MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 22 września
im. Maurycego, Tomasza

Lider nie tylko wśród swoich

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 9 listopada 2006, 0:00
Autor: rylit
Fot. rylit
W czwartek w cieplickim pałacu Schaffgotschów gościł szef Platformy Obywatelskiej Donald Tusk.

Aula Zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego Politechniki Wrocławskiej, która ma siedzibę w pałacu, wypełniła się zwolennikami PO oraz jej kandydata w niedzielnych wyborach samorządowych Marka Obrębalskiego.

– Jestem przekonany, że pan Marek Obrębalski to dobry kandydat, który ma kompetencje, aby do Jeleniej Góry sprowadzić jak najwięcej środków z Unii Europejskiej – mówił Tusk. – Bilboardy kosztują dużo, ale jeżeli wybory wygra osoba, która ma dwie lewe ręce, poza plakatami nic po tych wyborach nie zostanie – dodał.

O swoim programie wyborczym opowiadał także sam kandydat Marek Obrębalski. Tusk dodał, że gdyby nie miał pełnego zaufania do niego, to by do Jeleniej Góry nie przyjechał.
W spotkaniu uczestniczyła także posłanka ziemi jeleniogórskiej Beata Sawicka z Platformy Obywatelskiej.

Na konferencję przyszli także z transparentami zwolennicy Miłosza Sajnoga, który startuje ze Wspólnego Miasta. Do nieporozumień nie doszło. Donald Tusk poprosił o niepromowanie kontrkandydata podczas konferencji PO i jednocześnie zachęcił, aby wszyscy wzięli udział w wyborach, bo ich bojkot do niczego dobrego nie doprowadzi.

Zwolennicy M. Sajnoga mieli kłopot ze Strażą Miejską, ponieważ okazało się, że ich pojazd został zaparkowany przed pałacem Schaffgotschów, a tam nie wolno ani wjeżdżać, ani parkować.

Ogłoszenia

Czytaj również

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Komentarze (49) Dodaj komentarz

~Babel 9-11-2006 18:34
I po co tu nam tusk jak i tak Miłosz Sajnog wygra. MIŁOSZ SAJNOG NA PREZYTENTA JELONKI :):) PopIeram :)
~ed 9-11-2006 18:48
a kim jest ten sajgon, specjalista od uzbekistanu, piesek prystroma, zero doświadczenia samorządowego, ludzie opamiętajcie sie, nie róbmy z Jeleniej Góry drugiego kaczogrodu, już dość szans to miasto (wladze) zmarnowało, chcecie kolejnych 4 lat nieudolnych rządów z tylnego siedzenia (pieniacz prystrom)???, to już nie są żarty, za 4 lata JG będzie na gorszym poziomie rozwoju niż Boleslawiec. Jeszcze raz pytam - jaką sajgon ma wiedzę lub doświadczenie w samorządzie terytorialnym, dlaczego ma JG rządzić człowiek z Wrocławia, który w swojej pracy zawodowej nie ma nic wspolnego z samorządem ??? niestety ten naród już nie raz udowodnil że jest chory, więc należy spodziewać sie najgorszego. Popieram Marka Obrębalskiego!!!
~Jam 9-11-2006 18:48
Marek Obrębalski lepszy...ale to co zrobili wyborcy Miłosza Sajnoga na konferencji Platformy Obywatelskiej...przyszli z transparentami "Miłosz Sajnog na prezydenta" albo "Miłosz Sajnog najlepszy"...ludzie wy nie macie pomyślunkuMAREK OBRĘBALSKI NA PREZYDENTA MIASTA JELENIEJ GÓRY
~Sir 9-11-2006 18:57
Pieknie, jesli juz teraz podstawowe zsady pan milosz ma gdzies (zakaz wjazdu i parkowania). rozumiem ze on jest pnad wszelkim prawem i takie bagatele go nie dotycza! Mowcie co chcecie ale mi caly ten bajzel organizowany przez Wspolna Wies przypomina historie PiSowskie sprzed roku! Czy Polacy sa tak glupi by nabrac sie na te same triki dwa razy? Dowiemy sie w poniedzialke rano!
~z-k 9-11-2006 19:20
popieram Sira.Nie mamy niestety w J.Górze super kandydatów na prezydenta.Jednak zwykła logika wskazuje, że hałaśliwa i przesadna promocja, jaką prezentują zwolennicy p. Sajnoga-Prystroma może być zwiastunem większej mizeri niż ciągle aktualna.Przedstawicielem środka jest M.OBRĘRALSKI
~gonia 9-11-2006 19:21
mojej klasie zamkneli drzwi przed nosem!!!
~Aga 9-11-2006 19:36
Ja tam jestem za Panem Obrębalskim - przynajmniej zna sie na rzeczy - Jelenia Góra potrzebuje menadżera :)
~ =)) 9-11-2006 19:36
MAREK OBREBALSKI... znam osobiście ;) POLECAM !
~maniuś 9-11-2006 19:39
Ja również będę głosował na OBREBALSKIEGO bo on jest najlepszym kandydatem. Sajgonki niech lepiej siedza w domu - kupa szumu i nic wiecej. Mam nadzieje ze PO wygra w Jeleniej te wybory i bedzie nam wszystkim lepiej!!!!
~Jeleniogórzanin 9-11-2006 20:07
Marek Obrębalski to dobry kandydat dla naszego miasta, mógłby wygrać, oddaje na niego głos.
~AS 9-11-2006 20:08
Również jestem za Markiem Obrębalskim, menedżerem z prawdziwego zdarzenia.
~kcis 9-11-2006 20:40
A moim zdaniem to tak czy siak bedzie ciągły burdel w naszym miescie, czy to sajno-strom czy obrebalski dojdzie do wladzy wiele sie nie zmieni,a tym bardziej jedna osoba nie upora sie z tym calym syfem!jedyne co mozna powiedziec to krzyz na droge!!
~wyborca 9-11-2006 20:41
Pan Marek Obrebski czlowiek wylkształcony z doświadczeniem i osiągneciami jest jedynym kandydatem na prezydenta. Człowiek spokojny , zrównoważny i dajacy nadzieje na lepsze jutro.Zachowanie przedstawicieli kandydata Miłosza Sajnoga zachowali sie ponżej krytyki.Korzystajac z spotkania Platformy Obywatelskiej chcieli za darmo promować swojego kandydata "cieniasa bez doświadczenia".Do takiego zachowania nie powinnno dojść.Niech zorgannizuja swoje spotkanie i tam głosza swoje wątpliwe hasła
~Ciepilczanin 9-11-2006 20:58
Z tego co wiem w Palacu Schaffgotschów samych Schaffgotschów juz nie ma... to wiec u kogo byl Tusk?
~ponury grabarz 9-11-2006 21:39
Ja również jestem zdania że OBRĘBALSKI jest najlepszym rozwiązaniem. Jest jeszcze Sajnog - człowiek znikąd, pomagier awanturnika Prystroma, Towarzysz Kusiak - człowiek który ukradł już dużo, ale jeszcze nie tyle, żeby nie mógł ukraść więcej. Pozostali kandydaci są również śmiechu warci. Obrębalski naprawdę wybija się spośród nich. Jest bardziej doświadczony, ma pomysły, ma wiedzę, poza tym jest człowiekiem sukcesu.
~Kamil 9-11-2006 21:40
Ocywiście, że Marek Obrębalski, zmobilizujcie się i koniecznie uczestniczcie w wyborach.
~słonko 9-11-2006 22:08
Marek Obrębalski prezydentem JG!!!
~zed 9-11-2006 22:48
sajno-stromy (zapozyczylem od kcisa) nie potrafia uszanowac spotkania wyborczego zorganizowanego przede wszystkim dla sympatykow PO. Nie jestem ich sympatykiem, wiec nie poszedlem na spotkanie. Oszolomy sajno-stromy nie maja za grosz taktu, wpychaja sie gdzie sie da, mam dosc ich wchodzenia z butami wszedzie, te samochidzki, te nagrania, ta zakichana pioseneczka w radio; to wszystko jest zenujace i w sposob jednoznaczny swiadczy jaka moze byc rada czy prezydent gdy (odpukac w niemalowane) wybierzemy tych oszolomow. Ludzie opamietajcie sie - krzykacze oszolomy nadaja sie na targowiska (skad z reszta wywodza sie niektorzy), a nie na branie odpowiedzialnosci za los naszego miasta. Prosze wyborcow o refleksje - popieram wypowiedzi Eda i Sira. Nie chodzi o agitacje na zmiane stanowiska tylko o przemyslenie na kogo chcemy glosowac i co ta osoba moze zrobic dla miasta. Prosze chocby o wskazanie, kto z oszolomow jest w stanie napisac choc jeden skuteczny wniosek o dotacje unijna. Jesli ich wybierzemy, to zaczna sie czystki, wywlekanie brudow itp., zadnej merytorycznej pracy, zadnego rozwoju, po prostu nic dla dobra miasta.
~johny 9-11-2006 22:53
Gonia głośno było w przed drzwiami holu, a w środku ciasno, więc zamknęli drzwi.
~bubu 9-11-2006 22:59
Panie Prysrom II, parkowanie na miejscu dla niepełnosprawnych??? Dzisiaj przed Żeromem. Za kogo się Pan uważa. Pamiętam jak handlował Pan walutą i Świadectwami przed PKO. Głosujcie na tych t...ków.
~Domino 9-11-2006 23:01
W tej przedwyborczej wrzawie wszyscy zapominacie o dobrym kandydacie na Prezydenta, skromny, kompetentny, kampanię prowadzi z umiarem, to oczywiście p. Eugeniusz Piotrowski i to on wygra te wybory. Dziwię się ograniczonej perspektywie, do Panów: Kusiaka, Obrębalskiego i Sajnoga.
~jaan 9-11-2006 23:20
wiecie co? część odda głosy na Sajnoga , część na Obrębalskiego...a kto wygra? Kusiak buhahahaha tam gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta....i gdzie ja mieszkam ?
~student 9-11-2006 23:25
Hmmmm Marek Obrebalski? byc moze wole juz jego niz Kusiaka:/. A co do Sajnoga nie wiecie ile dobrych rzeczy robil, takze spolecznych wiec pusto sie nie wypowiadajcie. Sam nie wiem na kogo glosowac... Pozdrawiam
~rico 9-11-2006 23:34
Do "Domino" To jakiś kawał chyba - Piotrowski prowadzi umiarkowaną kampanie? Jego gazetka to same pomówienia i insynuacje. Auta z jego plakatami stoją często w niedozwolonych miejscach powodując zagrożenie dla ruchy drogowego. Piotrowskiemu już dziękujemy!!!
~student 10-11-2006 0:31
Marek Obrębalski jest moim autorytetem, mimo iz jestem ze wsi i nie bede mógl glosowac na niego... Popieram!!!!!!!!!
~lanik 10-11-2006 1:37
sajnog jest tylko marionetką w rękach prystorma wątpie w tą postać,jak nawet wygra to do władzy go nikt nie dopuści będzie tylko świecił łysiną a inni będą decydować o dalszych losach naszego miasta;pozdrawiam realistów:D
~janorw 10-11-2006 6:54
MAREK OBRĘBALSKI i Platforma Obywatelska - to gwarancja rozwoju i normalności w Jeleniej Górze. Jak, nie wstyd, kandydatowi ze Wspólnego Miasta, kiedy już na "starcie", w kampanii wyborczej ŁAMIE PRAWO !!! Wjazd samochodów (zrobiłem fotki, mam numery aut), w miejsca gdzie są zakazy - to jawne pogwałcenie przepisów drogowych, czyli prawa. Mądrość i szacunek do prawa, jak również rozwój i przedsiębiorczość (miejsca pracy), to, m.in. elementy programu PO. "... Zatem idźmy 12-go, Zmieńmy wszystko, co się da, Zagłosujmy na Pltformę, Oraz program, który ma ...". Fragment piosenki wyborczej J.W. Pozdrawiam
~toja 10-11-2006 8:23
iść na wybory czy nie iść. oto jest pytanie... chyba iść?
~antysajnog 10-11-2006 8:29
Do tej pory słuchałam muzycznego radia, ale jak słyszałam w każdej przerwie reklamowej po 2 razy piosenkę Miłooosz Sajnoog to mi się niedobrze robiło. W aucie, pracy i w domu zmieniłam stacją na RMF FM. Tam to się przynajmniej nabijają z polityki i jest ok.
~cdi 10-11-2006 8:40
Marek Obrębalski potrafi wyrwac Jelenia Gore z agonii! Trzeba Mu tylko dac szanse! Co Sajnog z Prystromem moga wiedziec o szansach rozwoju miasta?! Potrafia tylko wytykac czyjes bledy, mowic nieprawde i mydlic ludziom oczy!
~Jewtek 10-11-2006 9:06
Pytanie do entuzjastów Pana Obrębalskiego. Jakie ten człowiek ma osiągnięcia? I dlaczego jest dla niektórych autorytetem?
~do Jewtek 10-11-2006 10:04
Wieksze niz Ty! Jest wybitnym specjalista w swojej dziedzinie! Jest wspolautorem wielu strategii rozwoju miast, autorytetem dla specjalistow. A teraz pytanie co przez 8 lat rzadow Jozefa Kusiaka zmienilo sie w Jeleniej?! Przybylo kilka hipermarketow, zamknieto kilka zakladow, no a poza tym?! hmmm. Jestem pewien, ze kazdy z nas na miejscu p. Kusiaka zrobilby tyle samo albo wiecej. To miasto umiera a On go nie reanimuje!
~Ciekawy 10-11-2006 10:09
Pozostawiając na chwilę emocje przedwyborcze pytam - Czy wrocławskie władze Politechniki wiedzą, że polityczne spotkanie odbyło się, bądź co bądź w instytucji publicznej? Czy to jest w ogóle etyczne?
~ed 10-11-2006 10:17
do jewtek: przede wszystkim ma wiedzę dot funkcjonowania samorządu (i to bardzo dużą i wieloaspektową) takze nie będzie musial się uczyć przez pierwszy rok kadencji o co tu chodzi, jak działą gmina, jak wyglądają jej finanse, jak pozyskiwać środki publiczne i jak je wydatkować, jak prowadzić gospodarkę komunalną, jak realizować strategię rozwoju itd. Inni kandydaci (no może paza kusiakiem) takiej wiedzy nie mają i pierszy rok będzie stracony. MArek ma doświadczenie w zarządzaniu (prodziekan AE) jest też politykiem (co nie jest bez znaczenia w końcu na polityczny stanowisku) i planowaniu (jest autorem wielu planów strategicznych jednostek samorządu). Pokaż mi drugiego kandydata któy moze się pochwalić jakimś specjalistycznym dorobkiem w dziedzinie samorządu terytrialnego. Kusiak niestety nie sprawdzil sie w praktyce, o reszcie szkoda gadać.
~lolo 10-11-2006 10:25
Przyjechał na 5 minut i wymondrza się ,jak mamy wybierać i żyć w naszym mieście. BESZCZELNOŚĆ
~lolo 10-11-2006 10:27
Specjalnie napisałem z błędami bo tak samo zrozumiale nasz adwersarz mówi
~jola 10-11-2006 10:50
sajnog to kukiełka prystroma ja głosuje na Marka Obrębalskiego!!!!!!!!
~jola 10-11-2006 10:53
nawet sie ten wasz sjnog wypowiedziec nie umie kolejny klon kaczor ale zato jakie super hity w radiu... no tak reklama robi swoje wół pójdzie za wołem
~ja 10-11-2006 11:48
Do Studenta - to może niech Sajnog dalej prowadzi te swoje społeczne akcje i niech się na tym zatrzyma, jak to mu tak dobrze wychodzi. I koniec, i .
~bb 10-11-2006 11:49
tylko marek obrębalski zapewni rozwój naszemu miastu
~LOKI 10-11-2006 12:29
Sajgon - sterowanko z tylnego fotela. Ten koleś mnie rozwalił jednym tekstem - jak powiedział że będzie remontował drogę do Wrocławia. BAUHAHAHAHA Czy ten niedouczony sajgon zna zakres działania i kompetencje prezydenta miasta???? SAJGON - nie ośmieszaj sie chłopie
~Łużyn 10-11-2006 12:36
Zaufajcie Markowi Obrębalskiemu, bo za nim stoi sztab fachowców, którzy mają wiedzę w zarządzaniu, zdobywaniu środków UE. Potrzebujemy ludzi, którzy jak dojdą do władzy to zabiorą się do pracy od razu, a nie poświęcą połowy kadencji na naukę. Sajnog nie ma ludzi fachowych, znających się na zarządzaniu - jest to zbiór ludzi ze stowarzyszenia, którzy chcą dobrze ale niekoniecznie wiedzą jak. Popatrzcie na Wrocław, jest to najlepszy przykład jak fachowi ludzie na stanowiskach potrafią promowac i rozwijac miasto. Dlatego właśnie Marek Obrębalski jest najlepszym kandydatem na prezydenta!
~Wyborca 10-11-2006 16:01
Tylko Marek Obrębalski!! Ja już podjąłem wybór. A Ty???
~jacky 10-11-2006 17:23
Kim jest Sajnog??? Co to za gość??. Mam wrażenie że on i cala reszta pragnie władzy jak kania dżdżu i tyle..... Ci ludzie wykorzystają władzę tylko do załatwienia swoich interesów. Wydaje mi się że najlepszy z tej całej menażerii bedzie OBRĘBALSKI (chociaż to nazwisko mu nie pomaga :) )
~giga 10-11-2006 17:35
Popieram ja, popierają ludzie z mojego otoczenia a to krąg niemały. Ale co z tego? W wyborach prezydenckich było tak samo. Wszyscy popierali Tuska tylko czemu wygrał Kaczyński. Zobaczymy rano w poniedziałek?
~jelonek 10-11-2006 18:04
POpieram PO i MO (Marka Obrębalskiego)
~wspolna wies 10-11-2006 22:04
popieram Marka Obrębalskieg, a ta cala kampania Milosza Sajgona jest smieszna. Ta pioseneczka w radiu i w tym sachodziku co jezdzi po jg hehe , na milosza , glosuj na milosza NIEEEE dzieki !!
~taaa 10-11-2006 22:34
Taaaaaaaaaak ... Obrebalski pasuje ale do tarcia chrzanu chyba :) Pozdrawiam
~Dema 12-11-2006 9:43
siemka uważam ,że Miłosz Sajnog jest najlepszym kandydatem na prezydenta ,a na radnego to Dorota Dobek i tyle.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

ZSOiT: Drugie klasy z nauką zdalną

Nie taka bestia straszna (recenzja)

Nietypowy finał Ligi Rocka

Spotkanie z A. Banieckim

Na miejskie inwestycje

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
734
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%