MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Lewy jeleniogórski w „czerwonej kotlinie”

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 28 października 2008, 8:10
Aktualizacja: 8:11
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Liderzy formacji lewicowych i postępowych spotkają się jutro (środa) w Teatrze Jeleniogórskim na pierwszym spotkaniu Klubu Krytyki Politycznej. Debatować będą o współczesnej lewicy.

– Jaka lewica? Z czym kojarzymy słowo „lewica” – to hasła uczestników dyskusji, którzy porozmawiają o podstawowych zadaniach lewicy i zastanowią się, czy na scenie politycznej jest miejsce dla spadkobierców ideologicznych Marksa, Engelsa, Lenina, Stalina i wielu innych guru lewicowości.

Wojciech Wojciechowski, pisujący do Notatnika Teatralnego – który dyskusję poprowadzi i założył w Jeleniej Górze Klub Krytyki Politycznej – zaprosił do Teatru Jeleniogórskiego Marka Balickiego, byłego ministra zdrowia i członka SdPL-Nowa Lewica, Michała Sutowskiego, politologa, członka zespołu Krytyki Politycznej, Michała Syskę (prawnika, lidera SdPl we Wrocławiu, członka zespołu Krytyki Politycznej, oraz Pawła Krzaczkowskiego, z Recyklingu

Krytyka Polityczna gromadzi w swoich szeregach ludzi z lewej strony społeczeństwa, postępowych naukowców, reżyserów, artystów, literatów i feminizujące pisarki oraz działaczki feministyczne. Do zespołu należą m.in.: Paweł Demirski, Kinga Dunin, Agnieszka Graff, Paweł Mościcki, Maciej Nowak, Joanna Rajkowska, Andreas Stadler (Nowy Jork), Kinga Stańczuk, Kazimiera Szczuka, Magdalena Środa, Olga Tokarczuk czy Krzysztof Tomasik. Szefem redakcji jest Sławomir Sierakowski.

Jak nas poinformował Wojciech Wojciechowski środowisko „Krytyki” od początku stara się uczestniczyć nie tylko w przedsięwzięciach niszowych, ale szeroko publikuje w mediach głównego nurtu, gdzie tworzy jedyny dobrze słyszalny lewicowy głos w Polsce.

Początek jeleniogórskiej debaty o godz. 19 w Teatrze Jeleniogórskim, w środę, 29 października.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wiceminister podsumowała kampanię prezydenta

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Ruszyła procedura w sprawie referendum

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~Czarna paranoja 28-10-2008 9:38
Podobnie można by, przy okazji jakichkolwiek obrad, spotkań, konferencji, napisać o prawicy: czy na scenie politycznej jest miejsce dla spadkobierców ideologicznych Hitlera, Mussoliniego, generała Franko, itd. Czy my nie wpadamy w paranoję? Co to za język w tym artykule?
~Jano 28-10-2008 14:09
A kto zaplaci za wynajecie teatru ,no chyba nie miasto z moich podatkow bo jesli tak mialo by byc to ja protestuje
~Trzy grosze... 28-10-2008 15:33
trzeba bedzie zaplacic za duzo wiecej niz tylko wynajecie teatru... zaproszeni goscie przeciez nie beda placic z wlasnej kieszeni za przejazd, hotel, wyzywienie...
~pomiędzy 28-10-2008 15:42
".... spadkobierców ideologicznych Marksa, Engelsa, Lenina, Stalina i wielu innych guru lewicowości." Bardzo proszę aby dopisać jeszcze David Ost, Anthony Giddens, Tadeusz Boy-Żeleński, Brzozowski, Chantal Mouffe, Slavoj Žižek, Ranciere i nie mieszajmy Stalina z lewicowością Panie Tejo. Polecam lekturę "Kapitału".
~mlodylewicowiec 28-10-2008 15:44
Czy można przyjść bez zaproszenia ?
~Cień 28-10-2008 17:58
~ONRowiec. 28-10-2008 18:18
Hitlera, Mussoliniego, - akurat ci panowie reprezentowali Narodowy-Socjalizm , a więc takie samo lewactwo jak Stalin czy Lenin, tylko trochę inna ideologia . RAZ SIERPEM , RAZ MŁOTEM W CZERWONĄ CHOŁOTĘ
~propozycja tematu 28-10-2008 20:59
panów pogonili w 39, a potem było tylko lepiej
~Do ONRowca 29-10-2008 8:25
Niestety synku nie masz racji. A ONR zdaje się zachwycał się Hitlerem. Teraz pewnie chcielibyście się od przeszłości oderwać. Jak zwykle prawicowa obłuda.
~do ~mlodylewicowiec 29-10-2008 11:17
wstęp wolny, zapraszamy
~ONRowiec do "do ONR-owca" 29-10-2008 20:26
Niestety proszę pana ale nasi chłopacy walczyli przeciw niemieckiemu nazizmowi jak i przeciw komunizmowi w szeregach Narodowych Sił Zbrojnych , a po wojnie w szeregach WiNu. Sierżant NSZ

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

WORD Jelenia Góra podsumowuje I półrocze 2020

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Kampania: Karkonosze – dodaj do ulubionych  

Bobry na Zabobrzu

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2054
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%