MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Liczyrzepy dla najlepszych

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Czwartek, 28 września 2006, 0:00
Autor: TEJO
Fot. www.kowary.pl
Najbardziej prężni ludzie i instytucje, które zasłużyły się turystyce, zostali nagrodzeni przez starostę jeleniogórskiego.

Z tradycyjnych Liczyrzep, imponujących figurek, które przedstawiają legendarnego ducha gór, ucieszyli się organizatorzy Międzynarodowego Zjazdu Saniami Rogatymi w Kowarach. Imprezę uznano za najlepszy produkt turystyczny roku.

Za najbardziej efektowną promocję wyróżniono Stowarzyszenie Bieg Piastów, które od lat organizuje jedną z większych masowych imprez w Polsce – zbiorowy bieg narciarski po szlakach Polany Jakuszyckiej.

Czeszka Marta Prohaska z Euroregionu „Nysa” dostała Liczyrzepę 2006 za najlepszą promocję zagraniczną powiatu jeleniogórskiego.

Wśród nagrodzonych znalazł się także Chór Ekumeniczny przy parafii Wang w Karpaczu. Uznano, że działa twórczo i w ten sposób buduje atrakcyjność gminy nie tylko dla turystów.

Liczyrzepę 2006 dostał Zbigniew Kulik, fotografik oraz dyrektor Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu. Doceniono go za promocję Karkonoszy i utrwalanie piękna gór obrazem fotograficznym.

Wyróżnienie dostał ksiądz Zbigniew Kulesza z Miłkowa. W ten sposób nagrodzono duszpasterza, między innymi, za organizację obchodów 50-lecia tej miejscowości.

Ogłoszenia

Czytaj również

Plac zabaw gotowy

Motocykliści dla Niepodległej

Kontakty w BWA

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Kasia 28-09-2006 18:35
Co wy piszecie jakiego 50- lecia, ta miejscowośc obchodziła w ubiegłym roku 700- lecie- Miłków

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Święto Białej Laski

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa działa!

Radni KO przeciw kupcom?

Odszedł Stanisław Pelczar, przed laty naczelny "Nowin Jeleniogórskich"

Świętują Niepodległość

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
789
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%