MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 14 lipca
im. Kamila, Marcelina

Liczy się otwartość na nowe kierunki kształcenia

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 30 grudnia 2011, 8:40
Aktualizacja: 8:40
Autor: UM
Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry, został przewodniczącym Konwentu Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze i – niedługo później – szefem Powiatowej Rady Zatrudnienia.

– Zyskałem tym sposobem – powiedział M. Zawiła – możliwość równoległego postrzegania najważniejszych procesów, toczących się i w sferze, edukacji na wyższym poziomie, i w sferze zatrudnienia. W Jeleniej Górze istnieje nagląca potrzeba, by spinać oba te nurty. Z punktu widzenia interesów młodych ludzi trzeba oferować możliwie szerokie spectrum zawodów, na które istnieje realny popyt, a z punktu widzenia edukacji – otwierać się na nowe kierunki.

Dotyczy to nie tylko KPSW, ale też szkół ponadgimnazjalnych, dlatego z dużym uznaniem obserwuję działania niektórych dyrektorów, jak Zespołu Szkół w Sobieszowie, gdzie powstała klasa ułatwiająca młodzieży wybór zawodu geodety, bardzo potrzebnego w rozwijającym się budownictwie.

Zdaniem prezydenta Zawiły Senat KPSW powinien rozważyć potrzebę otwarcia się na kierunki dziś w tej szkole jeszcze nieobecne, by stały się magnesem dla poszukujących pracy w szeroko rozumianym lotnictwie, ochronie mienia i osób, itp. Trudności na rynku pracy winny nas mobilizować.

Ogłoszenia

Czytaj również

Guwer: To będzie profesjonalny skatepark treningowy

Politycy komentują wynik wyborów

Czyżby Andrzej Duda?

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~xxx 30-12-2011 8:55
zawiła na bruk, kolejne stołki grzeje
~abc 30-12-2011 9:22
Skoro został konwojentem - POrzucił wadze w urzędie? Co to będzie jak tak zrobi - dobrze będzie.
~ 30-12-2011 9:54
Nie słuchajcie tego demagoga, wyjdzie wam na zdrowie, to totalny bajarz, demagog otaczający się grupą amatorów...
~urzędas 30-12-2011 10:59
Podobno w tych zamierzeniach Panu Zawile ma pomagać najważniejsza "szara eminencja" wszechobecny na każdej imprezie tuż obok Prezydenta niejaki Zygmunt Naczelnik K. To on (jak powiadają ludzie związani ściśle z Urzędem) jest mózgiem zamierzeń oświatowych. Może zatem nie jest potrzebny Naczelnik od oświaty skoro nic nie może? Idzie kryzys więc można by było zaoszczędzić trochę pieniędzy.
~hahahahaah 30-12-2011 11:37
Wiedziałem już po tytule, że będzie o tej wylęgarni bezrobotnych. Tylko, że tracą na tym normalni studenci UE i PWr. Miasto powinno wspierać Uniwersytet i Politechnikę, a to coś pod egidą SLD zlikwidować. To coś co tam jest jest obrazą dla przeszłości tego miejsca. Kiedyś tam była Szkoła Oficerska na poziomie, a to co teraz jest to jest syf.
~ 30-12-2011 11:58
Nie pozostaje nic innego jak zgodzić się z postem z 11.37. Tyle, że zamiast hahaha trzeba napisać beeeee, bo rzeczywiście to coś to jeden wielki płacz.
~jeż 30-12-2011 14:09
potwierdzam anonse z 11,37 oraz11,58, żal Naszego Miasta
~socjalista 30-12-2011 14:39
Dlaczego w ościennych miastach władza nie jest tak mocno krytykowana jak w Jeleniej.Czy mieszkańcy tak upierdliwi czy władza tak beznadziejna.
~~~Agi 30-12-2011 16:53
Skoro tak o edukacji- to czy prawdą jest że szkoła podstawowa nr 2 ma być połączona ze szkołą podst.nr 7 : klasy 1-3 do 7, a 4-6 zostałyby w 2....ktoś coś więcej wie czy to tylko plotki ?????
~ 30-12-2011 22:28
Najłatwiej jest krytykować i rzucać kamieniem. A co Ty, jeden z drugim wiesz o KPSW? Powtarzasz demagogiczne wypowiedzi swoich poprzedników w ogóle nie starając się dociec prawdy, ot po prostu - niby takie mądrogłupie, ale ważne, że na topie wypowiedzi. Nie znasz ani kadry kształcącej, ani programu, ani losów absolwentów. Coś tam kiedyś obiło ci się o uszy i powtarzasz bezmyślnie, obrzucając cała szkołę, studentów i ludzi tam zatrudnionych błotem. Politechnika, Ekonom, to szkoły wrocławskie. KPSW jest rdzennie jeleniogórską uczelnią. Każde miasto zabiega i hołubi swoją szkołę, tylko jeleniogórzanom z definicji nic się nie podoba. A wszystko dlatego, że coś tam jakiś frustrat, drugiemu frustratowi...
~............ 31-12-2011 7:09
Nie lepiej doposażyć UE w więcej podręczników? I co z tego, że to uczelnia wrocławska, jeśli ona ma renomę i jest większe prawdopodobieństwo znalezienia pracy po jej ukończeniu niż po dawnym "kolegium"?
~xyzA. 25-01-2012 0:29
Bardzo dobrze wiem, iż Pan Zawiła jest bardzo dobrym i uczciwym prezydentem Jeleniej Góry. I nie na bruk.. tutaj oszczerstwa nic nie pomogą. Wstyd!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Przystań w śmieciach

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Śmieci przy ścieżce na Perłę Zachodu

PSZOK tylko bez zaległości

Konkurs dla seniorów

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
655
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
13%