorzystali gracze ze Stargardu i w 22 min. prowadzili 38:28. Ta przewaga gospodarzy podziałało jak zimny prysznic na jeleniogórzan, którzy zaczęli bronić agresywnie na całym boisku, wymuszając straty na graczach Spójni. Sudety dzięki punktom zdobywanym z kontrataków i rzutach za trzy punkty Krzysztofa Samca i Grzegorz Terlikowskiego nie tylko odrobili straty ale wyszli na kilku punktowe prowadzenie. W końcówce gospodarzom wyraźnie zabrakło sił i przegrali IV kwartę 10:26, zaś cały mecz 56:70.

Wyniki innych meczy: Olimpia Legnica - Open Basket Pleszew 59:81, VB Leasing Siechnice - Pogoń Prudnik 67:65, AZS PO Opole - AZS Szczecin 68:65, Doral Nysa Kłodzko - MKKS Zabrze 77:60, AZS Poznań - UKKS Leszno i AZS Kalisz - Śląsk II Wrocław - spotkania w niedzielę
<b>Spójnia Stargard Szczeciński - Sudety Jelenia Góra 56:70 (19:14, 11:12, 16:18, 10:26)</b>
<b>Sudety:</b> Terlikowski 18, Matczak 17, Samiec 14, Czech 12, Wilusz 5, Skrzypczak 2, Niesobski 2, Abramowicz, Kołodziej, Chmieliński