MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 1 października
im. Danuty, Igora, Remigiusza

Liczy się szybkość i sprawność

Wiadomości: REGION
Środa, 5 maja 2010, 12:38
Aktualizacja: 12:42
Autor: KAM
Fot. KAM
Dziesięć jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z gminy Mirsk wzięło udział w zawodach strażackich wpisanych w majowy cykl tego typu imprez. Przy okazji miejscowi ogniomistrze otrzymali nowy wóz bojowy.

Cel zawodów strażackich to mobilizacja do intensywnego szkolenia, propagowanie idei związanej z ochroną przeciwpożarową i ocena stanu wyszkolenia strażaków.

W minioną niedzielę zawody strażackie zainaugurowane zostały w Mirsku. Do zawodów pożarniczych zgłosiło się 10 jednostek z terenu miejscowej gminy. Przyjechali strażacy z Czech. Nad poprawnym przebiegiem zmagań ochotników czuwali zawodowi strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lwówku Śląskim.

Zmagania strażaków rozegrane zostały w dwóch konkurencjach: sztafecie pożarniczej 7x50m z przeszkodami oraz ćwiczeniach bojowe, które są najbardziej widowiskowe i cieszą się dużym uznaniem publiczności.

W klasyfikacji końcowej bezkonkurencyjni okazali się ochotnicy z Brzezińca, którzy nie mieli sobie równych i zajęli pierwsze miejsce. Dalsze miejsca zajęły takie jednostki jak: OSP Proszowa, OSP Rębiszów I, OSP Krobica-Orłowice, OSP Mirsk, OSP Kwieciszowice, OSP Rębiszów II, OSP Gierczyn, OSP Giebułtów, OSP Kamień.

Zawody połączone były z uroczystym przekazaniem wozu bojowego dla strażaków z Mirska, który zakupiony został za 700 tysięcy złotych, na zakup wozu złożyło się kilka instytucji. W czasie oficjalnego przekazania ks. Robert Dublański, kapelan strażaków diecezji legnickiej poświęcił nowość.

Następne zawody w powiecie lwóweckim już 22 maja w Zbylutowie koło Lwówka Śląskiego. Będzie to okazja do zorganizowania zbiórki krwi. Nie zabraknie też skromnego poczęstunku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Kampania ławkowa

Trwa budowa atrakcji KPN

II Integracyjna Spartakiada Milanos

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~hareL 5-05-2010 13:52
Brawo strażacy! Tak trzymać

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Policjanci będą szkolić księży z Dolnego Śląska

Centrum po remoncie

Wracają dopłaty do wody i ścieków

Roboty na Dworcowej

Kiedy zniknie ten wykop?

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
430
Tak
43%
Nie
47%
Nie wiem
10%