MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 15 lipca
im. Henryka, Włodzimierza

Licytuj bombki – pomagaj dzieciom

Wiadomości: REGION
Piątek, 5 grudnia 2008, 20:13
Aktualizacja: Sobota, 13 grudnia 2008, 14:36
Autor: Mar
bombka nr 01 – autor Ewa Nowak 1 oferta licytujący pragnie zachować anonimowość 200 zł
Fot. Mar
Po raz czwarty „zagra” Fundacja Jeleniogórska Akcja Bezpieczna Droga, której duchem sprawczym jest społecznik Mariusz Synówka. Fundacja organizuje aukcję świątecznych bombek. Dzieł niezwykłych i unikatowych, które wyszły z rąk miejscowych artystów.

-Kilka lat temu pomyślałem, żeby zorganizować akcję podobną do Orkiestry Owsiaka, oczywiście z zachowaniem wszystkich proporcji, w jeleniogórskiej skali.– wyjaśnia M. Synówka – poprosiłem artystów o pomalowanie świątecznych ozdób, a aukcję bombek przeprowadziliśmy na Allegro pod hasłem Uśmiech Dziecka. Z zebranych pieniędzy kupiliśmy pompy infuzyjne dla oddziału dziecięcego jeleniogórskiego szpitala.
Kolejne grudniowe licytacje i do szpitala trafiły w sumie trzy pompy infuzyjne, trzy inhalatory ultradźwiękowe oraz pulsoksymetr.

Za pieniądze z tegorocznej aukcji na naszym portalu Jelonka.com, fundacja kupi pompy kroplówkowe dla oddziałów: dziecięcego i neonatologii.
- Licytacja potrwa do środy, do godziny 20. Mam nadzieję, że zbierzemy pieniądze na ten cel – mówi Mariusz Synówka.
Bombki pomalowali, Paweł Trybalski, Lidia Trybalska, Bogumiła Twardowska-Rogacewicz, Ewa Nowak, Vitali Mkrchan, Miranda Gal, Olga Bochajewska, Małgorzata Głownia, Vladimir Vilenchyts, Alicja Płaskoń oraz Polka mieszkająca w Peru, Barbara Cabrera.
-Dla mnie niezwykle krucha materia, jej delikatność zmusza do olbrzymiej uwagi w czasie malowania – powiedział nam Paweł Trybalski – namalowałem ptaka, który narodził się w mojej wyobraźni. To mój dar dla wszystkich małych pacjentów.

Jak licytować?
W galerii zdjęć znajdzie się wykaz bombek wraz z ceną i informacją o autorze. Cena wywoławcza każdej z nich wynosi 100 zł. Licytować można telefonicznie – od wtorku do piątku w godz. 9.00–13.00 pod nr tel. 075 75 444 00, a po godz. 13.00 i w weekend na nr kom. 0 502 038 313 podając numer wybranej bombki, cenę, dane osobowe i telefon kontaktowy. Oferty zawierające powyższe informacje można składać również drogą e–mailową na adres jelonka@jelonka.com.

Ogłoszenia

Czytaj również

Półkolonie z MOS–em po pierwszym turnusie

Informacja wojewody w sprawie koronawirusa

Śmieci przy ścieżce na Perłę Zachodu

Komentarze (4) Dodaj komentarz

ciotkaz 9-12-2008 21:56
Mało zainteresowania ze strony portalu Jelonki - gdzie są aktualizacje? Jutro? Jutro koniec licytacji!
~ 12-12-2008 17:30
Nie ma chętnych, więc co Tu aktualizować
ciotkaz 19-12-2008 20:58
Szanowny panie Tejo - czy zainteresowanie licytacją jest takie jak widać ? Nie ma aktualizacji! Wiem, bo nikt nie czyta znów e-maili ! Czyżby tylko moje ? Pański kolega śpi w pracy! Ostre słowa, wiem. Jednak tu chodzi o pokazywanie i przypominanie o tej licytacji! Kolorowa reklama jest śliczna, ale nie jest widoczna cały czas! A celem licytacji jest aby zachęcić do rywalizacji o te bombki które przyniosą dzieciom pomoc. Bo ten szpital naprawdę potrzebuje pomocy w kupnie sprzętu!!! Wesołych świąt!
~ 25-12-2008 13:20
Wesołych Świąt! Aktualizacja artykułu z podsumowaniem wyników już przygotowana, na biurku pana MAR? Czy zabraknie miejsca w Jelonce na czysto pro public bono artykuł ? Jak hojni byli jeleniogórzanie ? W ilu domach czy biurach będą one przypomnieniem że nie jesteśmy samolubni, że choćby raz w roku otworzymy nasze serca i portfele aby wspomóc chlubnej akcji? Może nowa tradycja aby "podziękować" za szlachetny gest/pomoc osobie, nie butelką szlachetnej whiskey czy kryształem, ale bombką z dedykacją? Oryginalne,i długotrwałe i piękne podziękowanie! Panu Mariuszowi, za jego poświęcenie i organizowanie duża GWIAZDKA i wyrazy szacunku. Większych sukcesów w Nowym Roku!!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

W KSON–ie dzieje się

Norweska Dolina Luxury Resort***** – 4 dzieci gratis, poleca ITAKA

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
720
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
13%