MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 5 sierpnia
im. Mariana, Marii, Stanisława

Licytyją ojca dyrektora

Wiadomości: Dolny Śląsk
Sobota, 28 stycznia 2006, 0:00
Aktualizacja: Środa, 15 lutego 2006, 15:31
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Sensacją na portalu allegro. pl jest aukcja obrazu „Ojciec dyrektor Rydzyk – Lux Mundi” anonimowego twórcy. Wszystko wskazuje na to, że jest nim Krzysztof Owedyk, wrocławski autor komiksów, urodzony w 1971 r.

Autor nie chce rozmawiać o licytowanym dziele. To skromny człowiek, nawet gdy rzecz dotyczy komiksów, które wydaje pod własnym nazwiskiem, nie rozmawia z dziennikarzami.

Portret Rydzyka to lekko kiczowaty olej. Przedstawia dyrektora Radia Maryja w zielonkawej poświacie, z dwiema kaczuszkami u stóp. Płótno przejdzie do historii. Nie tyle ze względu na wartość artystyczną, lecz na zamieszanie, jakie wywołało.

Na aukcję trafiło po raz drugi. Pierwszy raz licytowano je od symbolicznej złotówki. Gdy cena osiągnęła 200 tys. zł, sprzedający, obawiając się, że w aukcji biorą udział osoby niezainteresowane kupnem, zakończył ją i wystawił obraz na nową, prywatną licytację. Cena wyjściowa to 6666, 66 zł. Liczba uczestników i przebieg aukcji są trzymane w tajemnicy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Śmierć na żwirowni

Są dopłaty do lasów

Pożegnania w starostwie

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Amen 29-01-2006 11:25
I nikt tego nie licytuje.
~Bart 29-01-2006 12:33
A co to wogole ma wspolnego z Jelenia Gora? Nie rozumiem dlaczego to sie znalazlo na tej stronie nawet jesli Anilux jest jedynym producentem wloczki moherowej to i tak tego nie rozumiem.
~Ordynat zabobrzański 29-01-2006 15:34
Bo to jest ostatnio modne dokopać o.Dyrektorowi. Nawet małolaty czują się w szkolnych przedstawieniach dowartościowania gdy znajdzie się jakiś urywek traktujący o RM. No cóż na siłę uprawiana socjotechnika przez niektóre mroczne koła polityczne. A ma się to do Jeleniej Góry jak słusznie zauważyłeś, na zasadzie wyroby wełny.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Co nowego w Gryfowie?

"Parkingi" (wciąż) na chodnikach

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Radośnie i bezpiecznie

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
826
Tak
21%
Nie
74%
Nie wiem
5%