MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 22 września
im. Maurycego, Tomasza

Lewica chce władzy

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 2 kwietnia 2007, 0:00
Autor: DOB
Fot. Archiwum
Grażyna Malczuk została przewodniczącą Sojuszu Lewicy Demokratycznej w powiecie jeleniogórskim.

Zastąpiła na tej funkcji Józefa Kusiaka, który stery powiatowej lewicy dzierżył od 12 lat.
– Chcemy wzmocnić władzę w powiecie jeleniogórskim oraz w samej Jeleniej Górze – powiedziała Grażyna Malczuk. – Wynik wyborów do Rady Miejskiej w Jeleniej Górze jest satysfakcjonujący (lewica jest drugim co do wielkości klubem – przyp. aut.), ale utraciliśmy władzę wykonawczą w postaci osoby prezydenta. Odzyskanie jej to jedno z głównych naszych zadań na najbliższe lata.

Nie zgadza się z zarzutami, że w gronie lewicy brakuje ludzi młodych. – Mamy sporo nowych twarzy. Chcemy tych ludzi pokazać, ale nie zapomnimy też o doświadczonych członkach. Oni nadal będą odgrywali istotną rolę – mówi.
Zaprzecza też opiniom, że tak naprawdę SLD nadal rządzi w radzie, tworząc cichą koalicję z PO. – W niektórych sytuacjach partyjne podziały trzeba pozostawić w Warszawie. Popieramy mądre pomysły rady. Głosujemy tak, jak nakazuje zdrowy rozsądek – powiedziała nam.

Grażyna Malczuk od 1998 roku jest kanclerzem Kolegium Karkonoskiego. Wcześniej przez 9 lat była dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 11. W radzie miejskiej zasiadała nieprzerwanie od 1994 z do 2006 roku.
Po wyborach w 2006 roku utraciła mandat, ale tylko na kilka miesięcy. Sąd bowiem uznał, że komisja wyborcza źle przeliczyła głosy i mandat, który uzyskała Dorota Dobek (komitet Nasz Dom), należy się właśnie Grażynie Malczuk. Jej powrót do rady miejskiej jest zatem formalnością.

Grażyna Malczuk jest pierwszą kobietą, która rządzi SLD w naszym regionie od momentu powstania tej formacji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Trwa "Davos" w Karpaczu

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Zygzakiem po ulicy

Komentarze (16) Dodaj komentarz

~Jarek 2-04-2007 12:07
Jaka kancelrz taka uczelnia
~do Jarek 2-04-2007 12:34
Swieta racja, jaka kanclerz taka sama g.. uczelnia a niebawem taka bedzie i rada. Choc czy to tylko taka formalnosc to tez pewne nie jest!
~Abraxas 2-04-2007 12:50
I bardzo dobrze lewica górą!!:) teraz zawsze i na wieki wieków amen!! A KK sie rozwija własnie dzieki Pani Malczuk :) brawo:)
~JEŻ 2-04-2007 13:08
TO NIE LEWICA CHCE WLŁADZY LECZ P. MALCZUK- CO ŚWIADCZY O SŁABOŚCI LEWICY-NIESTETY
~coś wiedzący 2-04-2007 13:22
Jacy wyborcy taka Rada... Jacy studenci taka uczelnia... Ludzie z ambicją wybierają warościowe pomioty.
~jaka lewica 2-04-2007 13:48
jaka lewica? Kusiak na sesji rady miasta "w Jeleniej Górze nie ma głodncyh dzieci" lewicowa wrażliwość....SLD rzadzi miastem i tyle wszedzie zostali ich ludzie, zobaczcie jak głosuje SLD z PO. wszystko na ten temat...
~były student 2-04-2007 15:24
nie jest ważne, kto z kim głosuje, tylko nad czym głosuje. Na przykład PiS i WM nie poparły budżetu, do którego wprowadziły większośc swoich poprawek. To oczywiście nikogo nie dziwi, ale to, że PO i SLD kilka razy głosowały razem to już afera. SLD zagłosowało za budżetem, który same ułożyło, a PO go trochę zreformowało, więc też było za. Bardzo dobrzem że p. Malczuk została szefową SLD. SLD górą!!! Jesteśmy z Panią!!!!
~Dużo wiedzący 2-04-2007 16:06
Do wcześniejszych malkontentów i krytyków – To skoro jest tak źle (mówię o Uczelni i samej Kanclerz) to dlaczego jest tak dobrze (też mówię o Uczelni i samej Kanclerz). No cóż, najlepiej komentować z pozycji myszy zza miotły. A, że mamy demokrację, to proponuję np. Jarkowi, żeby się ujawnił z imienia i nazwiska. Na pewno na niego zagłosuję w następnych wyborach. Niech porządzi. Zobaczymy, jakie wtedy będzie dodawał komentarze.
~dużo wiedzący re 2-04-2007 18:59
proponuję zmienić przytoczoną pozycję i ujawnić swoje dane- dla przykładu !!!
~mieszkaniec J.G. 2-04-2007 19:24
Juz kiedyś Pani Malczuk też się zarzekała, że mandat przypadnie jej- i skonczyło się fiaskiem, więc może tym razem radziłbym trochę pokory,bo zaczyna się robic z tego cyrk...a opinię ma się tylko jedną-czasem ciężko ją odzyskac...
~obszargany 2-04-2007 20:11
opinia to rzecz względna, niech kazdy przejrzy się we własnym lustrze
~meteor 2-04-2007 20:25
Pani Malczuk - przyklad - jak mozna dobrze zapewnić sobie byt będąc zawsze utrzymankiem budżetu, nie wypracowując żadnych dóbr nie inwestując pieniędzy,nie wypracowują podatków, nie tworząc miejsc pracy itd - ale gadulstwo, politykierstwo i uklady wynoszą na piedestal dostatniego życia ,nie wiem czy przyklad pani Malczuk jest do naśladownictwa dla mlodych ludzi, ponieważ Ci którzy coś potrafią tworzą dochód narodowy i dobra materialne a jest ich w takich gronach najmniej lub wcale.Istotne jest to dla stabilności życia naszej spoleczności i rozwoju gospodarczego i aby zapobiec poniewierce mlodych ludzi za pracą na zachodzie i spaniem w naclegowniach Londyńskich i pod mostami w Niemczech. Dlatego tylko że mamy taką rzeczywistość i demokrację.
~stary 2-04-2007 21:43
I po staremu - czerwona dolina została, czerwoni zagłosowali , a durny naród nie poszedł głosowac i dalej będzie dostawał w dupe.
~bolo 2-04-2007 22:17
To już koniec Jelonki. Gdzie wyborcy mają oczy ? Cała Polska śmieje się z czerwonej kotliny. To skansen w który pozostaną tylko drezyny w Karpaczu. Komunę jak chwast trzeba wyplenić do ostatniego !!!
~Jan Twardowski 2-04-2007 22:49
Patrze sobie z ksiezyca na pania kanclerz i wcale mi sie nie podoba ani ona sama, ani to co robi, ani to jak robi... Wtajemniczenie wiedza o co chodzi... Pozdrawiam wszystkich, ktorzy potrafili powiedziec nie!!
~Obserwator 3-04-2007 9:59
Juz jeden dla wlasnej kariery rozwalil SLD w JG.Teraz nastepna karierowiczka zadna wladzy dopelni koncowego dziela,i wreszcie SLD zniknie.Teraz widac jaka slaba jest ta lewica.Nie ma madrych,tylko samych cwaniakow ,ktorym przyswieca jeden cel,partykularyam i dbanie o wlasne interesy!!!.A na dowod to Grazyna Malczuk!.TO KWIAT LWICY DLA KARIERY POZRE LEWICE!!!.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

BHPEX – outsourcing, dzięki któremu Twoja firma zaoszczędzi duże sumy!

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Dzień Sportu

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Zmiany na Ogińskiego

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
776
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%