MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Liczy się chwila, uczucie, wrażenie, emocja. CONTRASTS w JCK

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 29 października 2011, 9:44
Aktualizacja: 9:47
Autor: Petr
Fot. Petr
Wczoraj, 28 października w „Galerii Pod Brązowym Jeleniem” w budynku Jeleniogórskiego Centrum Kultury przy ulicy 1 Maja 60 odbyła się inauguracja wystawy CONTRASTS, będącej sumą dokonań młodych artystów z firmy non profit o nazwie BEYOND 07.

Założone w roku 2007 przez Markusa Lange – niemieckiego skateboardera, studenta mediów i sztuki designu – BEYOND 07 pojmowane jest dzisiaj nie tylko jako firma, lecz także postawa lifestylowa będąca połączeniem między sztuką, modą, muzyką, zabawą i skateboardingiem. I taka jest też wystawa CONTRASTS; suma czteroletnich dokonań dwunastu młodych artystów z BEYOND 07: przedsiębiorstwa non profit, które wszystkie zyski albo przeznacza na wsparcie dla organizatorów najróżniejszych imprez, albo na nowe projekty.

– Liczy się chwila, uczucie, wrażenie, emocja – to nasza filozofia. Filozofia, którą kierujemy się od czterech lat, i której odzwierciedlenie stanowi wystawa CONTRASTS. Jestem niezmiernie zadowolony, że mogę pokazać wam to co do tej pory zrobiliśmy. Tu, w Jeleniej Górze - mówił podczas inauguracji wystawy w „Galerii Pod Brązowym Jeleniem” Markus Lange.

Swoją drogą, warto zobaczyć albowiem wystawa CONTRASTS to swoisty „pomost” pomiędzy projektem graficznym, ilustracją, fotografią, a rzeczami niezbędnymi do jazdy na deskorolce, pieczołowicie wykańczanymi i uszlachetnianymi w Niemczech. Coś, co z pewnością wprawi w nie lada zdumienie – szczególnie miłośników skateboardingu.

– CONTRASTS to wyjątkowa wystawa gdyż obrazująca prawdziwą pasję. To, co młodzi, a przy tym niezwykle uzdolnieni ludzie kochają, czym żyją i czym chcą się dzielić z innymi. Co więcej, jest to bardzo ciekawy przykład „rzemiosła totalnego”, łączącego ze sobą w jedno przeróżne dziedziny sztuki, techniki i mediów. Serdecznie zapraszam jeszcze przez miesiąc – zachęca do oglądania Mirosław Kula, kurator wystawy, pracownik JCK.

Wystawa CONTRASTS jest dofinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska - Saksonia 2007-2013.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Rozstrzygnięcia gminnych przetargów

Święcenie pokarmów

Egzaminy gimnazjalne w mieście (mimo strajku) trwają

Wpuszczono do rzek 10 milionów pstrągów  

Remont już blisko

Radosnych świąt!

Tłumy za krzyżem

Ozdoby na święta

Sonda

Czy wszystkie torby foliowe powinny być płatne?

Oddanych
głosów
245
Tak
68%
Nie
29%
Nie wiem
3%