MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 19 września
im. Konstancji, Teodora

Lewica przeciw starościńskim rządom

Wiadomości: LWÓWEK ŚLĄSKI
Środa, 28 kwietnia 2010, 8:35
Aktualizacja: 8:35
Autor: KAM
Artur Zych
Fot. TEJO
Radni z opozycji (SLD) nie udzielą na czwartkowej sesji absolutorium staroście Arturowi Zychowi. Koalicja PO–PiS–PSL poprą samorządowca.

Starosta lwówecki Artur Zych będzie miał udzielone absolutorium budżetu powiatu, ale nie wszyscy radni chwalą wykonanie budżet jego jednostki. Opozycja, do której zalicza się klub SLD z byłym starostą Henrykiem Kuleszą na czele, na pewno zagłosuje przeciw udzieleniu absolutorium staroście lwóweckiemu Arturowi Zychowi.

Czwartkowa sesja rady powiatu będzie drugą, najważniejszą sesją w roku. Pierwszą była oczywiście sesja związana uchwaleniem tegorocznego budżetu w powiecie. Z udzieleniem absolutorium pójdzie łatwo, ponieważ koalicja ma się dobrze nie zgadzają się tylko radni lewicy.

- Proszę zobaczyć na wydatki budżetu, przychody itp. Przecież my tak naprawdę się cofamy! Nie ma żadnych konkretnych inwestycji w powiecie, tutaj nie trzeba myśleć nie wiadomo ile. Wystarczy prosta matematyka, powiat praktycznie nic nie inwestuje nie mówiąc o pozyskanych środkach z zewnątrz – mówi Henryk Kulesza radny SLD.

Niespodzianek na czwartkowej sesji nie będzie, koalicja też nie jest zagrożoną, ale radni lewicy z pewnością przypomną o sobie i będą chcieli nagłaśniać w najbliższych dniach, że nie zgadzają się z wykonaniem budżetu przedstawiając konkretne przykłady.
- Ubolewam nad tym, że powiat pozyskał tak mało pieniędzy z różnych programów. Zostajemy daleko w tyle za sąsiednimi powiatami – dodaje Henryk Kulesza.

Sesja w sprawie absolutorium juz w najbliższy czwartek w Lwówku Śląskim o godzinie 14:00 przy Al. Wojska Polskiego 25A

Ogłoszenia

Czytaj również

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Wandale kontra naukowcy

Zygzakiem po ulicy

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~jeleń 28-04-2010 14:04
w końcu ktoś się postawił:)
~king-komg 28-04-2010 18:27
Niech Pan Henryk Kulesza pochwali sie co ciekawego narobil za swojej kadecji zwlaszcza w samym Starostwie jako pracodawca.Niech ten Pan wraca na swoja zaslorzona emeryturke.
~Obserwator 29-04-2010 8:59
WIELKA MAJÓWKA w starostwie powiatowym! We wtorek starostwo będzie nieczynne. To skandal i arogancja władzy! Szary obywatel nie będzie mógł nic załatwić bo urzędnicy chcą wykorzystać dodatkowy dzień wolny za święto w tym samym czasie! Przecież można wydawać takie wolne dni sukcesywnie! No chyba, że wszyscy urzędnicy jada na tę samą majówkę ....?!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Biennale Fotografii Górskiej rozpoczęte

Dzień Sportu

Działa rada seniorów

III pielgrzymka dzieci

Trwa "Davos" w Karpaczu

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
600
Tak
26%
Nie
71%
Nie wiem
4%