MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 4 czerwca
im. Franciszka, Karola

Liczba zakażeń maleje

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 16 maja 2020, 13:04
Aktualizacja: Wtorek, 19 maja 2020, 10:28
Autor: UM Jelenia Góra
Fot. Archiwum Jelonki.com
O ile w kraju nie gaśnie epidemia, a w takich regionach jak Górny Śląsk przybiera na sile, to informacje z Jeleniej Góry i powiatu jeleniogórskiego są bardziej optymistyczne. W trakcie ostatniej doby (15.05) nie odnotowano żadnego przypadku zakażenia, a od początku maja, przez okres dwóch tygodni, odnotowano tylko 7 zakażeń, ze zidentyfikowanych źródeł.

Przybywa „ozdrowieńców”, chorobę udało się pokonać 128 osobom. Obecnie na kwarantannie przebywa 168 osób, w nadzorze sanitarnym – 24.

Nie notują interwencji „covidowych” Pogotowie, Straż Pożarna, Straż Miejska. Policja sprawdza ok. 500 osób przebywających na kwarantannie z różnych wskazań, regularnie 2 – 3 osoby (ale nie więcej) uchylają się od obowiązku stałego przebywania w miejscu zamieszkiwania.

Stabilizuje się na coraz wyższym poziomie ruch graniczny – w ostatniej dobie przyjechało do Polski 28 rodaków oraz 22 cudzoziemców, granicę przejechało 356 pojazdów, nikt nie został skierowany na kwarantannę.

Twoja reakcja na artykuł?

54
89%
Cieszy
2
3%
Hahaha
2
3%
Nudzi
1
2%
Smuci
0
0%
Złości
2
3%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Kosić czy nie kosić?

Nieśli radość małym pacjentom w szpitalu

Kowary będą miały plażę

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~Rumcajs 16-05-2020 13:13
Właśnie gaśnie w całym kraju oprócz Sląska, kogo wy w tej Jelonce zatrudniacie...
~Zyb 16-05-2020 14:00
Widzę że musicie dobrze popijać te wszystkie pozjadane rozumy. Dosłownie każdy ekspert od wszystkiego.
~Ja 16-05-2020 14:18
Co z porodami rodzinnymi w jeleniogórskim szpitalu?
~BRZECHOTNIK 16-05-2020 14:28
Liczba zakażeń maleje, bo już jesteście przekonani.... Teraz czas na chipy. To nie są żarty, to fakty. Cytuję: "Portal finansowy Bankier.pl opublikował komunikat spółki notowanej na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych dotyczący podpisania umowy oraz produkcji instalowanych podskórnie implantów RFID, które umożliwią wczesne wykrywanie biomarkerów sygnalizujących m.in. infekcje wirusowe w tym Covid-19." ---- Artykuł----> "Bankier.pl: Chip imlpantowany w dłoń do wykrywanie biomarkerów sygnalizujących m.in. infekcje wirusowe w tym Covid-19" --------- link do artykułu--------> https://wolna-polska.pl/wiadomosci/bankier-pl-chip-imlpantowany-w-dlon-do-wykrywanie-biomarkerow-sygnalizujacych-m-in-infekcje-wirusowe-w-tym-covid-19-2020-05
~PO-jak podwyżki 16-05-2020 14:40
I Kopernik był kobietą, a Ziemia jest płaska. Na pewno jesteś z PO-PSL-SLD. Piszę te literki osobno choć wszyscy wiedzą, że to jest jedna antypolska klika.
~ 16-05-2020 15:01
to kodowiec
~Józef - 16-05-2020 19:48
wprawdzie Prezydent zaopatrzył mieszkańców w "niby maseczki". Szkoda, że nieprzydatne!!!! Szkoda na coś takiego pieniędzy. Nie spełniają żądnych warunków, czy norm......gdzie SANEPID, nadzór farmaceutyczny .....
~pff 16-05-2020 20:31
Jarosław Zawsze Dziewica- w 1981 sam rozq1erdolił oddział ZOMO, w 2020 w zasadzie w pojedynkę d0j...ba1 koronawirusowi. O szczęście niepojętne....
~argo 17-05-2020 15:27
Gdyby działania zabezpieczające (zamknięcie granic, kwarantanny, testy, dystans społeczny) zostały podjęte 2 tygodnie wcześniej to już dawno byśmy zapomnieli o sprawie. Przypomnę tylko jak w lutym premier Morawiecki zapewniał jak to jesteśmy dobrze przygotowani a już 3 tygodnie później był pożar w bu..de..lu, zakaz importu maseczek (!!!!!) i zakaz sprzedaży przez polskie firmy(!!!!!!). Zagraniczne sieciówki za to kosiły kasę a apteki sprzedawały maseczki kupione po 16 groszy w cenie 8-12 pln. Tak się kończy socjalizm panie Morawiecki.
~on mial 17-05-2020 19:18
Pod skora to ja mogę mieć jedynie następny esperal.
~In 17-05-2020 22:38
Maleje bo wirusy paragrypowe o tej porze roku zniejszaja aktywność, korona był, jest i będzie, przełom grudnia i stycznia to była fala u nas, całe szkoły podstawowe to obserwowały, objawy identyczne. Także musimy się obudzić i walczyć o swoją wolność bo jest zagrożona.
~mmmmm 19-05-2020 9:32
Pycha, chciwość, nieczystość Spójrzmy na to, w jakich czasach żyjemy. Ludzie zrobili wszystko, by udowodnić sobie i Bogu, że wyczerpią pełen katalog siedmiu grzechów głównych. Pycha, chciwość, zazdrość, nieczystość, obżarstwo, gniew, lenistwo – to była codzienność świata. Zakwestionowane zostało absolutnie wszystko, wszystko stało się względne, a to, co było przez wieki fundamentem naszej cywilizacji – odrzucone. Zamiast rodziny mieliśmy więc ostatnio proponowane „związki” w każdej możliwej konfiguracji. Dzieci stały się zakładnikiem kaprysu osób, które chciały lub nie chciały ich mieć. Jak rzecz. Dla jednych nienarodzone dziecko to rodzaj wirusa, którego można się pozbyć, kiedy się chce. Dla innych – to kaprys jak kolejny gadżet do domu, który można sobie kupić. Po co tracić czas i figurę na chodzenie w ciąży, kiedy sprawę może załatwić surogatka, której wszczepi się dziecko i która je za odpowiednią opłatą urodzi? A jeśli w trakcie ciąży okaże się, że dziecko jest chore, to się je zabije i spróbuje jeszcze raz. Aż dostanie się takie, jakie chce się dostać. Po co świętość małżeństwa? Najważniejsza odpowiednia oprawa. Po co skromna komunia dzieci? To okazja do zrobienia dziecku operacji plastycznej i poprawienia jego wyglądu. Po co opieka nad starymi i chorymi, kiedy można załatwić sprawę eutanazją, wstrzyknięciem im trucizny, żeby szybciej umarli? Po co pomagać ludziom nieszczęśliwym, samotnym i bezradnym, skoro można zaproponować im „eutanazja party” i zabić na oczach specjalnie na tę okazję zaproszonych „przyjaciół”, wmawiając im, że tak będzie dla nich lepiej? Po co

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zamknięta droga do Siruwii

Jednak będzie dojście do ulicy Spółdzielczej

Ozdobili rondo na znak partnerstwa z Cervi

Urząd Marszałkowski przejmuje linię kolejową do Świeradowa Zdroju

Podarunki od starosty

Sonda

Pojawiają się głosy, że w związku z zaległościami w nauce, spowodowanymi pandemią, wszyscy uczniowie powinni powtarzać rok. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
385
Tak
22%
Nie
75%
Nie wiem
3%