MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 24 września
im. Gerarda, Teodora

Licea przyjęły pierwszoklasistów

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 1 lipca 2009, 7:55
Aktualizacja: 7:55
Autor: Ania/Nat
Fot. Ania
Absolwenci gimnazjów, którzy marzyli o nauce w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego oraz w II L Liceum Ogólnokształcącym im. Norwida dowiedzieli się wczoraj, czy ich plany zostaną zrealizowane. Ogłoszono wyniki przyjęć uczniów do wszystkich szkół ponadgimnazjalnych w Jeleniej Górze.

W popularnym „Żeromie” przyjęto 210 osób do 7 klas. Największym zainteresowaniem cieszyły się profile matematyczno-fizyczny i biologiczno-chemiczny. Było o co się „bić”, bo chętnych zgromadziło się znacznie więcej niż miejsc.

Dostały się osoby, które z testów gimnazjalnych, czyli tzw. małej matury uzyskały przynajmniej 80 punktów. Młodzież zainteresowana była także kierunkiem humanistycznym z elementami prawa. Przyciągały również klasy o profilach regionalno-ekologicznym i lingwistyczno-humanistycznym.

Młodzi ludzie nie ukrywali swoich emocji, po odczytaniu wyników rekrutacji. Jedni skakali i krzyczeli z radości, inni natomiast opierali się o ścianę i starali się opanować smutek.

Podobne emocje panowały w cieplickim II LO im. Norwida. Tłum kandydatów rzucił się na ogłoszenie niczym głodni drapieżnicy na mięso, przepychano się i wypychano, by tylko ujrzeć na nim swoje nazwisko.

Niestety, nie wszyscy wychodzili z tego tłumu z uśmiechem. Wielu absolwentów gimnazjów nie dostało się do swojej wymarzonej szkoły. Nie zabrakło też takich, którzy od września będą uczniami „Norwida”, ale nie na wskazanym profilu. Jedną z oryginalniejszych oferowanych w nadchodzącym roku szkolnym jest klasa o specjalności społeczno-prawnej.

„Żerom” i „Norwid” to najbardziej prestiżowe szkoły średnie w mieście, od lat cieszące się estymą i będące marzeniem wielu gimnazjalistów. To także placówki pokoleniowe. Często bywa, że młodzież składa właśnie tam podanie, ponieważ w liceach tych uczyli się ich rodzice, a nawet dziadkowie. Oczywiście nie umniejsza to rangi innym szkołom, które bez tej mitycznej otoczki, też bardzo dobrze przygotowują swoich uczniów do matury.

Ogłoszenia

Czytaj również

Powstaje rondo w Mysłakowicach

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Wkrótce zegar wróci na "Majówkę"

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~kmam 1-07-2009 9:01
Było też liceum im. Śniadeckiego. Było ... bo od kiedy zmieniono lokalizację, zmienił się też prestiż szkoły :(
~norwid et Gerom 1-07-2009 12:38
Śniadecki - stawiamy na jakoś
~wuef 1-07-2009 12:43
"Tłum kandydatów rzucił się na ogłoszenie niczym głodni drapieżnicy na mięso, przepychano się i wypychano, by tylko ujrzeć na nim swoje nazwisko." no... a przecież była też opcja powiadamiania smsem o wynikach, po co walczyć, jeżeli informacje same mogły do nich przyjść?
~ja 1-07-2009 13:40
do kmam o jakości szkoły decydują nauczyciele i uczniowie a nie budynek
~Kubanczyk 1-07-2009 13:56
i tak Cheik jest najlepszy:) ma naprawde bardzo dobra kadre i wg. mnie to on rzadzi w jeleniej!!
~mimi 1-07-2009 14:34
dlaczego autorka nie napisala o przyjęciach do 3 liceum Śniadeckiego? To brak kompetencji. W Jeleniej Górze od dawna są trzy licea.
~do kmam 1-07-2009 14:35
budynek jest ok i baza sportowa super
~do Kubanczyk 1-07-2009 14:36
Tak samo jak Polska rzadzi Europą
~asd 9-07-2009 11:49
to że sniadecki jest trzecim i ostatnim liceum w jeleniej to nie znaczy że prestiżowym :] sory ale poziom tragicznie spadł w chemiku i nie ma co się oszukiwać

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nowe zasady w szkołach

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego w KPSW  

Rodzice okupują szkołę

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
858
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%